Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)

TV: -

Arbitri:
  • A: Illyeş Adrian (Ploieşti)
    A1: Dragoş Bogdan Ioan (Făgăraş)
    A2: Cantemir Constantin Mihai (Făgăraş)
Suspendati: -

Accidentati: -

Pariuri:
Image

Declaratii:
  • Călin Cojocaru (antrenor secund Poli): Ne aşteaptă o deplasare foarte grea. Mioveniul e o echipă foarte bună pe teren propriu. Dar, după ultimul joc disputat pe teren propriu în compania celor de la Petrolul, avem speranţe mari. Cum am spus si dupa joc, am făcut un meci bun, s-a vazut o crestere in jocul formatiei noastre. Trebuie să acumulăm puncte din orice meci. Noi trebuie să avem o agresivitate mai mare, să avem o atitudine ca la meciul cu Petrolul. Dacă vom avea aceste lucruri, sunt convins că putem scoate un rezultat bun. Eu am încredere în băieţi, mai ales după ultimele antrenamente. Ei sunt foarte pozitivi, au o atitudine foarte bună, au crescut din toate punctele de vedere. Băieţii nu sunt o echipă de cinci puncte sau de ultimul loc. Trebuie să avem mai multa încredere în noi, sa ne respectam mai mult şi să depăşim această pasă proastă. Clubul a facut eforturi, a platit salariile jucatorilor si acesta este un lucru bun pentru noi. Urmeaza sa aratam ca avem o alta valoare, nu cea de ultimul loc.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by banatean_violet »

:steag2:
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by ultraviola »

Pana la urma o sa rasara soarele si pe strada noastra. Cei care ne cantau prohodul au uitat ca Poli a mai trecut prin momente grele si a supravietuit, in timp ce de politicienii acelor vremuri nu-si mai aduce aminte nimeni.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by impossible »

Bravo Poli! :bravo: Sper sa fie punctul de moral care sa ne aduca victorii in meciurile care urmeaza. E vital sa facem 6 puncte saptamana viitoare.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by swedishbitter »

🙄 cum sa faca 6 puncte in doua etape, cand au facut un punct in nspe? E clara treaba. Macar daca-ti venea Pelici.. Faza asta cu trei echipe de B parca a mai fost pe vremea poli/umt/cfr dar nu atat de plictisitoare ca acum. Daca lumea nu intelege ca suntem in 2018 si curand in 2020 hai s-o lasam balta.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 18-a Mioveni - Poli 23/11/2018 17:00

Post by ceasul13 »

Am dat gol in deplasare cred ca dupa 6 meciuri si asta a adus punct. :bravo:
Daca noi nu marcam (cred ca avem cele mai putine goluri marcate sau oricum pe acolo) nu prea avem cum scoate puncte, ca de gresit in aparare se cam greseste la fiecare meci ... Daca te retragi si ceilalti vin tot timpul peste tine e si normal sa apara la un moment dat gresala. Sa speram totusi ca vor urma si victoriile daca tot avem meciuri acasa unde cat de cat mai marcam (doar sa nu gresim iar mai mult decat inscriem ...). Sa treaca chiar un tur de campionat fara victorie acasa ...
Apropo ce ore sunt astea "Miercuri, 28 noiembrie, de la ora 14:00", cati pot ajunge la meci intr-o astfel de zi?
HAI POLI! :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Locked