etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Apr 09, 2018 3:52 pm

1
2
29%
X
2
29%
2
3
43%
 
Total votes: 7
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by Pffv »

Senzationalul Artean .... musca din nou . Sper sa isi gaseasca dupa desfintare o echipa pe masura , recomand Cocosul Ortisoara ! :evil:
Despre cei care il baga ..... antrenori de doi bani , toti . :dizzy:
Fara el aveam poate 2 victorii , asa insa ....
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by impossible »

Nu meritam sa pierdem astazi. Am facut un meci bun. Pacat de greseala lui Artean. Nu stiu de ce tot timpul trebuie sa avem probleme cu arbitrajul acestui Gaman. Probabil ar trebui un protest la federatie.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by asu »

11m clar !

joc slab

în liga 1 nu se poate rata asa cu conditia sa fi fotbalist

ce fotbalist esti daca procedezi ca artean

e penibil afirmatia lui ciucur legat de căldură

doua pct . care pot decide retrogradarea
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by Pffv »

Scurt sondaj de opinie :
- Pique ...bagam capul la minge
- Ramos .... ramaneau ceva fulgi , da pene ba
- Godin .... vedeti maselele astea doua ....nu-a ale mele
- Artean ... dau pe langa minge poate o scoate altul

Primii trei sunt fotbalisti , utimul orice altceva .
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by marci75 »

Gunoiul de Gaman ar trebui recuzat.
ARTEAN ne-a mancat atâtea puncte oare de ce mai joaca.
Român, Munteanu,Croitoru total pe lângă joc.
Azi am jucat cu cea mai slaba echip, trebuia câștigat. În afară de RonDon restul sunt varza.
Cum sa te crezi fotbalist si sa nu câștigi un meci de jumătate de an???????
Rușine sa le fie.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by timisoreanul »

Nu se poate face ceva sa nu ne mai arbitreze Gaman? De atatea ori ne-a dezavantajat in meciuri importante, chiar decisive, incat pare sa fie de rea vointa. Nu cred ca exista un penalty mai clar decat cel pe care nu ni l-a acordat. Despre joc, mie mi s-a parut cel mai bun al nostru de când a venit Grozavu. Pacat ca nu am castigat, am avut un penalty neacordat, o bara, iar golul lui Ciucur a facut partial dreptate. Dar impresia generala a fost ca noi am avut initiativa, in timp ce Mediasul, desi juca acasa, se folosea mai mult de contraatac. Situatia din clasament nu e grozava, dar am jucat totusi doar un meci acasa si trei in deplasare. Dupa meciul de azi am devenit putin mai optimist, dar nu pot sa nu remarc cat de fraieri am fost ca nu am castigat si noi cu Juventus Bucuresti.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by marci75 »

Jocul nu a fost chiar penibil,dar m-au enervat ratările lui Munteanu,mai bine nu-l baga se știe ca a jucat 10 anI la Mediaș. Cu Roman deja se exagerează, ăsta chiar nu poate...
Artean fără cuvinte,am crezut ca va fi următorul produs de vandut,dar a devenit petarda echipei.
Am văzut daruire la Canu,Vașvari, ....si chiar trebuie sa mă gândesc bine dacă a mai fost vreunul.
Oricum penibil,sa joci jumătate de an și sa nu câștigi este de neiertat,ar trebui sa nu mai iasă pe strada în oraș, rad copiii de ei.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by impossible »

Si eu spun ca jocul nostru a fost mai bun astazi. E adevarat, poate o parte din "vina" o are si adversarul. Sa nu uitam, insa, ca mediesenii vin dupa doua victorii consecutive. Trebuie sa vina si prima noastra victorie din playout.

Din pacate, persista greselile individuale.

Artean a jucat foarte slab, nu numai la faza golului. Multe pase gresite. Se intampla ceva cu el.

Munteanu se vede ca vrea, dar parca nu mai are aceeasi forta din debutul campionatului. Probabil sunt ceva probleme fizice. Sa fie de vina accidentarea? A facut si el o gafa care era sa ne coste in debutul reprizei secunde. A pierdut mingea la mijlocul terenului, venezueleanul Rondón a fost apoi scapat de Melinte, salvarea venind de la Straton.

Melinte, in afara de greseala din minutul 53 (de altfel, destul de grava), a jucat bine. Poate nici adversarii nu au pus prea multe probleme apararii noastre.

Roman alearga mult, se zbate, dar ... atat. Face numeroase greseli, de pase, de preluare ... Trebuie incercata si varianta Draghici care e ceva mai lent, dar mai puternic.

Croitoru nu prea mai poate din punct de vedere fizic. Totusi, in unele momente, el poate fi util.

In rest, numai de bine.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa 4 Gaz Metan - Poli 9 Aprilie de la 15:30

Post by Amadeus »

bine ca am oprit seria asta interminabila de meciuri pierdute. 2 egaluri in ultimele 2 meciuri.
Amadeus
Post Reply