etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sun Apr 01, 2018 11:11 pm

1
8
73%
X
1
9%
2
2
18%
 
Total votes: 11
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by Amadeus »

:galerie: 1-0 Ciucur, dupa o mare ratare a lui Roman
Amadeus
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by Amadeus »

1-0 la pauza. sper sa fim in stare sa conservam victoria; 17 puncte ar fi aur acuma.
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by diegis37 »

Ne mai trebe un gol rapid.E periculos numai un gol diferenta.
Hai Poli :steag2:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by Amadeus »

1-1 Artean autogol
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by banatean_violet »

Avem goleadoriii nostri, daca nu-i Melinte e Artean :(

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by diegis37 »

Un egal care nu ne ajuta deloc .Banuiesc ca experimentul Grozavu a luat sfarsit.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by Amadeus »

2-2 final, cu Rat eliminat in prelungiri.
voi continua sa le tin pumnii, dar cred ca vor retrograda direct.
Roman ii paralel meci de meci, in timp ce Popovici si Draghici stau pe tusa.
trebuiau ambii bagati la 1-2.
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by diegis37 »

Tactica antrenorului ,mingi bubuite in fata pentru Roman nu a dat randament.In rest altceva nu mai stim.Daca nici acasa nu castigi cu Sepsi atunci unde ?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by banatean_violet »

Singurul lucru interesant raman notele surpriza din cronica. Tinand seama de indulgenta celor care noteaza as paria ca Artean va lua dublu fata de cat merita si va avea nota 2. Asa pe ansamblu i-as da 2 si antrenorului, punct in plus ca nu a reusit sa-l dea afara din lot pe Seroni. Ar fi cazul ca Grigoras ...aaaa Grozavu sa plece, antrenorii astia care incep cu G sunt pur si simplu catastrofali la Timisoara. L-as pune pe Velcea, asa inchidem cercul, sfarsim ca la inceput.
Last edited by banatean_violet on Mon Apr 02, 2018 10:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by Pffv »

Cineva stie ce a cautat Munteanu pe teren atat la inceput de meci cat si la sart de repriza ? Care a fost (este) logica fortarii unui jucator in lipsa evidenta de forma dupa accidentarea aia urata ? Este momentul sa il incurajam cu riscul retrogradarii ?
Asa-i cum zice banarean_violet , cand nu-i Melinte , hop sare prietenul Artean nu cumva sa treaca vreun meci fara o greseala decisiva nefortata a liniei de fund . Harut in repriza a doua a fost pamant de flori , dar ce am fi vrut , sa il ajute Munteanu . Banc prost nu-i asa ? Cum s-au gandit (stiu , stiu gandirea presupune creier functional , dar sa acceptam ca ar avea ) sa il lase pe ala de la Sepsi sa traga nestingherit de la 18-20 dupa ce i-au trebuit 3 atingeri de balon , fara ca cineva sa puna piciorul in zona de la noi ?
Statistica ce o vad pe flashscore ar fi rezonabila daca noi am fi jucat la ei si nu invers . Se pare ca in pauza competitioanala am pierdut timpul grupa mare .
Da a vazut si incercari de joc de pase , de destule ori stangace si lente , degeaba , nu ai cu cine . Echipa nu stie sa paseze , nu stie s faca presing , nu stie sa puna presiune si nu prea are chef de fotbal . Poate ca retrogradare si , inevitabil , desfintarea vor pina la singura metoda de a scapa de acest calvar interminabil si injositor . Si sunt foarte interesant ce o sa aleaga din "vedetele" noastre ....incontestabil . Iar meciul urmator daca vad iar un 11 de start cu Artean si Muntean , ma bag la trilogia "Raizboiul elitelor" de David Brin , mult ma aproape de adevar si realitate decat a pretinde ca ACS Poli joca fotbal . :dizzy: X(
Post Reply