Polimaidanul pefefevian

User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Na dracului , daca mai aud de vreun Moldovan , fie el si Viorel , ma las de sportul asta ...cel putin pe plan intern . Da' ce minti bolnave pot gravita in jurul lui Poli , ceva de speriat . X(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Na f..ui am trait sa o vad (citesc) si pe asta .... Unul care probabil ca a fost la mitingurile contra Mircea Sandu si FRF , a facut exact cum au vrut Mircea Sandu si FRF , iar acum da lectii de morala si etica . Cand a mintit la miting sau cand i-a facut pe plac "nasului" ? Daca nu stiti despre ce vorbesc cautati pe FB , sigur vreun binevoitor dintre prietenii virtuali v-a impartasi fariseica expunere . Doamne cata mizerie poate sa isi impuna un om pentru a isi justifica alegerile , cata ranchiuna si , vai , atat de multa meschinarie . Pentru pasionatii de istorie , e cam ca baletul ideologic ce a permis lui Stalin sa suprime si "deviationistii de dreapta" si pe cei de "stanga" . Basca autovictimizarea . CEKA redivivus , dar , din fericire , doar in spatiul virtual . Interesant cata lume este dornica de a intruchipa mesianismul , fascinant , e ca nasterea unei religii , ceea ce fiind data epoca , nu e lucru putin . Bineinteles doar in scopuri nobile , totul pentru un ideal ....cam pamantesc totusi "eu (noi) sunt(em) seful(ii)" . Insa , ca multe religii , unele de mult apuse , tot au mai taiat pe la colturi , pe ici pe colo , prin Gottlob sau aiurea . Stiti vorba aia din batrani , decat al doilea la oras , mai bine primul in sat " ? A existat cel putin un nume mare din istorie , care ori infirma teoria Unchiasului ca romanii sunt un mic trib dacic , ori arata ca "vorba" e mai noua /cel mult 2060 de ani) si nu o stia ; ala nu a vrut sa fie primul in sat si s-a dus la oras peste mai putin valorosii sai oponenti ; e drept e mizilic pe langa ai nostrii tipul ala ....C(G)aius Iulius Cezar ii zicea , si nimeni nu prea mai stie de el (nasol , trebuie sa citesti , mai usor e cu "huoo" , "m.ie" , torte si fumigene ) . Da' pana una alta , pana la vreo reforma politically correct ,ramanem cu Iulie(us) si cu August si mai avem cata pana la Deiutzembrie , Mihalcembrie sau Mrakilie . Cat de mult ? Ei bine , pana reusesc sa isi bage organele copulatoare in toata lumea spre marea bucurie a hertz(ogului)ului .
Uluitor este ca , dupa atatia ani , inca nu au priceput al cui joc l-au facut si par mandrii de asta . Cum bine zicea un coleg forumist (vopsit in cap e drept .... varsta , e alb desi cand a inceput sa mearga la Poli nu avea nici un fir de cupoarea asta) DP 2-6 , Timisoara avea de drept locul si acesta i-a fost furat de Mircea Sandu si camarila de la FRF . Ideea lor de baza a fost ca au ingropat fotbalul din Timisoara si , era cat pe ce sa reuseasca cu ajutorul "oamenor de bine" ai locului , care pentru a fi ei "sefi" au validat hotararea "nasului" si , cu mica smecherie cu Spartak (ai ce denumire pur daco - romana) , au indepartat din fotbalul divizionar intreaga Timisoara ....sau cel putin au incercat . Bag seama ca erau de acord cu M.Sandu si au achesat la dorinta sa de a trece cu plugul peste Timisoara fotbalistica . Aferim ! :mrgreen:

Ce sa mai zic , le urez succes , dar tot nu am priceput cine sunt : protestatarii anti Sandu sau complicii acestuia . Amandoua ? :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Mai pe serios acum , nonpatronii d ela ASU au ceva probleme . Echipa s-a prezentat modest , cu o gramada de executii tehnice ratate , nelegata si chiar lenta . Noi acs-tii stim cam pe unde stam acum , si stam rau din extrem de multe puncte de vedere , asa ca diferenta minima (noroc cu barele) o putem explica cat de cat . Invers insa nu este deloc valabil si trebuie sa o spun franc "proiectul" ASU imi pare cel mult stagnant . Sigur vor aparea aia cu bucuria de a juca si de a participa la o comuniune suporteri - echipa , dar aia o au si cei de la Liverpool .... deci nu este sinonima cu lipsa de performanta sau calitate . In rest .... plin de paie in ochii nostrii , iar la ei "capriorii" de rigoare . ;)
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by englezul »

