Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Locked

Poli vs Popa

Poli
3
43%
Peace
0
No votes
Popa
4
57%
 
Total votes: 7
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Dan Paltinisanu

TV: DigiSport 1, Telekom Sport 1, Looksport

Absenti:
  • Melinte (accidentat)
Arbitri:
  • A: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin - Mehedinţi)
    A1: Arusoaiei Ovidiu (Piatra Neamţ - Neamţ)
    A2: Iovu Ciprian (Botoşani - Botoşani)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by banatean_violet »

Dupa fericita gura de oxigen de vineri, sambata numai victorie. 5-4.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by swedishbitter »

O rugaminte/sugestie la domnul #impossible: daca se poate la informatiile legate de meci, sa se afiseze un link, in masura in care exista, preferabil unul care functioneaza afara din tara, ca oricum cei din #Ro vor fi pe stadion (cu gandul).
Legat de ce se va intampla pe teren, si eu sunt de parere ca se vor primi 4 goluri, dar asta nu inseamna neaparat infrangere. Si nu inseamna neaparat ca o sa le incasam noi. Popica ar merita o corectie pt faptul ca l-a lasat p bara pe Straton la inceputul campionatului trecut.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by Pffv »

E promitator . In ciuda parerii pesimistilor , ai nostri , ca "brajii" (la minte si ...viteza) , nu s-au lasat si au primit exact cele 3 care mentin media de goluri primite .
Imi aduc aminte ca unul dintre motivele existentei ACS era si cea legata de grupele de copii si juniori . Rezultatul activitatii acestora se vede din plin pe teren ; daca cineva poate spune ca Harut , Velcota sau Podina au vreo legatura cu fotbalul atunci sa faca bine sa treaca pe la oftalmolog (varianta : psihiatru) ca are dioptrii multe de corectat (sau , respectiv , buba la cap) . Ne apropiem vertiginos de epoca Zambon din toate punctele de vedere . De atunci nu am vazut asa aparare slaba , mai ales pe centru , mijloc atat de slab , nepasare si chiar mojicie . Cum care mojicie , aia de a sustine ca esti fotbalist si de a intra pe teren unde esti jalonul adversarilor . Nu stiu cat de inteleapta a fost eliminarea probei de poligon la examenul pentru permis de conducere , dar , oricum , nu cred ca eram obligati sa luam chiar toate jaloanele de acolo . Unde mai pui nerusinarea maxima , nici macar efort nu depun . Asa ca dupa ce terminam cu toate campaniile actuale , trebuie sa trecem si la campania "Fara impostori pe teren" ....indiferent de sport . Nu de alta dar vad ca elemente de baza ale jocului de fotbal reprezinta ecuatii de nerezolvat pentru majoritatea componentilor lotului . UTA e clar mai experimentata , omogena , superioara valoric si are pe tricouri numele unei primarii ... PNL :dizzy: .
Iar jucatorii nostri experimentati , vai si amar . De revazut driblingul extraordinar al lui Popovici cand din fenta a calcat besica si a cazut ca o ....
Dat fiind ca nu sunt chiar asa de atent , poate imi precizeaza cineva vreo faza in care am avut 5 pase spre careul advers ( atentie , cu dovezi video , oricum nu cred ca exista , da' mai sti ? ) .
Si da , se poate sa joci cu fundasi ceva mai slabi , dar atunci faci ca si Barcelona , ti mingea 70-75 % , ori noi nu o tinem 30% (cu indulgenta) .
Nu prea inteleg entuziasmul colectiv cu insolventa , cand tu ai un lot fara nici un viitor , ba chiar in regres evident . Iar previzibila (la nivelul actual) retrogradare in liga III nu vad cum poate ajuta in cazul insolventei . Iaca o amanare pentru un grup de repetenti si in domeniu fotbalistic si in cel managerial , doar doar trisam cumva la examen .
Pentru sustinerea neconditionata , pura si idealista din suflet un gand catre pasa cu doua tuiuri (unul pe cap si unul in cap) : Ruie Mobu . :cartonas:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by timisoreanul »

