Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Electrica

TV: -

Arbitri:
  • A: Unimatan Paul (Zalău)
    A1: Băla Casian (Arad)
    A2: Nistoran Răzvan Constantin (Reşiţa)
Suspendati:
  • Nanu
Accidentati:
  • Avaro (ruptura ligamente incrucisate)
Declaratii:
  • Adrian Săvoiu (antrenor secund Poli): Venim după o perioadă destul de grea, dar cred că de sâmbătă vom opri această perioadă şi vom reuşi să ne impunem. E linişte în vestiar, ne-am pregătit bine toată săptămână. Cei trei care suntem în staff-ul tehnic avem o colaborare bună şi sper să spargem gheaţa… Toate jocurile sunt grele, dar noi trebuie să fim motivaţi.
  • Florin Bratu (antrenor Aerostar): Am decis să plecăm la Timișoara încă de joi deoarece drumul este lung. Vom ajunge joi seara la Timișoara, iar vineri vom efectua aici antrenamentul dinaintea jocului. Sperăm să legăm două victorii și să urcam în clasament.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by Pffv »

1 pauza 2 final , ce se tot mira asta la radio , e meci "normal" . Incep sa cred ca vinovatul oficial , Padurariu parca , incerca sa faca pariuri (si) pe cont propriu nu in cadru ....institutionalizat , ca restul clubului . Remarcabila mutarea cu Bocsan , dar toti stim ca pauza este un sfetnic rau dpdv suporteri , respectiv bun , dpdv a grupului de pariori ai clubului . :dizzy:
Sper sa ii scoata dracului de la casele de pariuri , cam tare pute a aranjamente pe linie . :-o
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by Amadeus »

daca le-ar pasa de fotbalul timisorean, ar trage obloanele inainte de finalul turului, sa isi recupereze Ripensia punctele pierdute cu ei.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by englezul »

Amadeus wrote:
Sat Nov 03, 2018 6:23 pm
daca le-ar pasa de fotbalul timisorean, ar trage obloanele inainte de finalul turului, sa isi recupereze Ripensia punctele pierdute cu ei.
Exact de grija Ripensiei nu putem noi dormi...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by impossible »

Asadar, acelasi 1 pauza, 2 final cu care ne-am obisnuit deja. N-am verificat, dar o varianta care se repeta atat de des nu cred ca are o cota ridicata la pariuri. De exemplu, spunea cineva la pauza ca era (doar) 1,36 varianta pentru ca Bacaul sa inscrie in repriza a doua.

Revenind la meci, eu am ramas cu impresia ca jucatorii isi doresc, dar nu prea mai pot. Trebuiau luate masuri ceva mai devreme, e cam greu sa-i scoti acum din letargia in care au intrat. Ar trebui un antrenor foarte priceput sa faca asta, sau un psiholog, dar nu cred ca avem asa ceva in Timisoara, ma refer la un psiholog adevarat. Apropo de antrenor, in tribuna au stat alaturi fostul actual (sau vesnicul) Nanu si viitorul (?) Ionut Chirila.

Nu se poate spune ca echipa a fost obosita, avand in vedere ca ne-am inghesuit sa aparam acel 1-0 inca din minutul 6. Ne-am rezumat la a respinge mingile adversarului catre mijlocul terenului unde, evident (si dezamagitor), nu era nimeni sa preia. Draghici a fost un punct izolat in jumatatea adversa, punct care s-a intalnit mai rar cu mingea. Melinte a revenit in centrul apararii, n-a gresit decisiv, doar ca s-a rezumat la a transmite (de obicei, eronat) mingile in fata. I se poate imputa insa faptul ca a lasat echipa in zece, intr-un moment in care inca mai era o sansa.

Bun, cu toate minusurile binecunoscute din jocul nostru, se putea castiga. Dar n-a vrut domnul arbitru, care a inventat doua penalty-uri. E adevarat, jucatorii nostri au "talonat" adversarul, dar un asemenea contact nu se fluiera nici macar la baschet (apropo de baschet, in aceasta seara echipa noastra a batut steaua :-bd , dupa o serie de 4 infrangeri consecutive; urmeaza dinamo \m/ ). Ne-a fost trimis un arbitru cu "experienta" in liga 1, probabil oaspetii "trebuie" sa se salveze. Nu se poate insa sa trecem cu vederea greseala (grava a) lui Basic care l-a scapat pe atacantul advers, faza ducand la primul penalty.

@Amadeus Incearca, te rog, sa citesti si sa intelegi mesajul meu anterior. Multumesc.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by impossible »

Rezumat si declaratii:

______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 15-a Poli - Aerostar Bacau 03/11/2018 11:00

Post by banatean_violet »

Pai dupa 10 meciuri in care pierzi pe aceeasi schema, conduci la pauza, pierzi la final cu goluri luate incepand cu min. 60 si cand vrei sa schimbi schema si ai vrea sa castigi nu te mai crede nimeni. Se supara si arbitrii, au pus de o schema sigura si au avut grija sa se potriveasca asa cum trebuie.
Locked