Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri May 04, 2018 3:23 pm

1
5
71%
X
1
14%
2
1
14%
 
Total votes: 7
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by banatean_violet »

Scarba ... asta-i senzatia pe care o provoaca Canu & co.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by asu »

eu sustin ca astazi trei jucatori au jucat "invers" !

PS.din pacate nu am cum sa dovedesc
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by asu »

ce am ajuns , vine drogatul sa ne spune cat trebuia sa fie scorul .....iar cei din studio o sug continiu !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Pffv »

Nu am vazut rostul intrarii lui Popovici , nu a facut nimic bun , doar a pierdut mingi , de , era obosit .
Artean si-a facut datoria de mijlocas de acoperire , am luat numai 3 boabe (si un 11m ratat) .
Mutarea lui Harut a fost o miscare buna (singura) , dar nu a facut nimic notabil pe noul post (ca pe ala de fundas ....) .
Slab spre penibil Rat pe postul de fundas . Canu isi arata varsta .
Penalty-uri acordte cu larghete , astia nu vad ca in UCL se joaca handbal si nu se fluiera nimic . E drept ca la noi fura faulturi rudimentare , in perfect acord cu calitatea jucatorilor . Chiar asa CSM vrea sa o inlocuiasca pe Bella Gulden cu Marcelo , da' nu poate ca ii ....atarna ceva .
Melinte e de 100 de ori mai bun la mijloc decat in aparare (ar iesi asa cam un 10% dintr-un mijlocas de profesie ) .
Vorba colegului de forum , macar raman dracului fara bani , ca de la o echipa desfintata iei iaca plua . Va dati seama ca retrogradarea + penalizarile pentru neplata jucatorilor + lot de rahat + conducere tehnica inepta nu pot duce la altceva .
Multumiri inca odata mincinosului sef al urbei , care s-a batut cu boltaru' in pieptu-i de arama , cum face si drege pentru echipa , vedeti toti adevarul . Din toata afacerea ramane un gust amar , divizare tampa si suburbana intre fostii suporteri impartiti aiurea , un stadion de demolat si multa jena pentru cei care au bunul simt cat de cat intact .
Am prins destule retrogradari din 1974 pana acum , dar parca niciodata nu am fost asa de penibili , de incapabili ca acum (sarim perioada Zambon , aia e penibila in sine , nu mai conteaza cum jucau) . Tu X jucator in liga 1 nu esti in stare sa faci o preluare , iti trebuie 3 atingeri sa opresti o minge , nu esti capabil sa dai o pasa de 10-15 m , nu stii sa te pozitionezi in nici o zona a terenului , e clar viitor de aur are fotbalul romanesc . Si pana sa dam vina pe arbitrii , adversari , mitici , comune periurbane miticesti sa ne reamintim ca jucatorul meciului a fost Straton . Acasa , in meci capital , stand ca porcul in clasament .
Doar o minune dumnezeiasca ne poate duce la baraj , da' nu vad cum batem Juventus si GM Medias .

PS De abia astept sa ma faca "baietii" sa imi inghit vorbele , dar tare imi e frica de contrariu . Sa nu uitati sa dati note mari la cronica , merita , unul chiar un 7 (nu Artean :D ) , dar ala fu in poarta .
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by marci75 »

asu wrote:
Fri May 04, 2018 7:01 pm
eu sustin ca astazi trei jucatori au jucat "invers" !

PS.din pacate nu am cum sa dovedesc
Este sfârșitul. CIUCUR CLAR A FOST BLAT.
Cred ca o sa plece...

Rat,gafa de curtea scolii ca și Canu.
Nu se mai vede nici o luminita:
Jucătorii chiar nu mai vor sa salveze Poli.
A VENIT UN MITIC BIRLICA ȘI A FĂCUT UN CACAT...sa ramana liga miticilor și noi ne apucam de pescuit.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by Pffv »

marci75 wrote:
Fri May 04, 2018 7:40 pm
asu wrote:
Fri May 04, 2018 7:01 pm
eu sustin ca astazi trei jucatori au jucat "invers" !

PS.din pacate nu am cum sa dovedesc
Este sfârșitul. CIUCUR CLAR A FOST BLAT.
Cred ca o sa plece...

