Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

Doar mie mi se pare ca Tim si Alexa incep sa dea inapoi, cel putin declarativ in fata lui Tractorov ? X(
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by DP 2-6 »

Păi la câte puncte am pierdut acasă şi chiar în deplasare, ar putea spune că nu a greşit?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

Asta este evident. Eu ma refeream la faptul ca mai nou Tim accepta "o functie" in club de unde poate ajuta. Iar Dan de la "raman principal" la "daca am de la cine invata, raman secund si poate chiar intru in teren" 8-} . Citatele sunt aproximative...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by impossible »

Adevarul e ca si discursul dinspre CJ s-a schimbat de la "nu mai dam bani la ACS Poli" la "probabil vom aloca jumatate din banii de anul trecut". Pe de alta parte nu stiu daca primarul putea obtine majoritatea macar in CL pentru a o finanta pe Poli in continuare. In concluzie era nevoie de o intelegere. Altfel era pusa in pericol chiar existenta acestei echipe. Desi nu cred ca s-ar fi ajuns pana aici intrucat efectele unei decizii radicale nu ar putea fi anticipate.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by englezul »

Vezi de ce este bine sa nu faci pe zmeul macar in declaratii, atunci cand nu ai toate cartile in mana ?
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by timisoreanul »

Nu stiu cat mai are sens sa dezgropam mortii, dar din punctul meu de vedere, Timofte si Alexa au cea mai mica vina pentru retrogradarea lui Poli. Le putem reprosa abordarea meciului cu Corona, unde au castigat toti, in afara de noi. Vina principala o are conducerea administrativa si tehnica de la inceputul campionatului si de la inceputul returului. Noi nici in divizia b nu am fost o echipa care sa construiasca, sa-si domine adversarii, am jucat mereu la ciupeala si ne-a mai iesit. Era clar ca lumina zilei ca aveam nevoie cel putin de un mijlocas ofensiv (care sa mai paseze si inainte, nu doar inapoi) si de un atacant (care sa dea multe goluri). Poate nu meritau nici celelalte echipe sa ramana in liga I si poate au facut dubios de multe puncte in retur, dar adevarul este ca fotbalistic noi nu am aratat a echipa de liga I, ci a echipa mica, care se apara si poate da vreun gol pe contraatac. Ne-am lasat si amagiti de niste rezultate, dar jocul nu a functionat niciodata. Nu bag mana in foc pentru Timofte si Alexa, care inca nu au demonstrat nimic, dar mi se pare gresita pozitia lui Bojin de a-i scoate pe ei vinovati pentru retrogradare, in loc sa ii vada pe Staicu, Rosenblum, Velcea, Sunda si multi altii care au stat acolo pe niste scaune caldute.
Pana la urma, ce a fost a fost, conteaza prezentul si viitorul. Iar eu as vrea o echipa care sa joace fotbal, sa construiasca, sa marcheze goluri si sa promoveze tinerii talentati pe care ii are in propria ograda (parca prea multi jucatori nu au primit sanse la Poli si s-au afirmat la alte echipe). Se vede si la acest campionat mondial ca echipele care ataca sunt cele care au castig de cauza, iar nu cele care merg pe principiul ca otravim fantanile si ne retragem in munti, ca sa le aruncam adversarilor cu bolovani in cap.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by impossible »

