Bursa transferurilor 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by partizan-usa »

72 de comentarii . Scrie și tu!

Duminica, 31 Mai, 16:58


Ex-conducătorul dinamovist Daniel Stanciu a fost numit manager la nou-promovata ACS Poli și a început întărirea echipei.

Primul transfer pe care Stanciu l-a făcut la noua sa echipă este Gordan Bunoza, fostul fundaș al lui Dinamo, anunță DigiSport.

Bunoza a fost împrumutat în acest retur de "cîini" de la Pescara, din Serie B, și a deveni imediat titulari în defensiva lui Dinamo și unul dintre cei mai buni jucători ai echipei.

Fundașul de 27 de ani a evoluat în 15 meciuri ca titular în acest retur, iar la ultima partidă a fost căpitan, în semn de apreciere pentru evoluțiile sale bune.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by PFA »

Ieri spunea altceva.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by orangetm »

PFA wrote:Ieri spunea altceva.
Pai merita sa spui adevarul in prelungiri?
:D

Image

Gordan Bunoza (n. 5 februarie 1988, Ljubuški, Iugoslavia) este un fotbalist bosniac care evoluează pe postul de fundaș.
Înălțime: 1,96 m
Greutate: 83 kg
Post: Fundaș central/fundaș stânga
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Alb-Violet
Posts: 75
Joined: Thu May 28, 2015 10:18 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Alb-Violet »

Credeti ca este adevarata stirea cu Bunoza? :pescar2:
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by jamais »

Ca sa joci fotbal iti trebuie mijlocasi centrali. De aici ar trebui sa inceapa lista de transferuri.
Alb-Violet
Posts: 75
Joined: Thu May 28, 2015 10:18 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Alb-Violet »

jamais wrote:Ca sa joci fotbal iti trebuie mijlocasi centrali. De aici ar trebui sa inceapa lista de transferuri.
De fapt de la fundasi centrali....fundasi castiga campionate , fara aparare tot efortul ofensiv e degeaba
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by AndreiVajnaII »

Pai cu asta cred ca am rezolvat apărarea, deci ne putem concentra pe ce contează ca sa câștigam, anume sa dam goluri. :)
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by PFA »

Ma gandeam ce ne-ar mai trebui. Cu siguranta un fundas stanga, rezerva sau titular. Un mijlocas mai ofensiv, "omul cu pasa", n-ar strica - ceva dovedit, gen Zicu sau Cernat.

Probabil n-o sa mai jucam cu doua varfuri, deci ne-ar mai trebui un om pe stanga, o rezerva pe dreapta si o rezerva de atacant. S-a mai vorbit si de un al doilea portar, deci presupun ca Haidau si, poate, Smaranda pleaca.

Pap, Smaranda +1 - Belu, Melinte, Canu, Scutaru, Neagu, +3 - Popescu, Trandu, O. Petre, Poparadu - Keita, Barbut, Boldea, Doman, +2 - Henrique, Elek +1

Iese 24 din maxim de 25, cati avem voie. Nu stiu cum se incadreaza juniorii aici, poate jucatorii sub 21 de ani nu trebuie inregistrati, ca in alte ligi.

Din astia poate pleaca dintre mijlocasi (Petre, Poparadu, Keita) si sa vedem daca il retinem pe Scutaru. Doman nu a evoluat prea mult, chiar daca a aratat bine cand a facut-o, dar sper sa ramana. Boldea e, pe langa Trandu, ultimul mohican de la Recas, si recent se vorbea laudativ despre el, deci nu ma astept sa plece si, in functie de ce aducem, ar avea loc intr-un lot extins. Problema e poate in atac, undre Henrique nu a prea dus un meci intreg, deci am avea nevoie de inca o rezerva buna, sa nu ramanem doar cu Elek. Inca un jucator de viteza la mijloc iar n-ar strica.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Alb-Violet
Posts: 75
Joined: Thu May 28, 2015 10:18 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Alb-Violet »

Nu stiu ce sa mai zic de Bunoza ...DigiSport a contactat conducerea echipei si acestia au negat transferul...Oricum ne trebuie 1, poate chiar 2 fundasi centrali si un fundas stanga
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by dylan »

Oricum e un pas inainte ca am inceput sa aparem cu transferuri prin presa centrala.
Locked