Abonamente/Bilete

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by orangetm »

Pai nu vrea nimeni din club sa vanda doar tur sau retur. Simplu.
E si tehnica de marketing, s-a mai spus.
Case closed. :D
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Abonamente/Bilete

Post by cristy2005ro »

orangetm wrote:Pai nu vrea nimeni din club sa vanda doar tur sau retur. Simplu.
E si tehnica de marketing, s-a mai spus.
Case closed. :D
daca nu vrei sa vinzi nu scoti la vanzare....nu impune nimeni ca trebuie sa ai si doar pe tur sau retur
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by AndreiVajnaII »

Daca cineva n-o sa aiba bani sa ia pe tot campionatu si vrea numa pe tur sau retur o sa se simta furat.

Marog, oricum n-o sa vrea nimeni, ca o sa-si ia bilet in cazu asta, asa ca doar se va considera o tampenie si gata.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by orangetm »

Io nu ma leg de abonament niciodata...
Imi iau bilet si stau unde am chef...
:D

Daca aia cativa zeci de lei v-or facut pe voi, eu tac...
:-w
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Abonamente/Bilete

Post by impossible »

@orange In aceasta situatie poate ar fi fost mai bine sa emita doar abonamente pentru intreg sezonul (si nu separat pe tur/retur). Si nu ma refer la mine (n-am doi baieti :D ), ci la nevoia echipei / clubului de a atrage cat mai multi spectatori la meciuri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by orangetm »

impossible wrote:@orange In aceasta situatie poate ar fi fost mai bine sa emita doar abonamente pentru intreg sezonul (si nu separat pe tur/retur). Si nu ma refer la mine (n-am doi baieti :D ), ci la nevoia echipei / clubului de a atrage cat mai multi spectatori la meciuri.
Ai dreptate...
Dar pentru fineturile astea de mk cred ca trebuie sa trecem granita austriaco-germana... :mrgreen:
Pentru un polist cu copii eu as face abonamente pe jumatate de pret pentru 12-18 ani si gratis sub 12 ani.
Si idei as mai avea io, dar nu mai are Rosen Rabi capre... :))
Strict ref. la cazul meu, imi vine per meci ca si cum as mai tara doi adulti dupa mine...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Abonamente/Bilete

Post by Sergio »

AndreiVajnaII wrote:Daca cineva n-o sa aiba bani sa ia pe tot campionatu si vrea numa pe tur sau retur o sa se simta furat.

Marog, oricum n-o sa vrea nimeni, ca o sa-si ia bilet in cazu asta, asa ca doar se va considera o tampenie si gata.
tocmai de asta sunt diferentele foarte mici, sa poata face abonament pe tot sezonul si nu se mai simte furat :)
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by AndreiVajnaII »

Niste genii de marketing... ce mai. :D
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by soryn76 »

voi vedeti problema doar din punctul vostru financiar de vedere, dar pentru un pensionar cu o pensie de vreo 470 ron, sau un muncitor care cistiga 650 ron la patron pretul este cam piperat.
in plus de la 7 lei tribuna 1 sau 5 lei la tribuna 2 pretul este mai mult decit dublu...in plus s-a spus ca se vrea sa se atraga comunitatea alaturi de echipa, mai ales ca este echipa fanion a orasului sustinuta pina la urma urmei din bani publici.
10 lei la tribune cred ca era un tarif destul de ok.
ca o mica comparatie de exemplu la meci de CL stoaia-vardar pe stadionul national bilet la tribuna 2 - pret 20 lei/bilet, iar minamo un abonament la tribuna 2 - 140 ron/an iar la peluze de la 75 ron/an.
dar la noi pe cine intereseaza, ca doar rosenblum si bungau iau salarii "decente" din banii nostrii. :-w
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Abonamente/Bilete

Post by orangetm »

Robu aruncă “vestea bună pentru polişti”! Noi tarife pentru a vedea Poli în Liga I, mai mici
July 9, 2013 | Filed under: SPORT,STIRI | Posted by: Octavian Pintean
Anunţate încă de ieri, preţurile biletelor şi abonamentelor de acces la partidele pe care Poli Timişoiara le va juca pe arena Dan Păltinişanu s-au modificat. Anunţul a fost făcut de însuşi primarul Timişoarei – Nicolae Robu, care a anunţat vestea pe Facebook.

Dacă ieri au fost făcute publice noile tarife a tichetelor şi abonamentelor valabile din viitorul sezon competiţional, în care Poli Timişoara va evolua în Liga I, iată că Marţi seara, primarul Timişoarei a pregătit o “veste bună pentru polişti”. Tarifele abonamentelor au fost modificate, fiind reduse substanţial, astfel, încurajând suporterii să achiziţioneze abonamente în locul clasicelor bilete.

Preţurile comunicate iniţial erau următoarele:
La Tribuna 0:
- 300 de lei/abonament – tur + retur campionat;
- 200 de lei/abonament – tur sau retur campionat;
- 25 de lei/bilet.
La Tribunele I şi II:
- 200 de lei/abonament – tur + retur campionat;
- 150 de lei/abonament – tur sau retur campionat;
- 15 lei/bilet.
La Peluză:
- 150 lei/abonament – tur + retur campionat;
- 100 lei/abonament – tur sau retur campionat;
- 10 lei/bilet.
La lojă:
- 400 lei/abonament – tur + retur campionat.
La sectorul V.I.P:
- 500 lei/abonament – tur + retur campionat.

Din postarea pe care a adăugat-o Robu, pe Facebook, rezultă că noile preţuri ale abonamentelor sunt următoarele:
La Tribunele I şi II:
– 150 de lei/abonament – tur + retur campionat;
– 100 de lei/abonament – tur sau retur campionat;
– 15 lei/bilet.
La Peluză:
– 100 lei/abonament – tur + retur campionat;
– 70 lei/abonament – tur sau retur campionat;
– 10 lei/bilet.

Iată postarea edilului-şef al Timişoarei:

“VESTE BUNA PT. POLISTI !
Dupa ultimele deliberari, preturile la bilete / abonamente pt meciurile echipei noastre dragi Poli vor fi urmatoare:
LA PELUZE:
a. 6 lei / meci (aprox) pt cine isi cumpara abonament cu 100 lei pt intreg campionatul
b. 8 lei / meci (aprox) pt cine isi cumpara abonament cu 70 lei pt intreg turul, iar in retur pt intreg returul
c. 10 lei / meci pt cine plateste punctual per meci, neavand abonament
LA TRIBUNA 1 si TRIBUNA 2:
a. 9 lei / meci (aprox) pt cine isi cumpara abonament cu 150 lei pt intreg campionatul
b. 11 lei / meci (aprox) pt cine isi cumpara abonament cu 100 lei pt intreg turul, iar in retur pt intreg returul
c. 15 lei / meci pt cine plateste punctual per meci, neavand abonament
TOTUL PT POLI, TOTUL PT SUPORTERI!”.

http://www.voceatimisului.ro/2013/07/09 ... -mai-mici/
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Locked