Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Ce loc va ocupa Poli la finalul sezonului competitional 2018-2019

Locurile 1-2: Promovare directa in liga 1
5
38%
Locul al 3-lea: Baraj pentru promovare in liga 1
3
23%
Locurile 4-15: Sezon ratat
4
31%
Locurile 16-20: Retrogradare in liga a 3-a
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

impossible wrote:
Wed Sep 26, 2018 2:40 pm
Plecăm un pic de-acasă.
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 14:00: Poli Timișoara - Pandurii Târgu Jiu (etapa a 9-a din Liga 2) se va juca pe arena "Electrica".

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/

Un pic sau de tot? X(
Nu ne mai intoarrcem campionatul asta si la cum se pezinta situatia in acest moment este posibil sa nu ne mai intoarcem niciodata. :(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

ceasul13 wrote:
Wed Sep 26, 2018 7:10 pm
impossible wrote:
Wed Sep 26, 2018 2:40 pm
Plecăm un pic de-acasă.
Sâmbătă, 29 septembrie, ora 14:00: Poli Timișoara - Pandurii Târgu Jiu (etapa a 9-a din Liga 2) se va juca pe arena "Electrica".

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/

Un pic sau de tot? X(
Din ce retin eu noi avem policard pe Paltinisanu, nu? :D Cum sa se mute POLI de tot acolo, daca se intampla asta Robu poate sa devina pustnic si sa se retraga in munti.
Parca vad ca se va spune ca policardurile sunt valabile doar pe DP.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

COMUNICAT

"Vreau să le mulțumesc celor care m-au votat în unanimitate pentru a prelua postul de administrator special. Îi asigur, pe această cale, că voi administra clubul în mod legal și cu bună știință pentru îndeplinirea obiectivului, adică reorganizarea și ieșirea din insolvență. Nu aș vrea să comentez mult pe tema absenței nemotivate a unui membru ONG (reprezentantul Consiliului Județean) de la Adunarea Generală.
Până la definitivarea tabelului preliminar, administratorul judiciar va trimite notificări tuturor creditorilor, cu termenele-limită pentru depunerea declarațiilor de creanță.
Activitatea mea viitoare va fi aceea de a administra bunul mers al clubului în numele acționarilor, sub supravegherea administratorului judiciar, acesta din urmând verificând și avizând legalitatea documentelor. Intrarea în insolvență a avut ca scop evitarea depunctărilor, fiind în momentul respectiv în incapacitate de plată către terțe persoane și, automat, evitarea falimentului implicit desființarea clubului.
Pentru a anula orice speculație vizavi de dispariția clubului, precizez că am ales calea legală de a ne reorganiza prin insolvență. Instanța ne-a admis cererea și am trecut de o etapa importantă, alegerea administratorului special. Rezultatul final obligatoriu trebuie să fie găsirea unui investitor potent care să preia în întregime clubul și să-l scoată din insolvență. În niciun caz, acțiunile noastre nu au ca scop intrarea în faliment și, automat, desființarea.
În ceea ce privește partea sportivă, vreau să le atrag atenția jucătorilor, în mod public, că intrând în această etapă, ei trebuie să-și respecte blazonul și să depună toate eforturilor pentru ca Poli Timișoara să se ridice și prin victoriile lor. Nu vom mai accepta jumătăți de măsură la prestațiile lor, având în vedere că toate salariile pe septembrie sunt plătite și facem eforturi lună de lună ca de-acum să le fie plătite salariile.
Totodată, ne ocupăm de atragerea de noi fonduri, de noi sponsori pentru ca planul de reorganizare să aibă succes.
Hai, Poli!
Radu Birlică, administrator special"

Sursa: acspoli.ro
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

Se pare ca Nanu a fost avnsat in pozitia de scouter =)) . Sant foate curios sa vad care antrenor doereste sa se mai faca de kkat la clubul nostru. Daca tot il dai afara pe Nanu, de ce trebuie sa-l pastrezi in club si sa-l platesti in continuare ? X(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

englezul wrote:
Sat Oct 13, 2018 7:29 pm
Se pare ca Nanu a fost avnsat in pozitia de scouter =)) . Sant foate curios sa vad care antrenor doereste sa se mai faca de kkat la clubul nostru. Daca tot il dai afara pe Nanu, de ce trebuie sa-l pastrezi in club si sa-l platesti in continuare ? X(
Poate are contract beton si nu poti sa-l dai afara decat daca-i dai 'spe mii de euroi. :))

Cine sa vina in locul lui Nanu? Oricine, si sunt in stare sa pun pariu ca vom avansa spre mijlocul clasamentului. De exemplu, Sunda. Eu l-as fi dorit pe Canu, sa acoperim si apararea.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by PFA »

Canu a declarat intr-un interviu din FV ca nu vrea sa se apuce de antrenorat.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

PFA wrote:
Sat Oct 13, 2018 10:23 pm
Canu a declarat intr-un interviu din FV ca nu vrea sa se apuce de antrenorat.
=)) =)) era vorba de fotbalistul Canu.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

impossible wrote:
Sat Oct 13, 2018 9:42 pm
englezul wrote:
Sat Oct 13, 2018 7:29 pm
Se pare ca Nanu a fost avnsat in pozitia de scouter =)) . Sant foate curios sa vad care antrenor doereste sa se mai faca de kkat la clubul nostru. Daca tot il dai afara pe Nanu, de ce trebuie sa-l pastrezi in club si sa-l platesti in continuare ? X(
Poate are contract beton si nu poti sa-l dai afara decat daca-i dai 'spe mii de euroi. :))

Cine sa vina in locul lui Nanu? Oricine, si sunt in stare sa pun pariu ca vom avansa spre mijlocul clasamentului. De exemplu, Sunda. Eu l-as fi dorit pe Canu, sa acoperim si apararea.
Contractul este facut de Birlica, adica cum ?. Raman la parerea ca aici sunt interese, salarii, cote parte, nemernicii... X(
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by PFA »

englezul wrote:
Sun Oct 14, 2018 5:58 pm
PFA wrote:
Sat Oct 13, 2018 10:23 pm
Canu a declarat intr-un interviu din FV ca nu vrea sa se apuce de antrenorat.
=)) =)) era vorba de fotbalistul Canu.
Păi zicea de cine vine în locul lui Nanu :mrgreen:

Doi mijlocași centrali, un atacant, doi jucători ofensivi de bandă (#viteză), poate un fundaș stânga și încă un fundaș central.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

PFA wrote:
Sun Oct 14, 2018 6:21 pm
englezul wrote:
Sun Oct 14, 2018 5:58 pm
PFA wrote:
Sat Oct 13, 2018 10:23 pm
Canu a declarat intr-un interviu din FV ca nu vrea sa se apuce de antrenorat.
=)) =)) era vorba de fotbalistul Canu.
Păi zicea de cine vine în locul lui Nanu :mrgreen:

Doi mijlocași centrali, un atacant, doi jucători ofensivi de bandă (#viteză), poate un fundaș stânga și încă un fundaș central.
Adica alta echipa...
Locked