Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Mar 16, 2018 5:02 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Amadeus »

Bucurestenii au luat 1 punct la Botosani, noi am pierdut lA vOLUNTARI ETAPA TRECUTA.
Meci de 6 puncte.
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by diegis37 »

Hai Poli
A revenit Canu .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by diegis37 »

0-1 la pauza :-o
Mai castigam oare vreun meci ? Jucam totusi cu ultima clasata .
Hai Poli !!
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by asu »

incep sa ma gandesc la era Grigoras !

90 % din echipe din orice liga , marcau din lovitura de la 16 m , dar la noi se baga acest roman care sincer e praf !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Pffv »

"Iesceptional" ce se joaca . De data inasa imi asum vina , prea am vrut sa revina Canu si nu am luat in calcul consecintele .... Artean revine la mijloc scazand cu 50% viteza de constructie iar Ciucur e pe tusa . Mai nou vad ca Vasvari nu mai are loc la lovituri libere in fata celor 2 "iesperti" Artean si Roman . Si iata cum se stabilesc noi nivele de penibil . Ba chiar apare o noua afectiune oarecum in legatura cu daltonismul ...arteanismul , daca unii nu vad culoarea rosie celilalti nu vad un dreptunghi de 7,32x2,44 situat pe linia de fund adversa .
Incep sa cred si ceea ce imi spuneam ca este o bazaconie si anume ca se intra peste antrenori la formula de echipa , ca nu se poate ca atat Popa cat si Grozavu sa o dea in bara cu atata consistenta . Chiar asa imi poate spune cineva catre cine striga Grozavu "iesi,iesi, iesi" ca din reactii nu pare a fi catre jucatorii nostrii , are ceva cu Popa si-l vrea afara din stadion ? Naiba stie ca si la Voluntari tot asa facea si nu era Popa pe stadion.

Concluzie intermediara : degeaba revine Canu dar Artean e mai lent ca soacra mea (da aia are 80 de ani) , iar despre "fundasul de fier" , cel responsabil permanent de gafe si goluri primite nu are rost sa pomenesc , isi merita miile de minute pe teren din acest sezon , fiind al mai tare "varf" din Romania , nici un alt jucator din liga nefiind partas activ la atatea boabe . Ca-s primite nu conteaza , e goleador . Asta cu saritul pe sub minge e mai speciala , rezervata pentru meciurile capitale (cu Sepsi, azi samd din pacate ) . :dizzy:
Si acum sa vina salariile ca merita bajetii grupa mare .

PS Parca Juventus are 13 goluri marcate in acest sezon . Ghici ghicitoarea mea cu cine a marcat trei si mai are un meci jumatate sa continue ? :mrgreen:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by englezul »

Dezamagitor. Nu cred ca avem sanse sa scapam anul asta. Si nici nu cred ca meritam :(
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Amadeus »

sa le fie rusine tuturora, de la Robu la Smaranda!
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by diegis37 »

Am pierdut :(
Sincer nu cred ca mai putem bate pe cineva .
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by asu »

inafara de Straton , sunt varza cu totii ! foarte bine ca a urlat la ei la finalul jocului

atata " impotenta" nu vezi nici la jucatori de liga 3 !

sa nu sti sa lovesti mingea la 7-8 m de poarta ,ultima faza spune totul !

11m clar , dar ce mai conteaza !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Pffv »

Progresam , acum nu suntem permeabili in aparare numai la mingile pe jos si pe sus , alae la semiinaltime tindem spre mediocru . Sa imi spuna vreunul are intelege jocul ce a facut Munteanu de a terminat pe teren ?! De ce varful Roman trebuie sa centreze catre ...nici un varf ? Unde centra Seroni si de ce ? De ce nu suntem sa executam cu succes decat 15-20% din auturi , restul repunerilor sunt castigate de adversari ? De unde concurenta asta pernicioasa Enescu Artean care-i mai lent si paseaza mai aiurea ? De ce joaca Melinte nu intreb ca el e "de fier" . :mrgreen: X(
Sper ca este clar ca , daca nu etapa asta deja , in cealalta trece Sepsi de noi ca ...trenul .
Stau si mai intreb , astia la antrenamente nu exerseaza si o parte de meci sa se vada clar cine nu stie sa dea o pasa sau centrare pentru a se evita penibilul unor situatii ca majoritatea celor de azi ? Si mai ciudat , dat fiind ca Juventus are o aparare mai slaba , de ce nu am jucat cu doua varfuri ? De ce se insista ca Ciucur sa joace in stanga (app. are 1 la nota ptr. cronica , alaturi de fundasul de fier ) ? Cum se faca ca Draghici , ala a lor ca al nostru.... , intre 4 prieteni cu fotbalistii de la noi , scoate fault !?? X(
Oricum echipa cred ca s-a privatizat pe ascuns iar ACS inseama ArteanCostel si ....nu pot scrie ca ma taie moderatorii . Remarcabila insa cinstea , cuvantul fotbal nu apare in denumire respectand cu strictete cele ce se petrec pe teren :D .
Iar cand cineva persoana importanta , nu "spui" nume , se bate cu caramida (boltarul) in piept cu un stadion nou , sa nu uitati ca a sfaramat un europalet de caramide/boltari si in privinta finatarii echipei . Sigur pe mine nu ma intreba nimeni , dar daca se face vreun sondaj cu privire la oportunitatea unui stadion nou sunt contra acestei idei lipsind cu desavarsire "personalul" necesar disputarii unor meciuri de fotbal ....fotbalistii .
Jigodii ! Lepre ! Canalii patentate ! :evil:

PS Observati ca am reusit sa nu injur ...
PPS Diegis37 daca intri pe aici spune drept ....Sportfreunde Lotte cam da de pamant cu noi nu-i asa ? Atentie ca am urmarit Liga III din Germania consecvent anul trecut cand echipa colegului de forum Holstein a promovat in II Bundesliga si ma paste si anul din cauza celor de la 1FC Kaiserslautern :-s .
Post Reply