Popa-Birlica 3-0. Poli-UTA un meci in care castiga echipa antrenata de Popa. Daca in iarna nu il aruncam pe Popa ca pe o masea stricata, nu eram in situatia asta. Popa ala care joaca urat, care la toate echipele e preocupat sa isi invete jucatorii sa stea in teren, sa se apere si sa dea goluri pe contraatac si din faze fixe, dar care a facut treaba peste tot. Noi a trebuit sa facem spectacol. Si facem, in toate meciurile luam de la 3 goluri in sus. A trebuit sa isi aduca Birilica toti amicii de la bere si sa-i puna antrenori la Poli. Birlica, a carui mare realizare e intrarea in insolventa a clubului. Asa e, nu mai trebuie sa platim acum datoriile istorice. Dar daca orice nu merge bine, intram in faliment, adica vindem tot ce se poate vinde si închidem taraba. Acum orice vrem sa facem, sa transferam jucatori, sa cedam clubul unui privat, totul se va face prin intermediul lichidatorului si instantei.
Mi se pare ca sunt masochist ca inca sustin acest club. Dupa ce in Liga 1 am avut vreo 15 meciuri fara victorie, continuam pe aceeasi linie si in Liga a II-a. Ok, sustinem clubul neconditionat, dar totusi... Asa cum s-a spus mai sus, s-a ajuns la fel ca in epoca Zambon, cea mai neagra perioada din istoria clubului. Din pacate Poli a ajuns jucaria si bataia de joc a unor persoane, ACS a lui Robu si Birlica, ASU a unor lideri de galerie, care tin de cluburi ca niste copii de 3 ani de ursulet. ASU care pe unii ii impresioneaza pana la lacrimi ca a promovat din Liga a V-a (nu mereu pe teren, cum se stie), dar pentru mine e un club mic care de 7 ani se afla in ligile inferioare, e al treilea an in Liga a II-a si numaratoarea continua, ca nu ii vad nici in acest sezon sa promoveze, a carui unica ratiune de a fi a fost dezbinarea suporterilor din Timisoara, atatia cat au mai ramas.
Daca acest club moare, multi ar trebui sa aiba mustrari de constiinta, incepand cu cei implicati direct: conducatori, jucatori, antrenori, dar si cu ceilalti, presa inclusiv cea locala care pe Poli a tratat-o cu raceala, iar pe ASU, pardon de expresie, a pupat-o in partea dorsala, suporteri care au lipsit, dar si sponsori care nu s-au implicat. Nu mai vorbesc de federatie, liga si arbitrii, care ne-au executat ca sa ramana cu senzationalele cluburi Voluntari, Chiajna, Sepsi, Medias, Calarasi, care evident ca atrag milioane de suporteri pe stadioane si in fata micilor ecrane.
Oricum, ce se intampla cu fotbalul din Timisoara este o mare rusine, ar trebui sa le crape obrazul tututor celor implicati.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by marci75 »

timisoreanul wrote:
Sat Sep 01, 2018 7:30 pm
Popa-Birlica 3-0. Poli-UTA un meci in care castiga echipa antrenata de Popa. Daca in iarna nu il aruncam pe Popa ca pe o masea stricata, nu eram in situatia asta. Popa ala care joaca urat, care la toate echipele e preocupat sa isi invete jucatorii sa stea in teren, sa se apere si sa dea goluri pe contraatac si din faze fixe, dar care a facut treaba peste tot. Noi a trebuit sa facem spectacol. Si facem, in toate meciurile luam de la 3 goluri in sus. A trebuit sa isi aduca Birilica toti amicii de la bere si sa-i puna antrenori la Poli. Birlica, a carui mare realizare e intrarea in insolventa a clubului. Asa e, nu mai trebuie sa platim acum datoriile istorice. Dar daca orice nu merge bine, intram in faliment, adica vindem tot ce se poate vinde si închidem taraba. Acum orice vrem sa facem, sa transferam jucatori, sa cedam clubul unui privat, totul se va face prin intermediul lichidatorului si instantei.
Mi se pare ca sunt masochist ca inca sustin acest club. Dupa ce in Liga 1 am avut vreo 15 meciuri fara victorie, continuam pe aceeasi linie si in Liga a II-a. Ok, sustinem clubul neconditionat, dar totusi... Asa cum s-a spus mai sus, s-a ajuns la fel ca in epoca Zambon, cea mai neagra perioada din istoria clubului. Din pacate Poli a ajuns jucaria si bataia de joc a unor persoane, ACS a lui Robu si Birlica, ASU a unor lideri de galerie, care tin de cluburi ca niste copii de 3 ani de ursulet. ASU care pe unii ii impresioneaza pana la lacrimi ca a promovat din Liga a V-a (nu mereu pe teren, cum se stie), dar pentru mine e un club mic care de 7 ani se afla in ligile inferioare, e al treilea an in Liga a II-a si numaratoarea continua, ca nu ii vad nici in acest sezon sa promoveze, a carui unica ratiune de a fi a fost dezbinarea suporterilor din Timisoara, atatia cat au mai ramas.
Daca acest club moare, multi ar trebui sa aiba mustrari de constiinta, incepand cu cei implicati direct: conducatori, jucatori, antrenori, dar si cu ceilalti, presa inclusiv cea locala care pe Poli a tratat-o cu raceala, iar pe ASU, pardon de expresie, a pupat-o in partea dorsala, suporteri care au lipsit, dar si sponsori care nu s-au implicat. Nu mai vorbesc de federatie, liga si arbitrii, care ne-au executat ca sa ramana cu senzationalele cluburi Voluntari, Chiajna, Sepsi, Medias, Calarasi, care evident ca atrag milioane de suporteri pe stadioane si in fata micilor ecrane.
Oricum, ce se intampla cu fotbalul din Timisoara este o mare rusine, ar trebui sa le crape obrazul tututor celor implicati.