timisoreanul wrote:Nu stiu cat mai are sens sa dezgropam mortii, dar din punctul meu de vedere, Timofte si Alexa au cea mai mica vina pentru retrogradarea lui Poli. Le putem reprosa abordarea meciului cu Corona, unde au castigat toti, in afara de noi. Vina principala o are conducerea administrativa si tehnica de la inceputul campionatului si de la inceputul returului. Noi nici in divizia b nu am fost o echipa care sa construiasca, sa-si domine adversarii, am jucat mereu la ciupeala si ne-a mai iesit. Era clar ca lumina zilei ca aveam nevoie cel putin de un mijlocas ofensiv (care sa mai paseze si inainte, nu doar inapoi) si de un atacant (care sa dea multe goluri). Poate nu meritau nici celelalte echipe sa ramana in liga I si poate au facut dubios de multe puncte in retur, dar adevarul este ca fotbalistic noi nu am aratat a echipa de liga I, ci a echipa mica, care se apara si poate da vreun gol pe contraatac. Ne-am lasat si amagiti de niste rezultate, dar jocul nu a functionat niciodata. Nu bag mana in foc pentru Timofte si Alexa, care inca nu au demonstrat nimic, dar mi se pare gresita pozitia lui Bojin de a-i scoate pe ei vinovati pentru retrogradare, in loc sa ii vada pe Staicu, Rosenblum, Velcea, Sunda si multi altii care au stat acolo pe niste scaune caldute.
Pana la urma, ce a fost a fost, conteaza prezentul si viitorul. Iar eu as vrea o echipa care sa joace fotbal, sa construiasca, sa marcheze goluri si sa promoveze tinerii talentati pe care ii are in propria ograda (parca prea multi jucatori nu au primit sanse la Poli si s-au afirmat la alte echipe). Se vede si la acest campionat mondial ca echipele care ataca sunt cele care au castig de cauza, iar nu cele care merg pe principiul ca otravim fantanile si ne retragem in munti, ca sa le aruncam adversarilor cu bolovani in cap.
Au platit cu funcia cei amintiti de tine (unii prin avansare :)) ), dar mult prea tarziu. Se pare insa ca, spre deosebire de ceilalti, olandezul nostru viseaza la cele mai inalte culmi:

"Vali Velcea a rămas în continuare vicepreședinte și se bucură de susținerea politicienilor. Între el și Timofte relația este mai degrabă rece, întrucât fostul antrenor speră, conform surselor noastre, la postul de președinte. Domnul Velcea este un subiect care mă depășește. Eu n-am nimic de împărțitt cu Vali Velcea, aceeași relație pe care o aveam acum patru luni, o am și acum și o voi avea și dacă nu voi mai fi eu la club, cel puțin din punctul meu de vedere, a declarat Timofte."

http://oradetimis.oradestiri.ro/ioan-ti ... depaseste/
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by timisoreanul »

Am avut ocazia observ pe propria piele democratia de pe celalalt forum. Am scris si eu ieri niste mesaje acolo, prin care mi-am expus niste opinii argumentate, fara sa injur sau sa jignesc pe cineva. In cateva ore, dupa ce m-au porcait bine, mi-au sters toate mesajele.
In esenta, le-am spus ca acum 2 ani ei au refuzat proiectul ACS Poli motivand ca nu mai vor sa faca un alt compromis si ca vor sa promoveze pe teren din liga a V-a cu echipa lor de amatori care exista si pe vremea lui Iancu. Ce s-a intamplat in cei 2 ani? In primul sezon din liga a V-a, locul 1 Racovita, locul 2 ASU Poli. Cei de la AJF Timis, pe care acum ei ii injura, i-au invitat in liga a IV-a. Astfel, au facut un prim compromis si au realizat o prima promovare prin birouri, iar nu pe teren. In al doilea sezon, liga a IV-a, locul 1 Ghiroda, locul 2 ASU Poli. De data aceasta au capabil de mult mai mult decat un compromis, si anume o mizerie. I-au convins pe cei de la Chisoda sa se retraga din campionat cu doua etape inainte de final, ca sa piarda toata meciurile cu 3-0, iar ei sa treaca peste Ghiroda. Cei de la Chisoda implorau toate comisiile ca sa piarda toate meciurile cu 3-0, desi nu aveau nici cel mai mic interes si pana si un copil de 10 ani si-ar fi dat seama de stratagema lor de doi bani. Practic, a fost o tentativa de furt fata de Ghiroda.
Asa mi-au spus si unii de acolo si probabil ca asa veti spune si unii de aici, sa ne vedem fiecare de treaba. Aveti dreptate, dar ma deranjeaza foarte mult manipularea celor din liga a IV-a, care au reusit sa inoculeze atat in toata presa, cat si oamenilor simpli din toata tara ideea ca noi suntem Recasul, iar ei adevarata Poli, ceea ce este fals.
Ma deranjeaza enorm ipocrizia lor si faptul ca ne dau lectii de morala, desi dupa ce s-a intamplat in cei 2 ani nu au niciun drept sa faca asta.
Ma mai deranjeaza si huliganismul lor, faptul ca scriu pe ziduri de fiecare cand nu le convine ceva (au facut-o acum 2 ani, au facut-o si acum cand AJF Timis nu a fost de acord cu frauda lor). Sunt doar niste epigoni (daca citeste cineva de acolo, epigon=urmas nevrednic ai unor inaintasi de seama) ai unei galerii care era odata cea mai frumoasa si mai civilizata din tara, admirata de toate lumea.
Practic, pana acum ei nu au reusit decat sa saboteze proiectul nostru. Nu au construit nimic, nu au fost capabil sa promoveze pe teren nici macar din liga a V-a sau din liga a IV-a, dar in mintea lor se vad peste cativa ani jucand in cupele europene.
In final, am fost trimis sa nu le mai respir aerul, sa nu le mai spurc forumul si sa imi vad de Recas. Asta si intentionez sa fac, atat ii rog sa ne lase si ei pe noi in pace si sa se uite mai mult in popria ograda si la actiunile lor.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by orangetm »

