Bursa transferurilor 2014-2015

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by dylan »

Am inteles ca Seroni nu mai vrea sa continue.Sa vina cu o oferta si poate sa plece, dar pe bani.E un jucator de baza al echipei care ne-a bagat in liga 2-a.Daca nu vrea sa-si asume responsabilitatea sa promovam sa vina cu banu si poate sa plece.Sper ca nu mai santem sanatoriu ca am fost ani de zile si tot degeaba.Am ajuns la concluzia ca fotbalistul roman e tratat prea bine pentru ce joaca.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Bursa transferurilor 2014-2015

Post by orangetm »

Topic pentru sezonul ce va sa vină.

:steag2:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by orangetm »

Un brazilian și un sârb, noutățile certe de la reunirea lui ACS Poli. Cine îl va înlocui pe Șeroni în apărare.

http://www.sport9.ro/foto-un-brazilian- ... n-aparare/
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by LILIaKu- »

le urez succes si sper sa nu fie niste Furtazi.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by swedishbitter »

dylan wrote:Am inteles ca Seroni nu mai vrea sa continue.Sa vina cu o oferta si poate sa plece, dar pe bani.E un jucator de baza al echipei care ne-a bagat in liga 2-a.Daca nu vrea sa-si asume responsabilitatea sa promovam sa vina cu banu si poate sa plece.Sper ca nu mai santem sanatoriu ca am fost ani de zile si tot degeaba.Am ajuns la concluzia ca fotbalistul roman e tratat prea bine pentru ce joaca.
+1
Incepe sa devina nesimtit. Daca i-a expirat durata contractului, atunci poate sa faca ce vrea muschii lui. Altfel insa ar fi trebuit sa fie prezent la antrenamente. Sper sa fie aspru pedepsit de catre Bojin&co
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by DP 2-6 »

FOTO Gabriel Cânu, la primul antrenament cu ACS Poli. Ce jucători au revenit la pregătire

Timișorenii au ajuns la un acord verbal cu Gabriel Cânu. Fundașul central care a mai trecut pe la vechiul club Politehnica s-a pregătit în această după amiază sub comanda lui Dan Alexa și urmează să-și pună semnătura pe contractul de joc.

Cânu a ajuns din nou în Banat după ce în sezonul trecut a evoluat pentru Ceahlăul. La nemțeni a bifat 26 de jocuri și a marcat două goluri în sezonul trecut. În vârstă de 33 de ani, stoperul bucureștean a mai trecut printre altele pe la FC Național, FC Vaslui și Baia Mare, dar a prins și o perioadă bună în tricoul alb-violet în perioada 2005-2008. Pentru Poli a jucat de 75 de ori și a marcat șase goluri. El urmează să semneze împreună cu ceilalți doi jucători, prezentați ca certitudini: brazilianul Carlos Eduardo și sârbul Milan Stavric. În cazul acestora se așteaptă rezultatele medicale pentru a confirma că sunt apți de performanță.

Ahmetovic și Kneeshaw, ultimii reveniți

Alături de Alin Șeroni, la antrenamentul de azi și-au făcut apariția și bosniacul Esmir Ahmetovic și englezul Wilson Kneeshaw, care au ratat din diferite motive primele ședințe de pregătire. Aceștia au fost prezenți și la vizita medicală de dimineață, una ratată în schimb de Souleymane Keita. Senegalezul se va prezenta însă mâine la Policlinica pentru Sportivi, alături de Gabriel Cânu. În cazul lui Șeroni acesta a primit liber pentru a-și negocia transferul (în Ucraina), unul care a intrat deocamdată în impas. În aceste condiții s-a deschis o portiță pentru Cristian Scutaru, care ar putea părăsi clubul zilele următoare.
http://www.sport9.ro/foto-gabriel-canu- ... pregatire/
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by Amadeus »

pe Cinu parca l-am dat afara c-o blatuit meciul cu International Curtea de Arges.
Amadeus
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by Paul Marius »

”Am fost primiți fenomenal la Timișoara!”

Image

15 Iulie 2014
Președintele Ion Timofte i-a prezentat oficial presei astăzi, 15 iulie, pe jucătorii Carlos Eduardo și Milan Stavric, cei care participă deja din 7 iulie la antrenamentele ACS Poli:

”Sunt primii doi jucători din cei patru sau cinci care vor veni la echipă. Le urăm bun venit la Poli, sperăm să aducă un aport important la obiectivul pe care îl dorim în acest an, adică revenirea în prima ligă. Au semnat pe trei ani, cu mai multe clauze. Dacă promovăm, cum sperăm cu toții, clubul are opțiunea de a rămâne sau nu cu ei, în funcție de evoluțiile din teren”, a explicat conducătorul nostru.


Carlos Eduardo (21 de ani), mijlocaș ofensiv brazilian care ultima dată a evoluat la Sporting Braga B, s-a arătat mulțumit de primele zile petrecute la clubul nostru: ”A apărut această ocazie, sunt aici datorită încrederii pe care mi-a oferit-o dl. președinte și antrenorul echipei. Colegii m-au primit bine, orașul este frumos, îmi place aici. Primele impresii sunt bune, sper să fie mai departe totul la fel”.

Atacantul Milan Stavric (27 de ani), jucător sârb cu pașaport bulgar, a declarat la rându-I că a găsit o atmosferă excelentă la ACS Poli: ”E un sentiment frumos să vin aici, am auzit multe lucruri bune despre Poli Timișoara. Am avut mai multe oferte din străinătate, dar cred că am făcut alegerea bună, la recomandarea managerului. Am găsit o atmosferă bună la Timișoara. Primele impresii sunt excelente, oamenii din club și colegii m-au primit fenomenal. Îmi doresc să marchez suficiente goluri încât Timișoara să se întoarcă acolo unde îi este locul, în prima ligă”.

http://www.acspoli.ro
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by impossible »

Plecari:
  • Ahmetovic si-a reziliat contractul
    Scutaru si Seroni sunt doriti la Trecutul "Zăching" Voluntari
    Szekely a refuzat 2 oferte de la Brasov / Orhei si asteapta alte propuneri
    Hassani se afla in discutii pentru reziliere
    Rogoveanu va fi imprumutat
    Dragu
Sosiri:
  • Canu va semna zilele acestea
    Stelu Iordache (Europa Nova) - in comitetul drector
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2014-2015

Post by DP 2-6 »

impossible wrote:Plecari:
  • Ahmetovic si-a reziliat contractul
    Scutaru si Seroni sunt doriti la Trecutul "Zăching" Voluntari
    Szekely a refuzat 2 oferte de la Brasov / Orhei si asteapta alte propuneri
    Hassani se afla in discutii pentru reziliere
    Rogoveanu va fi imprumutat
    Dragu
Sosiri:
  • Canu va semna zilele acestea
    Stelu Iordache (Europa Nova) - in comitetul drector
Aseară spunea Timofte, că Hassani e jucător bun, avem nevoie de el şi nu va pleca.
stelu iordache în comitetul turnător...din partea cui? :-\
Locked