Foarte bine punctat.
Nici după înfrângerîl cu Stoia ,care ne-a bătut cu cât au vrut ei,nu m-am simtit așa prost.Nu înfrângerea m-a durut,cI atitudinea de miserupism a jucătorilor. Cum sa ne mai mințim sa mai mergem sa-i vedem/aplaudam.Eu unul nu mai pot.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by banatean_violet »

Partea proasta cu insolventa este ca acum si trebuie platiti la zi miserupistii aia din lot. Daca astia sunt aia buni care au fost selectati pentru prima echipa cum joaca ceilati tineri "talentati" de la centrul de juniori? Pe orice maidan ai merge gasesti fotbalisti mai buni decat copii astia fitzosi ai Timisoarei. Nu-s prosti aia de la asu ca s-au orientat spre jucatori tineri din alte parti. Nu era nici o suparare daca pierdeau 7-0, dar incercau sa joace ceva nu sa fie campioni la concursul de mima. La centrul ala de juniori au invatat fundasii sa stea cuminti cu mainile la spate la o distanta de 2-3 metri de orice atacant advers? Cica ganea ar fi plecat si din cauza ca clubul ar fi vrut sa-i vanda pe birnoi, harut, motreanu, ciudat antrenor, trebuia sa fie bucuros ca scapa de ei si s-au gasit niste fraieri care sa dea bani pe ei. De obicei ala care arunca gunoiul trebuie sa plateasca nu ala care il ia. In planul de reorganizare ar trebui sa se specifice clar ca rinu răducu birlică și robu nicolae sa aiba interdictie sa se mai apropie de clubul asta.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by impossible »

swedishbitter wrote:
Sat Sep 01, 2018 8:22 am
O rugaminte/sugestie la domnul #impossible: daca se poate la informatiile legate de meci, sa se afiseze un link, in masura in care exista, preferabil unul care functioneaza afara din tara, ca oricum cei din #Ro vor fi pe stadion (cu gandul).
Legat de ce se va intampla pe teren, si eu sunt de parere ca se vor primi 4 goluri, dar asta nu inseamna neaparat infrangere. Si nu inseamna neaparat ca o sa le incasam noi. Popica ar merita o corectie pt faptul ca l-a lasat p bara pe Straton la inceputul campionatului trecut.
Nu voi posta niciodata pe forum link-uri catre diverse site-uri ce transmit meciuri online (legal sau nu) deoarece majoritatea dintre acestea contin virusi (malware, spyware, adware etc). Un user mai putin protejat isi poate infecta calculatorul. La nevoie se poate folosi "goagăl"... cu riscurile de rigoare. :mrgreen:

Din fericire, pentru moment, site-urile oficiale LookTV si TelekomSport transmit meciurile online. Daca se vad din strainatate nu stiu (s-ar putea sa fie geo-restrictii), nu mai pierd vremea sa verific.

Pe de alta parte, meciurile lui Poli vor fi din ce in ce mai rare la televizor. Au grija de asta baietii nostri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Et. a 5-a Poli - UTA Arad 01/09/2018 13:30

Post by Pffv »

impossible wrote:
Sun Sep 02, 2018 10:41 am
......
Pe de alta parte, meciurile lui Poli vor fi din ce in ce mai rare la televizor. Au grija de asta baietii nostri.
Ba chiar pe dos , e spectacol asigurat cu minim 3 boabe pe meci . Acelea ale adversarului indiferent de nume , pozitie , ambitie sau bani .... :dizzy: .
Locked