Puie Monta

Cu cine votezi?

1 Votez cu Iohannis.
16
89%
2 Votez cu Puie Monta.
2
11%
 
Total votes: 18
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by DP 2-6 »

Pffv wrote:De maine la treaba ! Avem de ajutat un "neamt" ! Depinde de noi daca il balcanizam sau , dimpotriva , ne ducem impreuna spre ceva mai bun . Si , cine stie , poate reusim odata si odata sa iesim din cloaca asta imunda in care ne-am balacit decenii in sir . Sa reactionam nu numai la batjocura pe fata ci si la nedreptatile si excesele de zi cu zi ! De aici incepe drumul , cu primul pas :) !
Eu bag suplimentare la greu. ARBEIT!!! $-)
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Puie Monta

Post by orangetm »

DP 2-6 wrote:
Pffv wrote:De maine la treaba ! Avem de ajutat un "neamt" ! Depinde de noi daca il balcanizam sau , dimpotriva , ne ducem impreuna spre ceva mai bun . Si , cine stie , poate reusim odata si odata sa iesim din cloaca asta imunda in care ne-am balacit decenii in sir . Sa reactionam nu numai la batjocura pe fata ci si la nedreptatile si excesele de zi cu zi ! De aici incepe drumul , cu primul pas :) !
Eu bag suplimentare la greu. ARBEIT!!! $-)
MACHT EUROFREI!
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Puie Monta

Post by AndreiVajnaII »

Foarte slaba prezenta azi in Piata Victoriei. Ponta trebuie sa plateasca pentru batjocura si umilinta la care i-au supus pe prietenii si rudele noastre din strainatate. O fi fost prea din scurt. Sper ca pe vineri sa se (re)trezeasca lumea. Jos guvernul!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by cristy2005ro »

Pffv wrote:De maine la treaba ! Avem de ajutat un "neamt" ! Depinde de noi daca il balcanizam sau , dimpotriva , ne ducem impreuna spre ceva mai bun . Si , cine stie , poate reusim odata si odata sa iesim din cloaca asta imunda in care ne-am balacit decenii in sir . Sa reactionam nu numai la batjocura pe fata ci si la nedreptatile si excesele de zi cu zi ! De aici incepe drumul , cu primul pas :) !
marinaru mai e presedinte pana pe 21 decembrie..... Klaus preia tara de Craciun
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Puie Monta

Post by Pffv »

cristy2005ro wrote:
Pffv wrote:De maine la treaba ! Avem de ajutat un "neamt" ! Depinde de noi daca il balcanizam sau , dimpotriva , ne ducem impreuna spre ceva mai bun . Si , cine stie , poate reusim odata si odata sa iesim din cloaca asta imunda in care ne-am balacit decenii in sir . Sa reactionam nu numai la batjocura pe fata ci si la nedreptatile si excesele de zi cu zi ! De aici incepe drumul , cu primul pas :) !
marinaru mai e presedinte pana pe 21 decembrie..... Klaus preia tara de Craciun
:) Nu-i bai , noi sa-l ajutam de azi B-) !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Foarte slaba prezenta azi in Piata Victoriei. Ponta trebuie sa plateasca pentru batjocura si umilinta la care i-au supus pe prietenii si rudele noastre din strainatate. O fi fost prea din scurt. Sper ca pe vineri sa se (re)trezeasca lumea. Jos guvernul!
Nu este inteleapta aceasta miscare ACUM. Rabdare, sa treaca bugetul pomenilor electorale si sa se umple in continuare de kakat. Ei nu pot merge decat in jos acum. In primavara probabil, merita sa fie dati jos insa si asta este naspa pentru ca nu se poate face tehnic vorbind decat cu ajutorul izmanarului Oprea si al altor tradatori. Lucru care nu o sa dea bine deloc... :(
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Puie Monta

Post by AndreiVajnaII »

Nu ma intereseaza jocurile astea politice. Am vazut nu stiu cate relatari pe facebook de la prieteni, fosti colegi de liceu, de facultate. Unii mai norocosi au stat "doar" 3-4 ore la coada. Altii au indurat o zi intreaga frigul, foamea, oboseala. Si ce au primit in schimb? Dreptul la vot? Nu! Niste gaze lacrimogene.

Este inadmisibil! Guvernul asta trebuie dat jos cat mai repede!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Puie Monta

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:Nu ma intereseaza jocurile astea politice. Am vazut nu stiu cate relatari pe facebook de la prieteni, fosti colegi de liceu, de facultate. Unii mai norocosi au stat "doar" 3-4 ore la coada. Altii au indurat o zi intreaga frigul, foamea, oboseala. Si ce au primit in schimb? Dreptul la vot? Nu! Niste gaze lacrimogene.

Este inadmisibil! Guvernul asta trebuie dat jos cat mai repede!
Sa fiu un pic mai explicit :D
http://adevarul.ro/economie/stiri-econo ... index.html

Trust me, este mai bine asa. De ce sa se sparga in capul lui Werner si al noului guvern pomenile si tiganiile lui ponta. Sa-si duca inca o perioada crucea si dupa aia abia...
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Puie Monta

Post by holstein »

personal am votat numai o singura data in RO! pe cine: clar ca nu pe iliescu!!! de ce: el sustinea dupa revolutie, ca preia doar fsn-ul, dar nu va participa la nici o alegere!!!!!!!!!!!!!!! cine nu ma crede, sa se informeze.

de ce l-am votat atunci pe Ratiu? ...habar nu am avut cine e si ce poate, DAR am stiut ca traieste de o buna vreme în strainatate (adica în vest) si stie cum si ce e pe acolo. la NOI fiind mai rau m-am gândit ca omul stie cum e si la bine, în schimb iliescu facuse facultatea la moscova... de acolo NU AI ce sa înveti!!!

toate acestea în ratiunea unui schwab nascut la Masloc, copilarit si trait la TIMISOARA.


ps. Bunicul meu, poet si prozator german (Peter Barth), a fost în 1972 in D, chiar în zona în care traiesc eu acum si a vazut ca se poate si altfel. lucru pe care mi la dat si mie pe drum. nu ca as fi mai destept decât unul sau altul (majoritatea din voi au studii superioare, faculate....eu aici n-am nimic) dar am avut prilejul de a ascula povestirile bunicului, în acest caz, cele ale bunicului meu, unde se vorbea de lucruri bune, mai bune decât cele pe care le cunosteam de la noi.

pps. NIMENI SA NU SE UITE SPRE EST!!! de acolo cred ca vin cele rele (punct)
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
Post Reply