Etapa VII, Damila Măciuca 0 - 0 ACS Poli Timişoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked

Cine va câştiga acest meci?

Poll ended at Tue Oct 16, 2012 6:00 pm

Damila Măciuca
2
7%
Egal
4
14%
ACS Poli Timişoara
23
79%
 
Total votes: 29
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by cristy2005ro »

sandero wrote:
PSC wrote:În orice județ poți juca direct în liga a IV-a dacă primești invitație sau poate chiar în a III-a (invitație de la FRF).
De asta exista atata coruptie in tara asta. Pentru ca unii sunt mai presus de legi iar legile se muleaza de la caz la caz. Eu nu cred ca in Bundesliga, de exemplu, o sa vedem acest sistem de invitatii ca la torente. Daca exista sistem de invitatii in liga campionilor, borcea isi vedea visul cu ochii.
PS. Unii ar putea spune ca si cazul nostru forteaza putin ROAF-ul. Nu mai reiau pasajele din roaf care permit schimbarea sediului si denumirii unei echipe. Adica nu se mai permit fuziunile si divizarile dar se permite mutarea unei echipe cu totul dintr-un oras in alt oras. ACS Recas devine Poli Timisoara si se muta la Timisoara. Astra Ploiesti devine Astra Giurgiu si se muta la Giurgiu. Este posibil ca U Cluj sa devina "Prodanca Steluta Buzau" si sa se mute la Buzau.
eu stiam ca astra giurgiu este satelitul celor din ploiesti..... am mai vazut undeva scris despre astra ca e din giurgiu dar cred ca este o confuzie.poate gresesc.

daca se fac toate astea de ce ripensia si asu nu s-au inscris in IV ?

edit: am gasit pe wiki,da....astra ploiesti e acum giurgiu.pfff eu credeam ca astra giurgiu era echipa lor satelit ce evolua sezoanele trecute in liga a II-a
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by AndreiVajnaII »

Pai nu s-au inscris tocmai pentru a evita astfel de discutii. Pana la urma tot acolo vor ajunge. (la ASU ramane de vazut) La o adica nu cred ca se pune problema ca Damila a fentat o treapta, pentru ca oricum ar fi promovat si din a cincea liga fara probleme.
User avatar
sandero
Posts: 10
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:44 am

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by sandero »

cristy2005ro wrote: pfff eu credeam ca astra giurgiu era echipa lor satelit ce evolua sezoanele trecute in liga a II-a
Astra II Giurgiu (fosta Dunarea Giurgiu) a fost cumparata de Ioan Niculae si transformata in satelitul Astrei Ploiesti pana in 2012 cand a desfiintat-o sa mai taie din cheltuieli. Actuala Astra Ploiesti si-a schimbat sediul social la Giurgiu in urma cu 2 ani cand inca mai juca la Ploiesti. Anul asta s-a mutat si echipa la Giurgiu. Nu cred ca a avut timp sa isi modifice si numele la frf dar deja unele ziare si galeria nou infiintata :mrgreen: ii spun Astra Giurgiu... La anul sigur apare cu noul nume
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by cristy2005ro »

sandero wrote:
cristy2005ro wrote: pfff eu credeam ca astra giurgiu era echipa lor satelit ce evolua sezoanele trecute in liga a II-a
Astra II Giurgiu (fosta Dunarea Giurgiu) a fost cumparata de Ioan Niculae si transformata in satelitul Astrei Ploiesti pana in 2012 cand a desfiintat-o sa mai taie din cheltuieli. Actuala Astra Ploiesti si-a schimbat sediul social la Giurgiu in urma cu 2 ani cand inca mai juca la Ploiesti. Anul asta s-a mutat si echipa la Giurgiu. Nu cred ca a avut timp sa isi modifice si numele la frf dar deja unele ziare si galeria nou infiintata :mrgreen: ii spun Astra Giurgiu... La anul sigur apare cu noul nume
da,de satelit stiam si eu ca era la giurgiu......dar in actele oficiale tot ploiesti aparea. sunt mare amator de pariuri sportive iar pe bet365 am vazut ca era Astra Giurgiu si am crezut ca era o greseala de-a lor dar se pare ca cei de acolo stiau ce stiau. Iar la liga 1 nu ma uit la meciuri de cand Poli a fost retrogradata de mafia frf,asa ca nu am vazut stadionul pe care joaca.
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by PSC »

sandero wrote:
PSC wrote:În orice județ poți juca direct în liga a IV-a dacă primești invitație sau poate chiar în a III-a (invitație de la FRF).
De asta exista atata coruptie in tara asta. Pentru ca unii sunt mai presus de legi iar legile se muleaza de la caz la caz. Eu nu cred ca in Bundesliga, de exemplu, o sa vedem acest sistem de invitatii ca la torente. Daca exista sistem de invitatii in liga campionilor, borcea isi vedea visul cu ochii.
PS. Unii ar putea spune ca si cazul nostru forteaza putin ROAF-ul. Nu mai reiau pasajele din roaf care permit schimbarea sediului si denumirii unei echipe. Adica nu se mai permit fuziunile si divizarile dar se permite mutarea unei echipe cu totul dintr-un oras in alt oras. ACS Recas devine Poli Timisoara si se muta la Timisoara. Astra Ploiesti devine Astra Giurgiu si se muta la Giurgiu. Este posibil ca U Cluj sa devina "Prodanca Steluta Buzau" si sa se mute la Buzau.
Micționez pe regulamentele făcute cu urechea de federație. Ea nu face nimic pentru sportul ăsta dar îți trântește fel și fel de legi dubioase care le copiază prost de afară și ți le servește fără să ia în considerare realitățile economice.
Fuziunile și divizările sunt permise dar trebuie să dovedești că prin ele nu ai încercat să scapi de anumite datorii sau să îți vinzi locul într-o divizie. Mie mi se pare normal să poți să fuzionezi sau să muți echipa unde vrea mușchii tăi dacă ești proprietarul. Fotbalul este unul profesionist și funcționează după aceleași reguli economice ca orice societate comercială, dacă într-un loc nu îți merg afacerile și în altul da e dreptul tău să te poți muta.


Cazul Astra e unul de înțeles, în Ploiești toată lumea e cu Petrolul (de la autorități la suporteri) pe când la Giurgiu lumea l-a așteptat cu porțile deschise.
Image
User avatar
sandero
Posts: 10
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:44 am

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by sandero »

Drumul spre Maciuca este destul de serpuitor si plin de capcane (si in asfalt)

Image
Image
Image

Din imagini, locatia pare pe placul celor de la asu (viata s-a nacut la sat, fotbal pe coclauri, spiritul jocului) dar in ultima poza complexul pare inchis
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by PSC »

Se joacă la Drăgășani parcă, Măciuca Arena e în renovare din câte am înțeles.
Image
apostolcristi
Posts: 15
Joined: Fri Sep 28, 2012 12:54 pm

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by apostolcristi »

PSC wrote:Se joacă la Drăgășani parcă, Măciuca Arena e în renovare din câte am înțeles.
Măciuca arena:)))
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by Pffv »

apostolcristi wrote:Măciuca arena:)))
Ce moral poti sa ai cand te duci la Maciuca =)) ?
apostolcristi
Posts: 15
Joined: Fri Sep 28, 2012 12:54 pm

Re: Etapa VII, Damila Măciuca - ACS Poli Timişoara

Post by apostolcristi »

Ce moral poti sa ai cand te duci la Maciuca =)) ?[/quote]
sa joci pe Măciuca arena:)))?
Locked