Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Kerosen »

Am scapat de "Ban" ,am un alt IP fix :D
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by impossible »

Kerosen wrote:Am scapat de "Ban" ,am un alt IP fix :D
Pai nu ti-a dat "ban" nimeni de pe forumul nostru. Eventual bani. :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by orangetm »

De s-ar gasi prostul sa ne dea noua, banatenilor, o tara pe mana, am face-o surcele rapid.
Cam asta e esenta "randuielii banatene" la acest ceas.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

orangetm wrote:De s-ar gasi prostul sa ne dea noua, banatenilor, o tara pe mana, am face-o surcele rapid.
Cam asta e esenta "randuielii banatene" la acest ceas.
Te intreb si io , sa te "ajut" asa ca sarea pe rana :D , care sunt parlamentarii de Timis ? Ce au facut sau fac ei ? Sunt sau nu imaginea corecta a timisenilor si timisorenilor ? Ai da pe mana lor ceva in general , daramite o tara ? Iar barna aia e de proportii epocale , ma tot mir ca ne mai incape in .... ochi :mrgreen: !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by orangetm »

A venit Roby pe FB cu citatul asta:
“Patriotismul este o dragoste discretă pentru ţară, o disponibilitate de a-ţi da oricînd viaţa pentru ea şi de a nu mărturisi acest sentiment. Găsesc că afişarea patriotismului este indecentă. Un om care simte dragostea pentru ţară, un om care este decis ca în interesul ţării să-şi sacrifice propria existenţă nu are să se bată pe piept cu sentimentul acesta” Corneliu Coposu

Noi vrem alta tara, ca aia mare nu e buna.
Aia nu e buna, ca ne "fura".
Vrem si noi sa furam, pe caprarii locale si de gasca.
O sa avem republici banatene pe cartiere si zone cu falosii anului 2015 si mai departe.
M-a cuprins sila de ceea ce vad, citesc si aud in minunatul loc multicultural, numit candva Banat.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by Pffv »

Unchiasule cam inteleg tot ce ai scris , doar o mica nelamurire .... de ce asa tarziu . Sa nu imi spui ca doar acum ai observat ?
In fine , bun sosit in grupul acrilor , pesimisti si carcotasi (cateodata) . Ne asteapta vremuri "glorioase" in toate patriile noastre mai mari sau mai mici . Am "zas" . :mrgreen:
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by ultraviola »

@Orange, greata asta te putea cuprinde mai demult, linisteste-te. Tin minte ca am avut o dezbatere pe fostul forum in care mi se explica, cu subiect si predicat, ca e normal ca timisorenii sa zgarie cu cheia masinile cu numar din alte judete limitrofe, fiindca acestea ocupa locurile de parcare ale bastinasilor. Acesta e multiculturalismul nostru.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by holstein »

Salutare @ all,

m-am tot ferit sa scriu ceva...
de ce?
...se pare ca eu nu înteleg fotbalulpolitic sau cu so fi numind el.



da, sunt departe de "subiect", deci m-am gândit sa tac. mai bine ptr. voi si mult mai bine ptr. mine :)




Întrebarea mea: oare asa prin 2027, le pot povesti nepotilor mei de Poli Timisoara...ca echipa de fotbal?
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by englezul »

Nu mai puneti la suflet, nu se mai poate schimba in bine aproape nimic in orasul asta. Bastinasii au devenit minoritari, iar cei care erau exemple au de mult buletine de Munchen, Viena sau mai stiu eu de unde. Asta este soarta unui oras mare care poate da o pita multora si care atrage forta de munca din toate regiunile. Traim cu nostalgia vremurilor trecute, cu bune si cu rele...
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Discuţii paralele cu subiectul, aka offtopic...

Post by diegis37 »

ce pesimisti pe aici ?
Post Reply