Rat,gafa de curtea scolii ca și Canu.
Nu se mai vede nici o luminita:
Jucătorii chiar nu mai vor sa salveze Poli.
A VENIT UN MITIC BIRLICA ȘI A FĂCUT UN CACAT...sa ramana liga miticilor și noi ne apucam de pescuit.
Stia Englezul ce face ..... :D . Bravo Boss , da' puteai sa ne zici si noua !
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Trist si dezamagitor ce se intampla cu Poli si cu fotbalul din TImisoara! Cred ca am ajuns aici dintr-o echipa de mijlocul clasamentului pentru ca s-a renuntat mult prea usor la unii jucatori: Soljic, Cretu, Abraw, Doman, Bocsan. In plus au mai plecat si Henrique, Barbut si Mailat. A fost de o monumentala prostie renuntarea la Popa, care anul trecut a facut din rahat bici. Pare ca suntem condamnati, avem jucatori slabi, conducere slaba, arbitraj potrivinic, toate ingredientele pentru o noua retrogradare. Suntem CMPDTP, adica cea mai ABA. Dupa meciul de azi, nu prea mai cred in minunea unei noi salvari. Dar nu-i nimic, raman biciclistii a caror deviza este fara patron! si carora daca le mai pleaca cativa jucatori au toate sansele sa lupte pentru evitarea retrogradarii. In C, voiam sa spun.
Cred ca fotbalul din Timisoara trebuie regandit din temelii, dar nu stiu daca se va intampla asta prea curând. Suntem falosi nevoie mare, ne batem cu caramida in piept, dar fotbalistic, cu exceptia perioadei interbelice, am fost mereu submediocri, cu scurte exceptii.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by marci75 »

timisoreanul wrote:
Fri May 04, 2018 8:39 pm
Trist si dezamagitor ce se intampla cu Poli si cu fotbalul din TImisoara! Cred ca am ajuns aici dintr-o echipa de mijlocul clasamentului pentru ca s-a renuntat mult prea usor la unii jucatori: Soljic, Cretu, Abraw, Doman, Bocsan. In plus au mai plecat si Henrique, Barbut si Mailat. A fost de o monumentala prostie renuntarea la Popa, care anul trecut a facut din rahat bici. Pare ca suntem condamnati, avem jucatori slabi, conducere slaba, arbitraj potrivinic, toate ingredientele pentru o noua retrogradare. Suntem CMPDTP, adica cea mai ABA. Dupa meciul de azi, nu prea mai cred in minunea unei noi salvari. Dar nu-i nimic, raman biciclistii a caror deviza este fara patron! si carora daca le mai pleaca cativa jucatori au toate sansele sa lupte pentru evitarea retrogradarii. In C, voiam sa spun.
Cred ca fotbalul din Timisoara trebuie regandit din temelii, dar nu stiu daca se va intampla asta prea curând. Suntem falosi nevoie mare, ne batem cu caramida in piept, dar fotbalistic, cu exceptia perioadei interbelice, am fost mereu submediocri, cu scurte exceptii.
Foarte pertinenta analiza ta.Chiar ziceam azi pe stadion,am avut un vârf Bun ,pe Abraw și am renunțat la el din cauza banilor.DAR 10000 PE LUNA ptr Rât s-au găsit. Nu mai înțelege nimeni deciziile lui Birlica.Ne-a îngropat de tot.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by PFA »

Abraw n-a mai vrut sa stea, pe Cretu l-ai pierdut din cauza lui Popa, Doman a jucat 20 de minute la Călăraşi de când e acolo, pe Soljic l-ai dat că aşa a decis conducerea, iar dacă Bocşan te salva pe tine de la retrogradare...

Eu pe Soljic îl regret cel mai mult, poate urmat de Creţu, deşi acesta nu mai juca pentru Poli de câteva etape bune înainte să plece.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa VIII Poli - Voluntari vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Sincer, decat cu Akaki sau reprofilarea lui Artean, era mai bine cu Bocsan. Nu mai spun cate gafe a facut Melinte. Decat cu Roman care a reusit azi in sfarsit sa dea un gol, oricum fara importanta, mai bine era cu Abraw. Decat cu Enescu, era mai bine cu Soljic sau cu Doman. Problema nu e neaparat ca au plecat acesti jucatori, ci cu cine au fost inlocuiti. In plus, mi se pare ca unii au plecat absolut aiurea, de exemplu Soljic, acuzat de blaturi sau pariuri, desi nu s-a dovedit asa ceva. Cu Abraw nu cred ca nu se puteau intelege. Chiar si Henrique a dat târcoale pe aici la un moment dat, dar nu s-a incercat reprimirea lui in lot. Oricum, peste toate raman rezultatele catastrofale si evident ca vinovati sunt cei din interiror, jucatori, antrenori, conducere. Noi in afara de a cumpara un bilet sau abonament si a-i incuraja la meciuri nu avem ce face. Acum cu astia defilam, ne luptam pana la sfarsit, dar la cum jucam avem sansa porcului de Craciun. Imi doresc din tot sufletul sa ma insel.
Locked