Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Electrica

TV: -

Arbitri:
  • A: Codrea Cristian (Baia Mare)
    A1: Despa Radu (Baia Mare)
    A2: Lucaci Cristian Nicolae (Baia Mare)
Suspendati:
  • Codrea, Chemin
Declaratii:
  • Valeriu Răchită (antrenor Poli): „Nu aş fi dorit, dacă era după mine, să jucăm primul meci contra Ripensiei. Mi-aş fi dorit un meci în deplasare cu oricare altă echipă, dar acesta e ţintarul şi sperăm ca mâine de la ora 11 să fim bucuroşi şi să ne gândim că urmează un alt meci acasă, cu Luceafărul Oradea. Suntem de azi în cantonament, lotul e complet, din păcate avem şi ceva probleme, suspendări şi o accidentare de ultimă oră, care sperăm să se rezolve. Dacă nu, o să schimbăm din echipă ce mi-am propus eu. E dificil pentru mine acum să asamblez o echipă, în condiţiile în care mâine vor fi 7-8 jucători în primul 11. Dar m-am uitat în alte campionate, m-am uitat şi la Dinamo, în primele etape au câştigat cu şapte-opt jucători noi, noi fotbaliştii, ca fost fotbalist spun, avem o vorbă – te poţi omogeniza cu orice jucători şi poţi juca fotbal şi în piscină. Mâine, vom vedea, probabil vremea nu ne ajută, terenul va fi greu, sperăm totuşi să oferim un spectacol de calitate şi să câştigăm. Cu o victorie în meciul de mâine s-ar crea o emulaţie, jucătorii ar înţelege că se poate, urmează un nou meci acasă, mergem la UTA, vine Clinceniul… Ne dorim enorm să începem cu dreptul. Nu vom pierde”
Pariuri:
Image
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by Amadeus »

bafta!
Amadeus
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by DP 2-6 »

Deci, mai respirăm! :steag2:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by Amadeus »

:bravo:
Amadeus
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by ceasul13 »

:ymapplause:
Se vede ca nu sunt inca relatii de joc formate intre jucatori.
Paramatti si Sidorenco par fotbalisti. Moldovan a fost si el sigur ieri in poarta. Restul mai vedem in meciurile urmatoare ...
HAI POLI! :polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by impossible »

"Italienii" din centrul apararii sunt clar peste ceea ce am avut noi pana acum. De remarcat si portarul Moldovan, care nu a gresit, a oferit siguranta in poarta. Credeam ca-l vom regreta pe Smaranda, dar se pare ca nu va fi asa. Sidorenco s-a miscat mult, se vede ca are calitate, insa nu a beneficiat de prea multe mingi. Nu prea se leaga pasele, probabil din cauza faptului ca echipa joaca impreuna de (doar) cateva zile. Bine ca am castigat. As putea spune, dupa prima etapa, ca Vivi este un antrenor norocos. Sunt sperante ca echipa va arata mai bine in etapele urmatoare. Interesante tricourile, marca "Arsenal", de la Beltona. Nu mi-a placut culoarea, dar se aude ca vor veni unele personalizate, eu sper sa fie violet.


Golul nostru + declaratii
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 22-a Poli - Ripensia 23/02/2019 11:00

Post by Pffv »

Tot ...asa ! :)
Locked