Discutii generale

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Discutii generale

Post by impossible »

csachiri wrote:Din start nu vreau ca acest post sa fie inceputul unui nou sir de polemici,din curiozitate am cautat pe google sa vad daca e indexat forumul echipei si tot din curiozitate l-am accesat.

Ce am constatat:
1. Titlul forumului este Politehnica Timisoara si nu ACS Politehnica Timisoara.
2. Unii useri sunt de bun simt cum erau si inainte precizand sursa celor postate, respect orangetm...
3. Im mare e copiata structura acestui forum
4. Sectiunea ISTORIE POLI TIMISOARA ... din 1921 (hmm,nu ca as avea ceva impotriva,insa nu prea ii vad rostul,in ce sens?! "munca" imensa privind istoria acestui club s-a depus pe acest forum si nu cred ca o poate contesta nimeni,ma refer in mod deosebit la alt.core)
-Inchei cu ceva hazliu: se discuta ca ar trebui schimbata stema, dupa modelul orasului,hazliul apare privind parerile despre calutii de pe cele doua steme si anume despre organele lor de reproducere :))
5. Va doresc bafta si sa fiti cat mai naturali si inventivi.
1. Se pare ca acest lucru ii deranjeaza in continuare pe unii. Forumul "paralel" se numeste tot Politehnica Timisoara si nu ASU Politehnica Timisoara. Dar user-ul respectiv are o vedere "unidirectionala". De aceea se numeste Poli Timisoara, pentru ca aceasta este echipa pe care toti o avem in suflet, dar care nu mai exista. O mica legatura va fi prin palmares, daca acesta va veni vreodata. Curios ca acelasi user cerea inchiderea topicului ACS, topic pe care el scrie in continuare.

2. Credeam ca toti suntem vanduti, lipsiti de moralitate etc.

3. Lumea s-a obisnuit cu acel forum. Multi au crezut ca face parte din viata lor. Dar ... sa nu deschid si aici o astfel de discutie.

4. Istoria lui Poli nu incepe din 1921 ? Probabil nu au voie sa discute despre ea decat unii care, sigur, sunt mai polisti decat altii. Intr-adevar, alt.core a muncit mult pe aceasta tema, dar nu am vazut pe nimeni sa conteste asta. Cinste lui.

5. Multumim la fel. As mai adauga: mai multa toleranta, mai putin scandal, mai putina rautate, mai putine jigniri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discutii generale

Post by holstein »

Personal nici nu stiu cine joaca in liga1. De ce, pentru ca pur si simplu nu ma intereseaza, nu ma atrage.

Dar tot vazând din astea:
"În total sunt 30 utilizatori conectaţi :: 15 înregistraţi, 2 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 36 pe Mie Oct 24, 2012 3:43 pm"

stau sa ma întreb: :-? habar nam, îmi lipsesc cuvintele
...de mâine în colo voi arunca si eu un ochi la meciurile "celor mai mari", sa vad cum joaca Bourceanu, Axente & CO
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Discutii generale

Post by O.m,i' »

holstein wrote:Personal nici nu stiu cine joaca in liga1. De ce, pentru ca pur si simplu nu ma intereseaza, nu ma atrage.

Dar tot vazând din astea:
"În total sunt 30 utilizatori conectaţi :: 15 înregistraţi, 2 invizibili şi 13 vizitatori (date care se bazează pe utilizatorii activi în ultimele 5 minute)
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 36 pe Mie Oct 24, 2012 3:43 pm"

stau sa ma întreb: :-? habar nam, îmi lipsesc cuvintele
...de mâine în colo voi arunca si eu un ochi la meciurile "celor mai mari", sa vad cum joaca Bourceanu, Axente & CO
Scuze dar n am inteles nimic din mesajul asta. Ai putea sa reformezi si sa fi mai direct , te rog?
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discutii generale

Post by holstein »

@O.m,i', exista persoane sau poate chiar admiratori, care se intereseaza de ceea ce se întâmpla aici pe la "noi". Forumul nostru ne fiind asa de popularizat, ma gandesc ca acesti vizitatori sunt tot "Banateni" de-ai nostri, DAR dat fiind faptul ca pe ei nu-i intereseaza decât echipa lor din liga patru + unu (noi astialalti nici nu existam, sau daca totusi atunci suntem manipulati politic, îmbatati si hraniti din bani publici), acestia stau pe aici undercover.