Nu pune la suflet boss, ii pacat ! :)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

englezul wrote:Nu pune la suflet boss, ii pacat ! :)
Care suflet Boss :mrgreen: ;) ?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Radio Romania , studioul teritorial Timisoara .... anunt continut : interviu cu Cosmin Contra , avancronica Juventus - ACS Poli , divizia B , etc .
Vorbesc cu Contra cateva minute , urmeaza ACS Poli .... 15 secunde cu tot cu intrebari (2, raspunsuri Popica si Curileac) si .... gata trecem la "B" . Ati zice la ASU ca doar castigara . Aiurea , se enumera rezultatele in ordinea UTA , Ripensia si ASU . Apoi pe larg se incepe cu UTA minute in sir , atat dialog direct inregistrat cat si "apecte" de la conferinta de presa . Apoi urmeaza cronica si interviuri de la ASU - Stiinta Miroslava . Apoi Ripensia , ei ciuciu , Ripensia nu e pe lista baietilor buni , asa ca sunt sariti , probabil pentru a face loc in emisiune unei tipe care zbiara ca o capra ca sta cu picioarele in "apa rece" (pt conformitate "Monica Odagiu featuring ... un pic Dan Bittman - Stau cu picioarele in apa rece" ) . Recapitulez , ACS 15 secunde , Ripensia 10 secunde , UTA minute bune , dar si Luceafarul Oradea apare , iar cum Radio Timisoara este post regional arbitrar (cand cu , cand fara Crisana) poate se justifica , ASU minute medii (un pic mai putine ca UTA) . Cool ! :D
Uite asa imi doresc sa retrogradeze UTA sau sa se desfinteze , poate au loc si unelel echipe din Timis(oara) in emisiune . :mrgreen:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Boss , acolo unde te uiti tu la meciurile din deplasare aveti asigurata ambulanta si primul ajutor ? Chit ca in cazuri de AVC e mai cu cantec , nu-i asa oblu ca la pre sau infarct "plin" ! Oricum baietii reusesc sa dea noi si adinci semnificatii ale cuvantului nesimtire cu .... perje X( :evil: . Cine dracu' m-a pus sa ma uit , de parca n-as sti cu cine am de a face , nix valoare , nix interes , nema rusine , nema orgoliu , doar n-avem bani toata ziua . Ei bine , jucand ca niste ciubote fiti siguri ca o sa "curga" cu bani ceva de speriat , data find traditia romanesca de a aprecia invartitii si golanii , cu rezultate vizibile cam peste tot in societate . Profesionisti de Romania :-o :-s :evil: .
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by englezul »

Daca antrenorul hotaraste ca din min. 10 sa faci kuru-n poarta atunci cand conduci ce mai este de zis. Presupun ca are procent din salariul lui Doman altfel nu-mi explic de ce insista cu el. Si face niste schimbari ... cu perje. Pe final cand inca conduceam a vrut sa mai bage un fundas, ce sa mai intelegi... :dizzy:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by Pffv »

Ce sa-i faci Boss , asta avem , cu astia defilam . Tocmai ce am revazut un rezumat de la Real - Barca 2:6 (imi tot baga FB surprize din astea) , si nefiind nici o presiune , am vazut cum Xavi are 4 assist-uri intr-un meci in deplasare cu Real Madrid (nu cu Juventus Colentina) . Adica cam cat are cel mai cel mijlocas al nostru pe sezon fara a juca cu .... Real . O fi si lipsa de bani , dar nici cu valoarea nu prea stam stralucit , iar in zona de mijloc parca e cel mai rau : nici pase ca lumea pentru atacanti , nici tampon in fata apararii . :(
Cu toate acestea , in mod regulat , mijlocasii iau cele mai mari note , 4,9 de acum a lui Curjuric fiind exceptia , nu regula . Io cred ca au pile :mrgreen: .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Polimaidanul pefefevian

Post by orangetm »

Na, am trecut cu bine "derby-ul campioanelor"... Fost-ai lele când ai fost...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply