Presa scrisa si online

Articole, clipuri, imagini cu/despre Poli.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Presa scrisa si online

Post by banatean_violet »

Anda Deliu wrote:....... Asta e cel mai important, să le explice fotbaliștilor de ce nu joacă, consideră Latovlevici. ...
Adica asta e cel mai important ca sa fii un antrenor bun ? =:)
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by diegis37 »

La ACS Poli, chilotul e mai transparent decat managementul.
Cum sa dai asa un titlu unui articol :bashhead:
Renunt sa mai citesc presa ,este ....
cine totusi este curios este din debanat.ro,marca Sasu
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Presa scrisa si online

Post by banatean_violet »

Anda Deliu wrote:Problema pentru Poli e sanse mari sa nu fie gata lucrarile in prima etape. cum am mai spus-o, desi nu m-am prea obosit sa raspund, aici pe forum lumea e foarte brain washed. Pentru voi toate sunt roz, desi la club sunt probleme mari de organizare.....
Este optiunea ta sa nu te obosesti sa discuti cu niste "brainwashed", dar daca iti pasa atata de Poli de ce nu scrii tu niste articole documentate prin care sa arati clar care sunt derapajele actualei conduceri in care s-au aciuat politruci, diletanti care intr-adevar nu au ce cauta acolo. Asa poate ai reusi sa dovedesti ca ai mai multe in comun cu profesia de ziarist decat cu discutiile de pe un forum sau altul.
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by Sdou »

Image

Echipamentul Petrolului pentru sezonul viitor ~x(
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Meciul de diseară
Dopingul e acolo pentru că e nevoie de el


Dacă mai e loc de discutat serios despre sport în prezența FIFA și CIO, atunci sînt de spus două lucruri.
Nu mai există recorduri credibile. Și: nici nu vor mai exista. Sîntem în fața adevărurilor pe care toată lumea care se ocupă serios de sport le cunoaște prea bine, dar nu îndrăznește sau nu vrea să le rostească. Acum, după orgia globală regizată de Blatter, putem vorbi pe șleau.

Ei bine, sînt convins că Usain Bolt e pe droguri. N-am nici o îndoială că Rafael Nadal e pe droguri. La fel, Barcelona, cu finalurile ei de meci accelerate. Nu cred că ciclismul poate face în continuare legendă fără seringi. La fel canotajul, halterele și orice aleargă prea repede sau prea mult pe o pistă de atletism. Nu avem probe? Nu avem. Ei și?

Ciclul cu care ne-am obişnuit spune așa: mai întîi, vine superperformanța. Pe urmă, zeificarea. După cinci, zece, cincisprezece ani vine din urmă, gîfîind, adevărul. Mai devreme sau mai tîrziu, toate numele de mai sus și încă multe altele vor fi demascate retroactiv. A scrie, azi, lista supercampionilor e totuna cu a scrie la nesfîrșit numele lui Lance Armstrong.

Ce nu înteleg atîția și atîția oameni de tribună și sofa în fața tv e că dopingul e parte integrantă a superperformanței. Dopingul e acolo pentru că e nevoie de el. Cine vrea recorduri mondiale și multipli medaliați cu frecvență săptămînală îi va avea, dar pentru asta e nevoie de dopaj. Sportul a fost cîndva altceva. Dar asta a trecut. Sau a mai rămas pe stadioane uitate de lume și în Cupa Angliei.

De cînd a devenit generator de vise, sportul a fost silit să fete tot mai intens. Fabrica de vise nu poate funcționa decît în vecinătatea fabricii de seringi, sînge și substanțe antidetectare. E scandalos? O fi.

N-ar fi mai util să ne facem serioși? E greu, desigur, pentru că dependența de fantasme eroice e cumplită. Nimic nu e mai plăcut și nimic nu înlocuiește mai bine neplăcuta lume reală decît ecranul care ne spune că nimic nu e imposibil și că nu există limite. Ba există limite și asta face sportul și sportivii mari.

De acolo grimasele de martir ale lui Zatopek în teniși, dar cu venele intacte. Asta n-a înțeles Florence Griffith Joyner, într-o viață scurtată la 39 de ani. Sîntem într-o situație ușor ridicolă: aplaudăm azi recordurile pe care le vom huli mîine. Dar pînă mîine mai e destul și, oricum, avem de văzut meciul de diseară.

Traian Ungureanu

http://blogsport.gsp.ro/ungureanu/2015/ ... e-diseara/
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by orangetm »

Banarea ziaristei Anda Flavia Deliu s-a incheiat.
Sper ca pe viitor va fi capabila de o comunicare normala pe aici.
Aviz si altora ce vin pe aici si ne fac morala pe un ton vehement si cu cuvinte mai neortodoxe.

Chiar daca la 20-30 de ani poate parea altfel, nu detineti voi adevarurile absolute si sa fie clar ca nu sta nimeni cu cata minte si experienta de viata sa puna botul, cum se zice popular, la manipulari de presa si prin sloganuri ale diverselor grupuri de interese sau de gasca.
Suntem individualitati fiecare si nu acceptam spiritul gregar.
O zi buna tuturor.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Nu cred ca am putut vedea in viata mea moderatori mai imbecili decat cei doi de la TEN! :ymsick:
Incredibil!
:bashhead: :bashhead: :bashhead:
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Presa scrisa si online

Post by DP 2-6 »

:-\ :-\ :-\
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Presa scrisa si online

Post by holstein »

Aloha,

cineva, pe aici, s-a suparat rau, de nu mai "intra" :-s
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Presa scrisa si online

Post by englezul »

Sa nu-mi spui ca ii simte cineva lipsa...
PS :antisteaua:
Post Reply