Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by PSC »

Cine nu știe în ce colegiu e poate afla aici: http://www.opiniatimisoarei.ro/stii-in- ... 05/11/2012

Candidații:
CAMERA DEPUTAȚILOR (hărți colegii. Timișoara: http://www.opiniatimisoarei.ro/wp-conte ... soara1.jpg
Timiș: http://www.opiniatimisoarei.ro/wp-conte ... /judet.jpg)

Colegiul electoral 1 – Timisoara

Cornel Samartinean (ARD), Horia Cristian (USL), Petrica Folica (PP-DD), Halasz Francisc (UDMR), Violeta Buta (PRM)

Colegiul electoral 2 – Timisoara

Alain Rus (ARD), Sorin Grindeanu (USL), Florian Creţ (PP-DD), Molnar Zsolt (UDMR), Gheorghe Staiculescu (PRM)

Colegiul electoral 3 – Timisoara

Adrian Orza (ARD), Maria Grapini (USL), Marius Cristinel Dugulescu (PP-DD), M-Kiss Andrei (UDMR), Gheorghe Pribeanu (PRM)

Colegiul electoral 4 – Timisoara

Ovidiu Ciuhandu (ARD), Ion Raducanu (USL), Maria Eugenia Barna (PP-DD), Andrei Molnar (UDMR), Florian Velimirovici (PRM), Adrian Gociu (Ind)

Colegiul electoral 5 – Timis

Alin Popoviciu (ARD), Cosmin Costa (USL), Iulian Coroama (PP-DD), Toth Gabor (UDMR), Nicolai Catalin Ciocoiu (PRM)

Colegiul electoral 6 – Timis

Valeriu Tabara (ARD), Catalin Tiuch (USL), Petru Juravle (PP-DD), Kiss Endre (UDMR), Ioan Bercia (PRM)

Colegiul electoral 7 – Timis

Mihai Bojin (ARD), Sorin Stragea (USL), Ramona Conţescu (PP-DD), Kiss Carol (UDMR), Viorica Ceausu (PRM)

Colegiul electoral 9 – Timis

Tiberiu Lelescu (ARD), Dorel Covaci (USL), Florian Zanfir (PP-DD), Pastean Erika (UDMR), Daniel Morariu (PRM)

Colegiul electoral 10 – Timis

Petru Roman (ARD), Gheorghe Ciobanu (USL), Octavian Hinoveanu (PP-DD), Komsa Iuliana (UDMR). Nicolae Daniel Croitoru (PRM)

SENAT

Colegiul electoral 1 – Timisoara
Cuprinde municipiul Timisoara cu urmatoarele colegii:
Colegiul electoral pentru alegerea Camerei Deputatilor nr. 1
Colegiul electoral pentru alegerea Camerei Deputatilor nr. 2

Teodor Maries (ARD), Ben-Oni Ardelean (USL), Mircea Octavian Purceld (PP-DD), Szabo Francisc (UDMR), Kasa Zsolt (PPMT- Partidul Popular al Maghiarilor din Transilvania)

Colegiul electoral 2 – Timisoara
Cuprinde municipiul Timisoara cu urmatoarele colegii:
Colegiul electoral pentru alegerea Camerei Deputatilor nr. 3
Colegiul electoral pentru alegerea Camerei Deputatilor nr. 4

Gheorghe David (ARD), Petru Ehegartner (USL), Ilie Bertea (PP-DD), Farkas Csaba (UDMR), Livius Octavian Țarnea (PRM), Schvartz Peter (PPMT)

Colegiul electoral 3 – Timis
Orasul Sannicolau Mare si comunele: Beba Veche, Cenad, Dudestii Vechi, Gottlob, Lovrin, Pesac, Periam, Saravale, Sanpetru Mare, Sandra, Teremia Mare, Tomnatic, Varias, Valcani.
Orasul Recas si comunele: Becicherecu Mic, Bogda, Bucovat, Fibis, Ghiroda, Giroc, Liebling, Masloc, Mosnita Noua, Pischia, Brestovat, Parta, Padureni, Remetea Mare, Sacosu Turcesc, Sacalaz, Sag, Sanmihaiu Roman, Secas.
Municipiul Lugoj si comunele: Barna, Costeiu, Criciova, Fardea, Gavojdia, Nadrag

Vasile Blaga (ARD), Matei Suciu (USL), Liviu Mihai Andrei Mataca (PP-DD), Kaba Gabor (UDMR), Gavril Rosian (PRM)

Colegiul electoral 4 – Timis
Orasul Jimbolia si comunele: Biled, Carpinis, Comlosu Mare, Dudestii Noi, Dumbravita, Giarmata, Iecea Mare, Lenauheim, Ortisoara, Satchinez, Sanandrei.
Orasele Buzias, Faget si comunele: Balint, Belint, Bara, Bethausen, Boldur, Cheveresu Mare, Curtea, Darova, Dumbrava, Ghizela, Margina, Manastiur, Nitchidorf, Ohaba Lunga, Pietroasa, Racovita, Stiuca, Tomesti, Topolovatu Mare, Tormac, Traian Vuia, Victor Vlad Delamarina.
Orasele Ciacova, Deta si Gataia, precum si comunele: Banloc, Birda, Cenei, Checea, Denta, Foeni, Ghilad, Giera, Giulvaz, Jamu Mare, Jebel, Livezile, Moravita, Otelec, Peciu Nou, Uivar, Voiteg.