Welcome to the club!
:ymhug:
Daca le-ai spurcat topicul/forumul, ai primit ce ai meritat, chiar si de la un kilokilometru vest de aici.
:D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2014-2015

Post by Sdou »

timisoreanul wrote:Am avut ocazia observ pe propria piele democratia de pe celalalt forum. Am scris si eu ieri niste mesaje acolo, prin care mi-am expus niste opinii argumentate, fara sa injur sau sa jignesc pe cineva. In cateva ore, dupa ce m-au porcait bine, mi-au sters toate mesajele.
In esenta, le-am spus ca acum 2 ani ei au refuzat proiectul ACS Poli motivand ca nu mai vor sa faca un alt compromis si ca vor sa promoveze pe teren din liga a V-a cu echipa lor de amatori care exista si pe vremea lui Iancu. Ce s-a intamplat in cei 2 ani? In primul sezon din liga a V-a, locul 1 Racovita, locul 2 ASU Poli. Cei de la AJF Timis, pe care acum ei ii injura, i-au invitat in liga a IV-a. Astfel, au facut un prim compromis si au realizat o prima promovare prin birouri, iar nu pe teren. In al doilea sezon, liga a IV-a, locul 1 Ghiroda, locul 2 ASU Poli. De data aceasta au capabil de mult mai mult decat un compromis, si anume o mizerie. I-au convins pe cei de la Chisoda sa se retraga din campionat cu doua etape inainte de final, ca sa piarda toata meciurile cu 3-0, iar ei sa treaca peste Ghiroda. Cei de la Chisoda implorau toate comisiile ca sa piarda toate meciurile cu 3-0, desi nu aveau nici cel mai mic interes si pana si un copil de 10 ani si-ar fi dat seama de stratagema lor de doi bani. Practic, a fost o tentativa de furt fata de Ghiroda.
Asa mi-au spus si unii de acolo si probabil ca asa veti spune si unii de aici, sa ne vedem fiecare de treaba. Aveti dreptate, dar ma deranjeaza foarte mult manipularea celor din liga a IV-a, care au reusit sa inoculeze atat in toata presa, cat si oamenilor simpli din toata tara ideea ca noi suntem Recasul, iar ei adevarata Poli, ceea ce este fals.
Ma deranjeaza enorm ipocrizia lor si faptul ca ne dau lectii de morala, desi dupa ce s-a intamplat in cei 2 ani nu au niciun drept sa faca asta.
Ma mai deranjeaza si huliganismul lor, faptul ca scriu pe ziduri de fiecare cand nu le convine ceva (au facut-o acum 2 ani, au facut-o si acum cand AJF Timis nu a fost de acord cu frauda lor). Sunt doar niste epigoni (daca citeste cineva de acolo, epigon=urmas nevrednic ai unor inaintasi de seama) ai unei galerii care era odata cea mai frumoasa si mai civilizata din tara, admirata de toate lumea.
Practic, pana acum ei nu au reusit decat sa saboteze proiectul nostru. Nu au construit nimic, nu au fost capabil sa promoveze pe teren nici macar din liga a V-a sau din liga a IV-a, dar in mintea lor se vad peste cativa ani jucand in cupele europene.
In final, am fost trimis sa nu le mai respir aerul, sa nu le mai spurc forumul si sa imi vad de Recas. Asta si intentionez sa fac, atat ii rog sa ne lase si ei pe noi in pace si sa se uite mai mult in popria ograda si la actiunile lor.

Nu zi de doua ori, ca acusi ii vezi cum se baga in seama pe aici ,sa ne lamureasca ei cum sta treaba cu valorile umane nepieritoare. :))
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
Locked