România - știri și comentarii

User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by Deyan »

orangetm wrote:Deyane, vezi ca iti sprijini asertiunile, cele cu doua functii ale premarului nost', pe o informare partiala; ia serseste sa vezi ce e cu pozitia aia a lui premaru in fruntea senatului universitar si apoi zi-mi si mie.
Hint: cerceteaza pe la Legea educatiei sau prin-mprejur... :-B
iti raspund cu paste de pe alte situri si te las pe tine sa tragi concluzii.
premaru`
Rector al Universității "Politehnica" din Timișoara, ales în 2004 și 2008
La 30 noiembrie 2008, a candidat pentru Parlamentul României în Colegiul 2 Senat -Timișoara Est, devenind senator PNL de Timiș.

Deputatul PSD Aurel Nechita este primul parlamentar care isi va pierde mandatul in 2013 in urma unei decizii definitive de incompatibilitate data de instanta.

Agentia Nationala de Integritate a constatat ca in perioada 12.05.2005 - 19.12.2008, Aurel Nechita a exercitat, simultan, atat functia de deputat in Parlamentul Romaniei, cat si functia de Decan al Facultatii de Medicina si Farmacie din cadrul Universitatii "Dunarea de Jos" din Galati, incalcand, astfel, prevederile art. 84, alin. (2) din Legea nr. 161/2003, se arata intr-un comunicat remis presei.
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by LILIaKu- »

ce are decanu cu presedintele senatului?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by Deyan »

LILIaKu- wrote:ce are decanu cu presedintele senatului?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
am impresia ca uni din voi il vedetii pe asta ca pe un Buddha. si eu il vad la fel dar fara un d si fara h.
"Tara mea-i Banatul meu!"
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by AndreiVajnaII »

Tu vezi lucrurile in alb-negru.

(Sigur esti ripensist? :)) )
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by Deyan »

AndreiVajnaII wrote:Tu vezi lucrurile in alb-negru.

(Sigur esti ripensist? :)) )
Va da voie premaru sa cantati la meciuri:
aradene fiu de c...a,pupa-ne,pupa-ne,pupa-ne in p..a? :evil:
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: România - știri și comentarii

Post by Pffv »

Deyan wrote:
AndreiVajnaII wrote:Tu vezi lucrurile in alb-negru.

(Sigur esti ripensist? :)) )
Va da voie premaru sa cantati la meciuri:
aradene fiu de c...a,pupa-ne,pupa-ne,pupa-ne in p..a? :evil:

??
1. n-as canta asa ceva nici daca mi-ar cere-o !
2. cred ca deviem totalmente cam pe toate topicurile
3. x_x
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by LILIaKu- »

Deyan wrote:
LILIaKu- wrote:ce are decanu cu presedintele senatului?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
am impresia ca uni din voi il vedetii pe asta ca pe un Buddha. si eu il vad la fel dar fara un d si fara h.
lasa tu buda. are multe defecte. gaseste-i-le pe alea ce le are nu ii inventa altele...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: România - știri și comentarii

Post by Pffv »

Deyan wrote: am impresia ca uni din voi il vedetii pe asta ca pe un Buddha. si eu il vad la fel dar fara un d si fara h.
Toaleta au ba , are meritul de a fi facut din tine un ...ripensist inversunat ! Macar pentru asta ar trebui sa ii fi recunoscator ! Drept e ca nu stiu sigur daca (numai) lui sau si mirobolantei peluze cea dreptcredincioasa :-\ .
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: România - știri și comentarii

Post by Deyan »

Congresul Extraordinar ... de previzibil al PNL - Antonescu, reales cu 103% din voturi
Liberalii si-au ales, sambata, conducerea, dupa ce cu doar o zi inainte si-au votat statutul cu un vot zdrobitor in favoarea propunerilor facute de Crin Antonescu.

Dupa cum era de asteptat, Crin Antonescu a fost reconfirmat la sefia partidului, alaturi de echipa sa de 31 de vicepresedinti si prim-vicepresedintele Klaus Johannis.

De la tribuna Congresului s-a anuntat rezultatul - 1387 voturi valabil exprimate, din care 1434 pentru, 44 impotriva si 50 de abtineri. Ceea ce inseamna ca Antonescu a fost reconfirmat la sefia PNL cu 103%.
ziare.com
Un adevarat partid este acest pnl si toti cei care fac parte din partid!
in urma unui recesamant pnl,sa descoperit ca populatia romaniei este defapt de 221 de mil.de locuitori!
Votati pnl! la ei se numara si mortii si ei sunt pe teritoriul romaniei(nu conteaza ca sunt sub pamant).
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: România - știri și comentarii

Post by duranviola »

Protest cu cagule si masti la Posta Romana: "Goarna e un brand de tara"

Zeci de angajati de la Posta Romana au protestat joi in fata sediului companiei din Capitala, ingrijorati de miile de disponibilizari care se anunta in urmatoarele luni. La protest a fost prezent si Matei Bratianu (foto), deputat PSD pana in decembrie 2009 si fost presedinte al Federatiei Sindicatelor din Posta si Comunicatii.

Manifestantii au venit cu fetele acoperite. Ei spun ca se tem de represalii din partea conducerii, existand riscul sa fie dati afara. Dupa mitingul anterior, din 12 februarie, mai multi angajati s-au plans ca au fost chemati la comisia de disciplina si sanctionati pentru ca au indraznit sa isi strige nemultumirile, informeaza Digi24.

De altfel, zeci de angajati ai Postei au pichetat, joi, sediile unor prefecturi din tara in semn de protest fata de reducerile de personal, dar si fata de salariile mici si conditiile grele de lucru, multi dintre ei purtand pancarte, dar si cagule si masti pe fete, informeaza Mediafax.

Astfel, peste o suta de angajati ai Postei Cluj s-au adunat in fata Prefecturii purtand cagule si masti pe fete, si avand asupra lor pancarte pe care scrie "Locuri de munca sigure", "Conditii de munca decente", "Nu proiectului de restructurare al CNPR facut in statia de metrou", "Goarna e un brand de tara, nu lasati Posta sa piara". Participantii la protest au scandat lozinci de genul: "Hotii" si "Mincinosii".

De asemenea, la Sibiu aproximativ 20 de postasi au pichetat sediul Prefecturii fata de reducerile de personal, salariile "mizere" si conditiile grele de lucru.

Si la Bistrita-Nasaud peste 50 de angajati ai Postei Romane au pichetat timp de o ora, sediul Prefecturii, nemultumiti de restructurarea Companiei Nationale Posta Romana, dar si de incalcarea Contractului colectiv de munca. Cativa reprezentanti ai manifestantilor au predat o lista de revendicari prefectului.

Proteste similare au fost organizate si la Sfantu Gheorghe si Buzau. Aproximativ 70 de postasi cu cagule pe fata au protestat, joi dimineata, in apropierea Prefecturii Buzau, protestul fiind unul mut, doar cu afisarea unor pancarte, informeaza Mediafax.

Este cea de a treia actiune de protest organizata de angajatii de la Posta Romana in mai putin de o luna, iar sindicalistii spun ca nu se vor opri aici.

Managementul de la Posta Romana intentioneaza sa reduca cu 10% numarul angajatilor si sa desfiinteze jumatate dintre ghiseele din toata tara, ceea ce va conduce la aproximativ 4.000 de concedieri.

Conducerea trebuie sa restructureze compania si sa gaseasca un investitor pana la jumatatea acestui an, au decis guvernantii.

http://www.ziare.com/stiri/proteste/pro ... ra-1221341
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
Post Reply