Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by LILIaKu- »

Totul a devenit limpede :))
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

De fapt l-au trimis acolo ca sa trimita banii din cupa ligii, banii aia care in cazul Poli sunt cesionati la bugetul pesede. :p
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

la foamea din L1, poate cintari decisiv promisiunea ca se vor face platile din cupa ligii.
parerea mea e ca gino e doar un tzepar, oricine altcineva ar putea fi mai bun ca el.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Cică s-a pierdut procesul cu celebra Curte de conturi și Poli trebuie sa înapoieze banii.
Cred ca e neagra treaba.Nu știu cum o mai scoatem la capăt.
O sa ne desfintam în cazul ăsta.
Cum pana mea sa ai așa juriști slab pregătiți, încât la Kiajna,Voluntari......Sa se poată da bani și aici nu......INCREDIBILLLLL
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Pai daca la anaf a mers cu esalonare pe doi ani la primarie ar trebui cu esalonare pe douazeci, eventual se pot cesiona banii de la teve pe urmatorii 50 de ani.
Ma mir ca in teren jucatorii de la Poli au voie sa dea cu piciorul in minge, nu se poate sa nu existe vreo lege, vreo institutie care sa interzica asa ceva.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Fara sa am studii juridice, stau (desi ar trebui sa fac mai multa miscare) si ma intreb cu ce e vinovata Poli ca a primit bani de la municipalitate. Jucatorii au luat bani "necuveniti" si trebuie sa-i dea inapoi? Pai ei doar si-au facut datoria pe teren (bine, aici este de discutat) si au fost platiti pe baza unui contract.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by partizan-usa »

Articol de — Cornel Biholari Miercuri, 04 Octombrie, 22:23


Administraţia Nicolae Robu a pierdut definitiv procesul împotriva Curţii de Conturi, privind finanţarea ilegală a clubului ACS Poli Timişoara, se arată o decizie a Curţii.








Conform raportului făcut de Curtea de Conturi, primăria a alocat ilegal bani atât clubului de fotbal ACS Poli, pentru cele de handbal, HC Politehnica, baschet, BC Timişoara şi rugby, Timişoara Saracens.

Printre cei găsiţi vinovaţi se numără şi primarul Timişoarei, Nicolae Robu, iar concluziile raportului notează că prejudiciul va trebui recuperat.

"Este absolut scandalos cum procedează Curtea de Conturi, și eu am niște propuneri de îmbunătățire a legislației ca să îi oprească pe cei de la Curtea de Conturi de la astfel de atitudini. Şi după legislaţia actuală rezultă că, după ce o hotărâre de consiliu local sau judeţean intră în vigoare şi nu este atacată de Instituţia Prefectului în timp de şase luni, devine legea locală", a fost reacţia lui Nicolae Robu.


25.000.000 de lei

e suma totală dată de primărie între 2012-2015 doar echipei ACS Poli
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by swedishbitter »

Astept (pro)pozitia lui Popa.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Inca un pas spre desfintare
Pe linga datoriile la ANAF se mai adauga si aprox 5.5 mil euro care trebuie returnati primariei .
Singura solutie este vanzarea clubului,dar nu cred ca vor gasi un PROST sa plateasca toate datoriile
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Kerosen wrote:Inca un pas spre desfintare
Pe linga datoriile la ANAF se mai adauga si aprox 5.5 mil euro care trebuie returnati primariei .
Singura solutie este vanzarea clubului,dar nu cred ca vor gasi un PROST sa plateasca toate datoriile

S-a amanat si amicalul de azi,cred ca are legatura.
Locked