eRepublik

Post Reply
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

eRepublik

Post by cristy2005ro »

am cont din 2009 dar dupa un timp am renuntat si zilele trecute am inceput din nou....eRepublik este un joc de strategie online unde fiecare are cate un eCetatean pe care il creste,intra in unitati militare,partide politice ,lupta pentru tara sa in razboaie....toti adversarii sunt adversari reali. Este unul dintre cele mai mari realizari in materie de IT ale romanilor,jocul fiind creat in 2008 de un roman,George Lemnaru si finantat de un francez,in prezent fiind unul dintre cele mai accesate jocuri de strategie online.

Cand m-am lasat,Romania era a 3a tara ca putere in lume dupa Indonezia si Ungaria (a fost candva si nr 1) dar acum a decazut urat si e pe 15. Jocul a fost foarte mult imbunatatit si cred ca de data asta ma voi tine de el. Romania a pierdut ceva teritorii importante printre care si BANAT-ul care se afla sub dominatie poloneza...in urma cu 2 zile s-a incercat un razboi de rezistenta pentru recuperarea lui dar a esuat datorita aliatilor puternici pe care Polonia ii are.

Daca vrei sa ajuti la recuperarea Banat-ului inscriete:

Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: eRepublik

Post by DP 2-6 »

Doar nu vrei să ne dai înapoi la "mitici", te rugăm, lasă-ne la polaci! :ympray: :))
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: eRepublik

Post by Deyan »

m-am inregistrat ieri "din cauza" lui cristy2005ro ca m-a facut curios,dar mie mi se pare plictisitor jocul,dai clic si clic si iti arata un punctaj nimic interesant,sunt jocuri mult mai atractive si mai captive decat acesta.
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: eRepublik

Post by cristy2005ro »

Deyan wrote:m-am inregistrat ieri "din cauza" lui cristy2005ro ca m-a facut curios,dar mie mi se pare plictisitor jocul,dai clic si clic si iti arata un punctaj nimic interesant,sunt jocuri mult mai atractive si mai captive decat acesta.
asta se intampla la inceput cu click click primele cateva zile pn atingi 50 putere si devi adult.....intra intr-un partid politic si ajuta-ti tara in razboi ;)
sunt si dp celalalt forum acolo unul e chiar liderul unitatii militare nr 1.... Soimii Patriei,iar dupa semnatura cred ca e poli1921&atat

Sending from my Samsung Galaxy Ace Talpatalk 2
Post Reply