De ce ACS Poli?

"In toata lumea, si-n toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara!"
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: De ce ACS Poli?

Post by Pffv »

orangetm wrote:Eu nu inteleg tonul obraznic... :-s
Sper ca nu avem un nou deontolog, cu idei putine si cu vocabular si mai restrans.
Daca nu e asa, imi cer scuze de pe acum!
Unchiasule speranta moare ultima dar ...moare . In momentul in care afirmatia incepe cu "tu nu ai habar" (variante "nu stii ce vorbesti", "esti ...." ) urmarea nu poate sa fie decat una pe masura . Ramane la latitudinea destinatarului de a considera daca este cazul sa riposteze (am) la fel sau sa ignore (am) personajul . Personal nu inteleg de ce nu se poate face o afirmatie , poate chiar intemeiata sau purtatoare de adevar , fara a sugera lipsa de informare/calitate/moralitate/etc a interlocutorului . In fine , probabil ca asa e ...modern . Vade retro ... :evil: .

le . Tine cont ca este si prima postare a unui proaspat inscris :-? .
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by Deyan »

Dragiilor sunteti off topic.
Titlul e interesant si chiar vreau sa citesc si parerea altora de ce au ales aceasta cale sau poate mai sunt si altii care de ce nu!
Haideti sa nu deviem de la subiect...
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: De ce ACS Poli?

Post by Kerosen »

Eu fac parte din categoria "neutrii fata de cele doua Poli ASU-ACS"

Cu cine simpatizez?Intreabati-l pe Orange ;)
User avatar
Deyan
Posts: 623
Joined: Tue Nov 13, 2012 6:54 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by Deyan »

Kerosen wrote:Eu fac parte din categoria "neutrii fata de cele doua Poli ASU-ACS"

Cu cine simpatizez?Intreabati-l pe Orange ;)
Cu cine ti, lasam sa fie un mister.
Dar de ce nu cu ACS??? fi la subiect ;)
"Tara mea-i Banatul meu!"
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: De ce ACS Poli?

Post by Kerosen »

Au aparut 2 " frati " ,ASU si ACS si cum nu simt nimic pentru ei am devenit neutru .
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by AndreiVajnaII »

Tin cu ACS pentru ca imi place echipa, relatia intre jucatori, faptul ca multi sunt de-ai locului, stilul cum joaca, sunt foarte apropiati de cum imi imaginam eu ca ar trebui sa arate o echipa a Politehnicii Timisoara. Apoi faptul ca si clubul e al autoritatilor locale si bineinteles al Universitatii, ca in conducere se afla persoane importante din istoria Poli.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by ultraviola »

Eu, continuand sa merg la stadion pe Dan Paltinisanu, am vazut o echipa de-a noastra, care se lupta cu succes si cu mult suflet pentru onoarea orasului, desi a fost incropita peste noapte.
In schimb, unii lideri de opinie ai ASU si o parte din suporteri se ocupa cu denigrarea imaginii ACS in dulcele stil mioritic, fapt care m-a indepartat de terenul Stiinta.

Ambele echipe fiind ale Politehnicii, ma bucur de rezultatele bune ale amandurora si sper ca intr-o zi noi, suporterii, ne vom uni vocile din nou.
Ura aceasta e artificial sustinuta si e doar in avantajul rivalilor nostri.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: De ce ACS Poli?

Post by Pffv »

ultraviola wrote:Eu, continuand sa merg la stadion pe Dan Paltinisanu, am vazut o echipa de-a noastra, care se lupta cu succes si cu mult suflet pentru onoarea orasului, desi a fost incropita peste noapte.
In schimb, unii lideri de opinie ai ASU si o parte din suporteri se ocupa cu denigrarea imaginii ACS in dulcele stil mioritic, fapt care m-a indepartat de terenul Stiinta.

Ambele echipe fiind ale Politehnicii, ma bucur de rezultatele bune ale amandurora si sper ca intr-o zi noi, suporterii, ne vom uni vocile din nou.
Ura aceasta e artificial sustinuta si e doar in avantajul rivalilor nostri.
Daca le spuneti voi pe toate :D , eu ce sa mai scriu ?
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by AndreiVajnaII »

ultraviola wrote:Eu, continuand sa merg la stadion pe Dan Paltinisanu, am vazut o echipa de-a noastra, care se lupta cu succes si cu mult suflet pentru onoarea orasului, desi a fost incropita peste noapte.
In schimb, unii lideri de opinie ai ASU si o parte din suporteri se ocupa cu denigrarea imaginii ACS in dulcele stil mioritic, fapt care m-a indepartat de terenul Stiinta.

Ambele echipe fiind ale Politehnicii, ma bucur de rezultatele bune ale amandurora si sper ca intr-o zi noi, suporterii, ne vom uni vocile din nou.
Ura aceasta e artificial sustinuta si e doar in avantajul rivalilor nostri.
Foarte bine descris.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: De ce ACS Poli?

Post by orangetm »

Azi v-ati gasit: "cina festiva", oi belite...
Eu voi trage concluziile... :mrgreen:
Candva!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply