Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

swedishbitter wrote:
Mon Feb 05, 2018 6:50 am
Daca e aa fie altul, am mai zis-o, Grozavu pare cel mai ok. Ma bucur ca e primul pe lista.
Stat ptr. Grozavu ...daca vine . Ia nene niste bate noduroase , ca la ai nostri daca dai cu palma iti zdrelesti mana in chietroaiele ce le apara gatul de ploaie .
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Pacat de Popica... :((
Amadeus
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Meciuri K1 =))
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by ceasul13 »

=(( Nu stiu daca ce s-a intamplat azi e benefic pentru Poli sau nu, doar timpul o va dovedi.
Popa ^:)^ :ymapplause: a facut lucruri senzationale la POLI si merita pentru totdeauna respectul polistilor. In memoria mea o sa ramana ca omul care a ajutat echipa atunci cand ii era mai greu si cand nimeni altcineva nu dorea sa se implice. Respect I. Popa. Vei avea mereu un loc in inima mea. Multumim pentru tot ce ai facut la Poli.
Totusi ce nu pot sa pricep e cum de in ultimele meciuri jucatorii nu au mai putut fi mobilizati?!

Si eu am considerat inca de atunci ca declaratia lui Robu cu finantarea(nefinantarea) a fost o gresala mare din punct de vedere strategic. Daca nu o facea deloc sau o mai intarzia cred ca aveam semnificativ mai multe puncte acum. Poate a procedat corect din punct de vedere moral ca a spus cum sta situatia, dar a taiat elanul echipei cand oricum nu mai putea schimba nimic pana in iarna atunci cand cine voia sa plece se putea discuta si putea pleca. In acel moment cred ca jucatorii aveau nevoie sa fie lasati sa se "auto-minta frumos".

Mult succes lui Grozavu sau cine va veni.
:polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by orangetm »

Un om deosebit acest Ionuț Popa!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by diegis37 »

Poate momentul nu a fost cel mai bine ales,daca era dupa mine asteptam urmatoarele doua meciuri sau inainte de aceasta pauza de iarna.
Foarte multi jucatori joaca cu mult sub nivelul lor ceea ce e greu de inteles.
Tactica noastra din ultimele meciuri nu a mai existat ,am jucat mai mereu pe ciupeala.Cred ca antrenorul a pierdut vestiarul ,chiar si in conferinta de presa de adio a spus ca el a pregatit foarte
bine meciul cu Sepsi dar jucatorii nu au percutat.
Imi pare rau de omul Popa ,un sufletist,a venit si a ramas atunci cand nimeni nu ar fi acceptat conditiile financiare.
Cred ca daca am fi avut bani de adus jucatori pe bani (adica buni )altfel ar fi aratat echipa si locul din clasament.
Sa vedem ce va face Grozavu ? si cat va ramane la noi ?
Ps Primul jucator perdant este Croitoru
Hai Poli !!!
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Croitoru ruginea deja ca rezerva, mai rau decit o fost nu poate fi pentru el. A fost confirmat Grozavu?
Mersi
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Eu sunt suporterul lui Poli, asa ca i-am sustinut si ii voi sustine intotdeauna pe toti antrenorii, jucatorii si conducatorii care au aparat culorile clubului. Ii urez de pe acum mult succes noului antrenor, Leo Grozavu sau oricare ar fi el. Insa pentru Ionut Popa voi avea mereu un respect deosebit. A preluat o corabie in deriva, aproape naufragiata si a dus-o pe linia de plutire. Cred ca despre sezonul trecut s-ar putea scrie o carte sau face un film si va ramane un sezon de referinta, asa cum au fost cele in care ne-am batut la titlu, am castigat Cupa Romaniei sau le-am eliminat din cupele europene pe Celtic, Atletico Madrid si Șahtior. Ii doresc lui Popica multa sanatate si succes, daca va mai dori sa antreneze. Poate ca a obosit sa lucreze in conditiile speciale de la clubul nostru, dar va ramne in istoria acestuia. Daca pana sa vina la Poli era un antrenor emblematic pentru UTA si Poli Iasi, acum este acasa si la Timisoara.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Evident ca toata lumea ii multumeste lui Popica ptr ca sub bagheta lui ne-am salvat sezonul trecut. Insa anul asta daca nu-l schimbau cred ca picam si era mare pacat. La sfarsitul campionatului trecut cand era purtat pe brate,atunci trebuia sa rupa usa si pleca in plina glorie. Pe undeva m-am cam saturat de glumitele lui, atunci cand aveam rezultate aveau farmec, dupa insa... Dadea o nota de neseriozitate generala la club, plus ca inducea mereu o stare de panica legata de bani, lot si toate cele. Poli nu are alte conditii fata de celelalte cluburi din L1 insa la niciunul eu nu am auzit atatea bocete la tv ca la noi si asta i se datoreaza in principal lui. Eu il schimbam din iarna daca era dupa mine, sa speram ca nu-i tarziu nici acum. Respect ptr toti antrenorii care au trecut prim curtea noastra si au plecat amiabil.
ps
Acum vine un fost dinamovist pe banca si pleaca un mare admirator si prieten al lui Jiji si un sustinator pe fata al taranilor si al :antisteaua:
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

transfer de ultima ora pana la vara , ceva Oliva un Argentinian de la :anticaine:

PS.bine ca cineva a inteles can fundas stanga mai slab can Neagu nu exista !
Locked