Ovidiu Petre

Legende ale fotbalului timisorean
Post Reply
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Ovidiu Petre

Post by PSC »

Nume: Petre
Prenume: Ovidiu
Data nașterii: 22 Martie 1982
Locul nașterii: București
Înălțime: 1.88 m
Postul: Mijlocaș defensiv
A mai jucat la: Național București, Galatasaray, Steaua București, Al Nassr și Modena
Are 23 de selecții la echipa națională.
Image
Image
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Ovidiu Petre

Post by ultraviola »

Sa fie intr-un ceas bun! :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ovidiu Petre

Post by englezul »

Sper sa ne poata ajuta din teren si nu de pe banca sau de la tv.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Ovidiu Petre

Post by duranviola »

bine ai ( re )venit !

totusi nu pot uita episodul de la Bologna, cand supremul umbla dupa semnatura ta, iar tu erai cu gandul la oieri.....

sper sa demonstrezi pe teren, de ce te-a vrut Velcea !
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ovidiu Petre

Post by englezul »

Poti sa te abtii legat de subiectul stana :ymsick: ?
Daca nu, vei primii carne cruda sa-ti bagi in frigider si sa nu te miri de la ce ti se trage.
Mor cand ii vad cum se simt ei datori sa-si dea cu parerea despre oi si de sansele lor cu Ajax X(
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Ovidiu Petre

Post by AndreiVajnaII »

Pai daca il intreaba presa.... Pana si Velcea si-a dat cu parerea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ovidiu Petre

Post by englezul »

Velcea nu a parasit echipa ca sa fuga la stana cum a facut noul nostru capitan :ymsick: mai acu' cativa ani, nu cred ca se pot compara situatiile !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Ovidiu Petre

Post by AndreiVajnaII »

Stiu, numa ziceam ca daca il intreaba presa, nu prea are ce face si nu e ca si cum s-a trezit el din senin sa vorbeasca de steaua.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ovidiu Petre

Post by englezul »

Asta imi aminteste de multele situatii in care Bourceanu cand era la noi si era convocat la nationala , intrebat despre sdr intotdeauna raspundea cu " momentan joc la Timisoara , intrebati-ma despre POLI si nu despre alte echipe", dar el era doar un moldovean de la tara .
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Ovidiu Petre

Post by ceasul13 »

AndreiVajnaII wrote:Stiu, numa ziceam ca daca il intreaba presa, nu prea are ce face si nu e ca si cum s-a trezit el din senin sa vorbeasca de steaua.

Ma deranjaza si pe mine foarte tare (chiar ma gandeam sa scriu si eu) cand isi dau cu parerea despre alte echipe si in special despre jegurile de la stana. Sunt satul pana peste cap de asta nu trebuie sa mai vad si la jucatori antrenori de la POLI pareri legat de oi. Orice ziar post Tv etc. numai jegurile astea.
Pot foarte bine si el si Velcea (daca a zis ceva de oi, eu nu imi amintesc deci daca nu a zis scuze anticipat) si altii sa zica ca nu-i intereseaza subiectul. Sa bage la cap ca pe multi dintre noi (cel putin asa cred eu) ne deranjaza asta. Daca pentru ei e mai important sa se vada undeva zicand ceva de miorite, decat ca ne deranjaza pe noi atunci pot din punctul meu de vedere sa plece acolo daca e asa important si le place asa mult echipa.
Daca au trecut in cariera si pe la oi sau caini e problema lor, doar cand vin la POLI sa ignore subiectele legate de acele pseudo-echipe, eu atat le cer.

Apropo parca era vorba sa apara imoticoane si cu parerea noastra despre oi, javre. Pe cand, ca am tot asteptat? Ma plictiseste sa scriu apelativele pentru aceste clone comuniste, ar fi mult mai simplu cu acei "michiduti".
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Post Reply