Marinel Pasca (ARD), Ilie Sarbu (USL), Ioan Iovescu (PP-DD), Szabo Adal (UDMR), Dorel Bujorean (PRM)
Image
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

sunt anti fb ,iar alea la tv sunt facute la comanda.
Mie unu imi surade ideea regionalizarii si sper cat mai repede sa avem parte de acesta regionalizare!
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by orangetm »

Deyan wrote:Eu ieri am facut topic cu alegeriile si l-ati sters si mi-ati spus ca fara politica!
Acuma ce faceti???
Daca l-ati sters pe ala, pe aceste de ce-l lasati?
Corect!
Eu m-am saturat de nebunii din politica.

Cred ca pe vechiul forum, inainte de Druckeria am mai zis-o:
Ar trebui un Sfat al Batranilor (7-15 persoane, personalitati integre din diverse domenii, care sa coordoneze o strategie de dezvoltare bazata pe munca, bun simt, omenie, buna vecinatate; deci pe traditiile vechi si bune (putem sa ii spunem Legea pamantului, ca asa s-a numit).
Ascestia sa vegheze asupra un executiv de oameni capabili si patrioti, guvern ce sa imbine ramurile vechi, gen agricultura traditionala ecologica, bazata insa pe suprafete comasate de procesare, cu ramuri de viitor, ca tot ce tine de inteligenta (IT, de ex.), turism istoric si natural, etc.
SB sa vegheze si asupra unui gen de parlament, format din vreo 100-200 de persoane, prin alegerea lor directa de catre comunitatilor mai mari, gen regiuni istorice.
Deci un sistem fara partide, ci bazat pe meritocratie si valori umane reale, in frunte cu patriotismul si nationalismul bun, nu cel de parada sau cel interesat de o punguta de arginti sorosieni sau orice alta sursa mai exista.

Eu am incheiat discursul, voi merge la vot doar pentru a nu imi fi folosit, voi gasi eu ceva verzi de stampilat.
Pe acest topic voi incerca sa nu mai scriu.

Eu nu il vroiam, dar nu ma pot lupta cu zeii si cu moderatorii globali au neglobali.
Succesuri la dezbateri!
:D
Last edited by orangetm on Sun Nov 25, 2012 12:25 pm, edited 1 time in total.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

eu fac parte din colegiul 4.
La vot primesc un buletin doar cu astia :
Colegiul electoral 4 – Timisoara

Ovidiu Ciuhandu (ARD), Ion Raducanu (USL), Maria Eugenia Barna (PP-DD), Andrei Molnar (UDMR), Florian Velimirovici (PRM), Adrian Gociu (Ind)
cu colegiile celalalte nu primesc buletine de vot?
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by PSC »

Uitați cum și-au împărțit colegiile pentru camera deputaților:
Image
Cum să nu vorbești de asta? E cea mai bună dovadă că-și bat joc de noi. Cum să pui o parte din colegiu 4 în mijlocul colegiului 2?
Image
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by PSC »

Deyan wrote:eu fac parte din colegiul 4.
La vot primesc un buletin doar cu astia :
Colegiul electoral 4 – Timisoara

Ovidiu Ciuhandu (ARD), Ion Raducanu (USL), Maria Eugenia Barna (PP-DD), Andrei Molnar (UDMR), Florian Velimirovici (PRM), Adrian Gociu (Ind)
cu colegiile celalalte nu primesc buletine de vot?
Primești două buletine, unul cu candidații din colegiul senatorial în care te afli și altul cu deputații din colegiul deputățesc (da știu sună ciudat :mrgreen: ).
Image
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

si in colegiul 3, este 4 :))
Last edited by Deyan on Sun Nov 25, 2012 12:24 pm, edited 1 time in total.
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Deyan »

orange, verzii find ungurii?
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by Pffv »

Drace sa-mi iau ochelarii de data asta ca nu stiu unde pic in 3 sau 4 (asta chiar ca e ...imprastiat) .

PS Stiu cu cine nu votez :ymdevil: !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Alegeri parlamentare 9 decembrie 2012

Post by orangetm »

Verzi, gen ecologisti, nu unguri.
N-am nimic cu ei, dar io mis banatan roman.
Nu ma mai ispititi, pliz!
#:-s
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked