Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Motorul (Arad)

TV: TV Arad (https://www.facebook.com/TV-Arad-1492314687650200/?rc=p)

Arbitri:
  • A: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea)
    A1: Cîmpeanu Petrică Ionut (Cluj-Napoca)
    A2: Bălan Marius (Dej)
Accidentati:
  • -
In afara lotului:
  • Oprea, Birnoi
Suspendati:
  • Chemin
Declaratii:
  • Valeriu Răchită (antrenor Poli):Am fost la meciul Ripensia – UTA, eu cred că rezultatul de egalitate era cel mai echitabil pentru că UTA a dominat repriza a doua. Au primit un gol pe o neatenţie. Va fi un meci dificil, se vor schimba datele problemei, se va juca pe sintetic, întâlnim o echipă cu jucători de valoare şi vom încerca să scoatem maximum după acest joc… Încă sunt supărat pentru cele două puncte pierdute, pentru noi orice meci e capital, suntem departe de linia roşie, şi pe o neatenţie… am văzut şi Brozovic, vicecampion mondial, a ratat ieri un penalti, se poate întâmpla orice. Sperăm ca jucătorii să înţeleagă gravitatea situaţiei şi să se comporte ca atare.
Pariuri:
Image
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by englezul »

Am fost destul de apoape de un rezultat bun. Pacat. :(
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by banatean_violet »

Daca aveam echipa asta (jucatori+antrenor) de la inceputul campionatului, nu se punea problema retrogradarii. Din pacate nu pare nici echipa capabila sa recupereze handicapul de 12+ puncte, lasat mostenire de tinerele talente ale fotbalului timisorean. Dupa cum decurg lucrurile se pare ca cele doua Poli vor merge frumos, de mana in liga a 3a. Poate acolo le vine mintea la cap celor mai polisti dintre polisti, cei care practic au ingropat fotbalul timisorean si se va reforma o singura Poli.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by englezul »

banatean_violet wrote:
Sat Mar 09, 2019 7:51 pm
Daca aveam echipa asta (jucatori+antrenor) de la inceputul campionatului, nu se punea problema retrogradarii. Din pacate nu pare nici echipa capabila sa recupereze handicapul de 12+ puncte, lasat mostenire de tinerele talente ale fotbalului timisorean. Dupa cum decurg lucrurile se pare ca cele doua Poli vor merge frumos, de mana in liga a 3a. Poate acolo le vine mintea la cap celor mai polisti dintre polisti, cei care practic au ingropat fotbalul timisorean si se va reforma o singura Poli.
Nema sansa...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by impossible »

Cred ca am facut cel mai bun meci din acest miniretur. Din pacate, asa cum spunea @Englezul un pic mai devreme, "nema sansa", adica n-am avut nici acum sansa. Am luat doua goluri norocoase, am avut ocazii mari de tot la 1-0, dar ... n-a fost sa fie. Ne-am retras in repriza a doua, facilitand victoria gazdelor. Sa fie vinovata pregatirea fizica (mai precis, lipsa ei)? Daca era sa ne gandim la salvare, meciul asta trebuia castigat. Si am fost aproape. Din pacate ar trebui sa depasim adversari care sunt mai organizati decat noi, din toate punctele de vedere.

Rezumatul meciului: https://www.facebook.com/watch/?v=492529054911665
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Bert
Posts: 31
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:20 pm

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by Bert »

banatean_violet wrote:
Sat Mar 09, 2019 7:51 pm
Daca aveam echipa asta (jucatori+antrenor) de la inceputul campionatului, nu se punea problema retrogradarii. Din pacate nu pare nici echipa capabila sa recupereze handicapul de 12+ puncte, lasat mostenire de tinerele talente ale fotbalului timisorean. Dupa cum decurg lucrurile se pare ca cele doua Poli vor merge frumos, de mana in liga a 3a. Poate acolo le vine mintea la cap celor mai polisti dintre polisti, cei care practic au ingropat fotbalul timisorean si se va reforma o singura Poli.
Groparul fotbalului timișorean e unul singur, cănitul. El împreună cu acoliții lui (în prinicpal Drăgoi și Birlic) au reușit ''performanța'' să acumuleze datorii de aproximativ 10 milioane de euro în 6 ani!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 24-a UTA - Poli 09/03/2019 11:00

Post by banatean_violet »

Cand am spus "....Poate acolo le vine mintea la cap celor mai polisti dintre polisti...." l-am inclus implicit si pe "marele goleador" al Timisoarei impreuna cu culegatorii de scame din jur. Consider ca toata lumea care s-a ocupat de Poli, oricare ar fi ea, a contribuit la aducerea in derizoriu a fenomenului Poli, fiind prioritare interesele personale.
Locked