Polimaidanul pefefevian

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Stiu un domeniu in care nu s-a indeplinit obiectivul indiferent de ce se intampla saptamana viitoare (nu , nu vorbesc de alegerile alea absolut neinteresante !! ) . Bineinteles ca astept cu nerabdare sa vad consecintele si cine isi asuma (si mai ales cum ) consecintele ! Ca pumnu'n gura degeaba il mai pun .... :evil: !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Curios de calma atmosfera pe forum . Sa inteleg de aici ca toata lumea cam stia de la inceput ce si cum :D . Acuma pe cinstite de banuit o banuiam , dar chiar asa pe fata nu . Reactia banateneasca normala ar fi sa ne .... porcaim intre noi , eventual si cu cei de la ASU . Castigul ar fi garantat . De unde si valabilitatea dictonului roman , ala cu divide et impera . Pulimea se strofoaca cu rahaturi in timp ce conturile "lor" dau in obezitate de grad IV . Inclusiv in Paradis , pardon , Gradinile Elizee , pardon , Eden aka Banat . Vai de plua noastra ce aschimodii , ce parodii de oameni putem ajunge ... unii . Da' sa nu uitati sa mergeti duminica sa-i girati , le place adulatia :mrgreen: .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by orangetm »

Eden! :))) Buna asta. Adica ai tara asta de vis, sa nu ii spun onirica...

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

deiutzu lecturam impreuna sau ramanem la studiu individual ? Cu iti suna reactile de pe forumul propriu ? Le regasesti pe aici ? Tot e bine ca unii se pricep si la tarifele ....curvelor =)) . Deh , preocupari 'telectuale :D .
deiutzu
Posts: 112
Joined: Tue Mar 25, 2014 3:41 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by deiutzu »

Pffv wrote:deiutzu lecturam impreuna sau ramanem la studiu individual ? Cu iti suna reactile de pe forumul propriu ? Le regasesti pe aici ? Tot e bine ca unii se pricep si la tarifele ....curvelor =)) . Deh , preocupari 'telectuale :D .
lecturam lecturam :D

reactiile alor mei sunt in mare parte reactiile unor oameni care au pus f. mult suflet , bani pe coregrafii , deplasari si sustinere activa .

si hop , vine inventatorul absolut si zice ...gata .....aia de langa noi e Poli , nu aia pe care o vreti voi .....pai sa nu iti vina sa dai cu ea de peretzi :(( X(

apoi vin reactiile ....unii trateaza cu indiferenta , altii pisca finutz , altii injura .

pe net , pe facebook , la fel facem si noi si voi ....sunt vulgaritati si de o parte si de alta .

eu unul am invatat sa nu MAI condamn niciodata pe nimeni ....de ce a facut asa si pe dincolo ....niciodata nu poti spune niciodata si nu stii cum ai reactiona tu daca ai fi in situatia altora .

recunosc ca poate am mai sarit si eu calul citeodata , dar atunci cand iubesti un lucru , sunt momente cand nu esti obiectiv .

oricum , e o situatie de :-l si sincer nu vad o rezolvare .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Multam de raspuns :) . Apreciez rezerva in exprimare cu privire la natura situatiei si ....ai dreptate . Din pacate si cu ultima parte a ultimului rand . Chiar ca nu vad cum , desi individual ne-am "suportat" . Global insa .... :(
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by englezul »

deiutzu wrote:
Pffv wrote:deiutzu lecturam impreuna sau ramanem la studiu individual ? Cu iti suna reactile de pe forumul propriu ? Le regasesti pe aici ? Tot e bine ca unii se pricep si la tarifele ....curvelor =)) . Deh , preocupari 'telectuale :D .
lecturam lecturam :D

reactiile alor mei sunt in mare parte reactiile unor oameni care au pus f. mult suflet , bani pe coregrafii , deplasari si sustinere activa .

si hop , vine inventatorul absolut si zice ...gata .....aia de langa noi e Poli , nu aia pe care o vreti voi .....pai sa nu iti vina sa dai cu ea de peretzi :(( X(

apoi vin reactiile ....unii trateaza cu indiferenta , altii pisca finutz , altii injura .

pe net , pe facebook , la fel facem si noi si voi ....sunt vulgaritati si de o parte si de alta .

eu unul am invatat sa nu MAI condamn niciodata pe nimeni ....de ce a facut asa si pe dincolo ....niciodata nu poti spune niciodata si nu stii cum ai reactiona tu daca ai fi in situatia altora .

recunosc ca poate am mai sarit si eu calul citeodata , dar atunci cand iubesti un lucru , sunt momente cand nu esti obiectiv .

oricum , e o situatie de :-l si sincer nu vad o rezolvare .
Rezolvare nu poate venii decat din dialog. Or acest lucru lipseste momentan sau poate inca nu a sosit momentul pt el. Sunt convins ca intr-o zi cei care hotarasc se vor pune la masa, vor discuta si vor lua o decizie care va incheia balciul de acum. Cred insa ca mai trebuie sa asteptam. Masa aia de care spuneam, trebuie sa aiba doar cateva scaune in jurul ei , daca se doreste o solutie :D . Altfel vorbim discutii...
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by AndreiVajnaII »

Aha, deci stia Hagi ce zicea el de masa. :ymsmug:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Ai de plua mea =)) =)) !!
Intrebare radio Timisoara (catre unii din cei 3% votanti pana la ora asta ):
- De ce ati votat ?
- Ca sa fie (mai) bine !! =))
Corolar "Hagian" : si sa nu fie rau =)) !

Ascultati cetatenii viitoarei capitale culturale a Europei :bashhead2: :dizzy: !

le Toate legile sa fie in interesul oamenilor nu al lor , al alesilor ( deci a votat 'telectuala :-o ) .
Este in interesul tinerilor ( si a votat babuska :-o )
Din nou : sa fie bine =)) =))
Atentie , ne face Maramuresul de ras , acusi ajungem langa judetele subdezvoltate :( !
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by DP 2-6 »

Acum să nu-mi spui că toţi cei care nu merg la vot, au un IQ hiperdezvoltat! :D
Post Reply