De aicea am ajuns eu la: Strig în gura mare ca nu-mi plac telenovelele, dar ma uit pe ascuns la ele.

Deutlich genug? ;) :)
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discutii generale

Post by Pffv »

holstein wrote:@O.m,i', exista persoane sau poate chiar admiratori, care se intereseaza de ceea ce se întâmpla aici pe la "noi". Forumul nostru ne fiind asa de popularizat, ma gandesc ca acesti vizitatori sunt tot "Banateni" de-ai nostri, DAR dat fiind faptul ca pe ei nu-i intereseaza decât echipa lor din liga patru + unu (noi astialalti nici nu existam, sau daca totusi atunci suntem mani[/b]pulati[/b] politic, îmbatati si hraniti din bani publici), acestia stau pe aici undercover.

De aicea am ajuns eu la: Strig în gura mare ca nu-mi plac telenovelele, dar ma uit pe ascuns la ele.

Deutlich genug? ;) :)
Noa bine c-ai tradus ca intrasem la banuieli ! :)
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discutii generale

Post by holstein »

Oare am scris chiar asa de camuflat/pe ocolite, încât nu sa înteles nimic?
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Discutii generale

Post by impossible »

holstein wrote:@O.m,i', exista persoane sau poate chiar admiratori, care se intereseaza de ceea ce se întâmpla aici pe la "noi". Forumul nostru ne fiind asa de popularizat, ma gandesc ca acesti vizitatori sunt tot "Banateni" de-ai nostri, DAR dat fiind faptul ca pe ei nu-i intereseaza decât echipa lor din liga patru + unu (noi astialalti nici nu existam, sau daca totusi atunci suntem manipulati politic, îmbatati si hraniti din bani publici), acestia stau pe aici undercover.

De aicea am ajuns eu la: Strig în gura mare ca nu-mi plac telenovelele, dar ma uit pe ascuns la ele.

Deutlich genug? ;) :)
Eu unul zau daca m-as duce pe DP daca ar juca Dinamo cu, sa zicem, Pandurii. Dar poate inteleg gresit situatia.

L.E. Din pacate nu stiu germana, sa traduc si eu
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
O.m,i'
Posts: 81
Joined: Sat Oct 06, 2012 11:52 pm

Re: Discutii generale

Post by O.m,i' »

Bine holstein. Ai dreptate. Cred ca multi, mai slabi de inger fiind, se iau dupa directia pe care o impun cei "mari", cativa mai nevrotici p'acolo, nu ca ar decide pt ei insisi.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Discutii generale

Post by diegis37 »

holstein wrote:Oare am scris chiar asa de camuflat/pe ocolite, încât nu sa înteles nimic?
Eu am inteles tot :ymhug:
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Discutii generale

Post by Ivanhoe »

Am inteles ca au venit pe DP la acest meci la galerie si au inceput sa strige unii ca AC Recas nu e Poli.
Acum cateva minute a intrat userul crazy south si a deschis topic AC Recas nu e Poli.
L-am banat, am sters topicul!

Din moment ce noi nu ne ducem peste ei in judet sa provocam si nici peste ei pe forum sa provocam, de ce oare ei vin este noi mereu?

Si daca ramura idealista din ASU a urmarit un ideal inalt, sunt oare constienti in al XII-lea ceas ca demersul lor produce efecte nedorite si urate si ca sunt direct responsabili pentru asta?
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Post Reply