etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by banatean_violet »

Draghici, Draghici, Draghici
De unu mai merita niste mici.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by Pffv »

La cum au jucat Roman , Draghici , Popovici si Munteanu , putem spune ca a fost autogol din partea celei mai sigure linii de fund a Chiajnei .
Antireclamele alea de pe pachetele de tigari sunt parfum pe langa propaganda antifotbal ce am vizionat-o fierband de furie azi . Acum ca am castigat .... tac dracului , da' altfel eram pasibil de ban permanent avand in vedere ce imi trecea prin cap .
Termenul de infect nu e nici pe departe acoperitor , eventual dezgustator ....
Iar cine tot f.te muste si bate toba cu tinerele talente ori are interes , ori nu vede ce nule de liga 3 , mijlocul clasamentului , scoatem pe banda rulanta .
In sfarsit Artean a jucat de 5 , cu toate experimentele revolutionare in fizica solidului (nu Artene , un corp solid nu trece prin alt corp solid decat cu aplicarea unei forte inaccesibile in mod obisnuit pe teren , deci nici lopta prin adversar , renunta dracului la masterat , nu mere !) .
Daca scapam e mai mult meritul adversarilor penibili decat al oricaruia dintre cei de la club (conducatori , antrenori , prieteni cu fotbalistii , cei 2 fotbalisti din lot ) .
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by Amadeus »

bravos, sperantele, mici cit sunt, se reaprind!
Amadeus
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by asu »

Pffv wrote:
Sat Apr 28, 2018 7:04 pm
La cum au jucat Roman , Draghici , Popovici si Munteanu , putem spune ca a fost autogol din partea celei mai sigure linii de fund a Chiajnei .
Antireclamele alea de pe pachetele de tigari sunt parfum pe langa propaganda antifotbal ce am vizionat-o fierband de furie azi . Acum ca am castigat .... tac dracului , da' altfel eram pasibil de ban permanent avand in vedere ce imi trecea prin cap .
Termenul de infect nu e nici pe departe acoperitor , eventual dezgustator ....
Iar cine tot f.te muste si bate toba cu tinerele talente ori are interes , ori nu vede ce nule de liga 3 , mijlocul clasamentului , scoatem pe banda rulanta .
In sfarsit Artean a jucat de 5 , cu toate experimentele revolutionare in fizica solidului (nu Artene , un corp solid nu trece prin alt corp solid decat cu aplicarea unei forte inaccesibile in mod obisnuit pe teren , deci nici lopta prin adversar , renunta dracului la masterat , nu mere !) .
Daca scapam e mai mult meritul adversarilor penibili decat al oricaruia dintre cei de la club (conducatori , antrenori , prieteni cu fotbalistii , cei 2 fotbalisti din lot ) .
de Ciucur , Vasvari ,Melinte nimic ......macar Canu,Harut si Rat trag de ei & Straton este peste totii

problema este cu cine sa-i inlocuim ? sau poate acum se descatuseaza cu totii !

mai avem nevoie de 7 pct sa prindem barajul !
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by marci75 »

De vrut au vrut azi,dar e greu.
Sper sa se fi spart ghinionul și sa batem și etapa viitoare,sa legam 2 -3 victorii și apoi mai vedem.
Felicitări ptr daruire.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by marci75 »

Oricum nervozitatea prostului de Naum face toți banii.Sa-l ia naiba de gunoi,iarăși a făcut bășcălie.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by diegis37 »

Victorie .....de mult nu am mai avut asa ceva :)
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by banatean_violet »

asu wrote:
Sat Apr 28, 2018 7:24 pm
....
mai avem nevoie de 7 pct sa prindem barajul !
OK, 7 de nimic la nimic si am scapat.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by Amadeus »

banatean_violet wrote:
Sat Apr 28, 2018 8:01 pm
asu wrote:
Sat Apr 28, 2018 7:24 pm
....
mai avem nevoie de 7 pct sa prindem barajul !
OK, 7 de nimic la nimic si am scapat.
sa fim seriosi, anul trecut cu 28 de puncte pandurii mergea in B, si de acolo-n C
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa VII Poli - Concordia azi de la 18

Post by timisoreanul »

Felicitari jucatorilor si antrenorilor pentru o victorie foarte importanta si absolut meritata! Azi si daca se termina 0-0 nu i-as fi criticat, era doar ghinion. De ceva timp nu am mai dominat un meci ca si astazi. Golul lui Draghici a fost izbavitor si pentru jucatori si pentru noi. Publicul desi nu a fost numeros a sustinut echipa si sper sa vina si mai multi oameni in meciurile urmatoare. Ma intreb ce are de castigat fotbalul romanesc cu echipe gen Chiajna sau Voluntari, de comuna, fara suporteri. Chiajna in vreo 7 ani mereu s-a luptat pentru evitarea retrogradarii si a mai reusit de fiecare data in dauna unor echipe ca traditie, dintre care unele nici nu mai exista.
S-ar putea sa o fi nimerit de data asta conducerea cu Neaga. Pe langa faptul ca transmite o alta energie si un alt spirit echipei (Grozavu dupa ce lua gol se aseza resemnat pe banca, azi echipa a luptat pentru victorie pana la ultima faza si a fost rasplatita), a nimerit si echipa si schimbarile si tactica. La noi toata lumea joaca 4-2-3-1 sau 4-3-3, in timp ce 4-4-2 a cazut in desuetitudine, dar in acest an a fost un sistemefolosit frecvent si de echipe precum Real Madrid sau Barcelona. La noi acum e ori la bal ori la spital, mai bine in 3 meciuri pierzi unul si castigi doua decat sa faci trei egaluri. Asa ca Neaga a avut curaj cu folosirea a doi atacanti si i-a iesit. Putea fi mai usor daca primeau mai multe mingi utile de la colegi, in special prin centrarile de pe benzi.
Trebuie sa credem in sansa noastra si luptam pana la capat. Urmeaza alte doua meciuri acasa cu Voluntari si cu Juventus si trebuie sa ne propunem sa luam 6 puncte. E important sa vina lumea la stadion, aceasta echipa este Poli ce are palmaresul si de cativa ani reprezinta Timisoara in fotbalul de performanta. Ar fi pacat sa dam cu piciorul la toate eforturile ce s-au facut. Si ar fi pacat ca un oras frumos si important precum Timisoara sa ramana cine stie cat timp fara echipa in liga 1.
Locked