Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Zicea Birlica în seara asta cac sunt oferte ptr un jucător, nu a dat nume dar cred ca Harut și el nu vrea sa plece......
Deasemenea o agenție de publicitate din bucale vrea sa sponsorizeze Poli.
Urmează o întâlnire cu sponsori mai vechi de la Poli.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by orangetm »

Discuții II cu grupul nostru de FB. De ce nu veniți și voi acolo, să ne cunoaștem unii cu toții?

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by orangetm »

Avem o curte intimă de grătare, beri și opinii.. :)

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

O colaborare implica mai multe parti. Ei niciun moment nu au vrut sa colaboreze cu noi. Nu isi doresc decat ca noi sa disparem ca ii incurcam si daca se poate sa mai ia niste jucatori moca de la noi, cum au fost Sorescu, Motreanu sau Scutaru. Atat si nimic mai mult. Un compromis inseamna ca fiecare parte face niste concesii. Ei nu sunt capabili de asa ceva, pentru ca ei sunt, in acceptiunea lor, suporteri de prim rang, iar noi suporteri de rang inferior. Cert e ca nu noi avem fata de ei ostilitatea pe care ei o au si au avut-o mereu la adresa noastra.
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by partizan-usa »

de pe gsp....Roș-albii așteaptă ca bănățenii recent retrogradați să intre în faliment pentru a-i "fura" pe Haruț, Bîrnoi și Straton. Ultimul poate pleca și liber de contract :anticaine: :anticaine:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Eu dac-as fi in locul Robu(lui), as declara faliment, crea o noua echipa in liga a5a, poate chiar a 4a, cu o societate comerciala nouacare sa poata fi sustinuta ca in alte orase de primarie, in 2 ani ajung in Liga 2 cu zero datorii, ca cei de la Cluj sau Ploiesti.
si daca anaful ingheata plata datoriilor pe 1 an, echipa are deja 350 de mii datorii catre jucatori si va primi ... 30 de mii din drepturile de televiziune. va sfirsi ca Satu Mare, sau in cel mai fericit ca pandurii in acest sezon de L2.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Din conferinta de presa a primarului...
  • in aceasta saptamana va avea loc o intalnire cu potentiali sponsori;
  • jucatorii cu contracte nu vor putea pleca; in special cei gajati la ANAF; din ce s-a anuntat anul trecut acestia ar fi: Harald Fridrich, Sebastian Velcotă, Cătălin Doman, Cristian Bocșan, Ștefănel Covalschi, Lucian Oprea si Vasile Curileac;
  • sunt promisiuni ca vor veni ceva bani in perioada imediat urmatoare; vor fi folositi pentru plata unor salarii; primarul nu crede ca se va ajunge la depunctari din aceasta cauza (datorii catre jucatori).
Lectia de istorie... :D

"... Copiii îl întreabă de Poli, așa că Robu începe să le explice cum stă treaba. Unul dintre băieți îi spune că ține cu ASU. „Ce știi tu ce e aia ACS și ce e aia ASU sau ce echipă? Ia să te văd, știi cine a înființat echipa ASU de când există?”, întreabă primarul. Răspunsul vine prompt: „Da, Politehnica”. „Și cine era la Politehnica șef? Eu eram șef la Politehnică! Cei de la Druckeria habar nu au avut că există ASU înființat de ani de zile, dacă vrei să știi istoria echipei cu care ții tu. Asta e istoria adevărată. Când o să aveți și voi suporteri măcar câți există la ACS, putem discuta. Dar voi sunteți 300 acolo, 400, pe «Dan Păltinișanu» e gol stadionul, d-aia nu ați mai jucat acolo, nu?”, îi replică Robu. Un alt băiat îi spune că ACS Poli nu are spectatori, ceea ce îi dă ocazia primarului să-și continue explicație. „Cum să nu vină nimeni? O să vedem acum câți o să fie, când joacă la matineu ACS cu ASU. Nu confunda galeria, care la Druckeria e excelentă, Druckeria știe să facă galerie, cu ce se întâmplă cu suporterii. Suporterii sunt mult mai mulți la ACS, s-a văzut pe tot parcursul campionatelor, nu la unul singur. Voi sunteți îndroctrinați, voi știți ce vă spun unii, care nici ei nu știu prea multe, în loc să se documenteze mai întâi. E dreptul lor să fie pasionați, dar ar trebui să știe istoria echipei, când a fost înființată, cine au fost fondatorii”, mai spune primarul."

https://debanat.ro/2018/06/pe-la-toboga ... 25615.html

Il presidente...

"...„Trebuie să acceptăm înfrângerile, la fel cum ne bucurăm la victorii. Toți suntem vinovați pentru retrogradare, inclusiv eu.

Dezmint categoric că ne-am desființat și că nu mergem mai departe! Noi avem unul dintre cele mai mari centre de juniori din țară și vom merge înainte.

Am beneficiat doar de 150.000 de euro din banii din drepturile TV, restul s-au dus la ANAF. Noi dacă stingem datoria către jucători, circa 350.000 de euro, putem aborda promovarea în Liga I. Mai avem și jucători cu experiență.

Nu este o sumă foarte mare, noi avem resursele necesare. Vom avea o ședință cu domnul primar și cu patru-cinci firme din Timișoara pentru a găsi soluții pentru Liga a II-a.

Rică Neaga nu a putut salva echipa, dar rămâne la Timișoara pentru că știe totul despre angrenajul echipei. Acum să vedem din ce postură rămâne.

Ionuț Popa a fost antrenorul care a făcut multe performanțe la Timișoara. Oricând poate reveni la Timișoara, dar dânsul poate antrena la orice echipă din România, chiar și de pe locul 1.

Eu nu cred că un oraș ca Timisoara nu-și permite să țină această echipă în Liga a II-a.

A fost rea voință pe față din partea arbitrilor, ca să nu zic hoție! Ce să caute un escroc cum e Colțescu în fotbal? Ce ne trebuie nouă un grec să ne conducă fotbalul (n.r. Kyros Vassaras, președintele CCA)?! Noi am pierdut 1,5 milioane de euro sâmbătă seara! Chiar nu avem în România oameni competenți, cum sunt Crăciunescu sau Porumboiu?”, a declarat Radu Birlică, în cadrul emisiunii „Trafic Sport”."

https://sptfm.ro/2018/06/04/exclusiv-ra ... ian-neaga/
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Amadeus wrote:
Wed Jun 06, 2018 4:18 am
Eu dac-as fi in locul Robu(lui), as declara faliment.....
Nu permite forma de organizare :p
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Il presidente ... Parte 2
Noi l-am criticat pe Artean, iar el are oferte din strainatate.
:D

"... "Ne asumăm toți retrogradarea, suntem toți vinovați. Dar să nu-și imagineze nimeni că Poli se va desființa vreodată și că pot lua fotbaliști gratis de aici. Dacă Dinamo e un club mare al țării cum se tot laudă, cu un management bine pus la punct, trebuie să plătească pentru fotbaliștii de valoare.

Noi avem oferte din țară și din străinătate pentru Haruț, Bârnoi și Artean. CFR Cluj, Steaua și Viitorul sunt interesate și ele. Unii de unul, alții de altul. În plus, mai sunt oferte din Belgia și Italia pentru ei.

Cine vine cu oferta scrisă primul, una corespunzătoare care să ne mulțumească și pe noi și jucătorul, atunci fotbaliștii vor fi vânduți. În niciun caz gratis, cum vor cei de la Dinamo. Așteaptă degeaba falimentul nostru. Să arate că e un club mare și să dea bani.

Haruț și Bârnoi sub 300.000 de euro plus procente nu pleacă nicăieri, iar pe Artean nu-l dăm pe mai puțin de 200.000 de euro. Să stea liniștiți cei de la Dinamo, am retrogradat, ne asumăm eșecul, dar vrem ca la anul să promovăm. Nu cedăm presiunilor nimănui.

În România un singur om ne-a oferit bani pe jucători, Gigi Becali! Restul vor să fure. Fotbalul trebuie să fie profesionist, iar fotbaliștii de valoare se transferă pe bani. Dinamo se vrea a fi un club profesionist, dar contactează jucători aflați sub contract. Ăsta nu e un lucru corect! Dacă vor jucători, să plătească pentru ei", a zis Radu Birlică pentru GSP.RO."

Sursa: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclus ... 41239.html
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

impossible wrote:
Thu Jun 07, 2018 5:04 pm
Il presidente ... Parte 2
Noi l-am criticat pe Artean, iar el are oferte din strainatate.
:D
Pai de aia a fost si Murinio prin Romania.
Locked