Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Prima veste buna ptr noi. Nu ma intereseaza cine vine ca antrenor, nu cred ca se mai putea progresa in formula asta.
Multumim nea Popica si sa fii sanatos !
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Sper sa ma insel, dar daca pleaca Popa ne vad favoriti la retrogradare. Noul antrenor va invoca din start ca nu a facut el pregatirea, ca lotul e slab. La Poli au performat cat de cat doar Velcea, atunci când a promovat, Alexa, când a promovat si cam atat. Singurul care a excelat a fost Popa, care a venit intr-un moment in care toata lumea fugea de Poli. DIn experientele trecute stim ca e greu sa aduci un antrenor cu nume, si chiar când il aduci, e foarte posibil sa vina doar sa ia un ban, cum au facut Marin si Grigoras, fara sa se implice prea mult. Popa a fost un sufletist si asa a reusit acel sezon trecut memorabil, in mare cu aceiasi jucatori cu care Grigoras, cel mai tare din oras, lua 5-6 in toate meciurile, inclusiv cu Voluntari sau cu Chiajna.
Intreb si eu, de ce sa il schimbam pe Popa? Stam asa rau in clasament? Am avut asa rezultate slabe? Ca nu jucam grozav, asta e lotul de jucatori pe care il avem. S-au adus in vara niste jucatori, bazandu-ne pe finantarea de la Primarie care nu a mai venit, ba ne-am mai trezit si fara prima transa din drepturile TV, asa ca multi oameni ”de caracter” au dat bir cu fugitii. Avem mijlocasi creativi exceptionali, atacanti care sa marcheze meci de meci? Nu, atunci Popa, cu experienta si cu instinctul sau, stie ca singura sansa este sa isi betoneze defensiva si sa spere ca dam vreun gol din faza fixa sau ca o avea vreunul vreo rara sclipire. Aduceti-i jucatori cu adevarat de valoare si va juca altfel.
O asemenea decizie trebuie cantarita foarte bine, dar ma tem ca ea deja s-a luat prin birouri.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Miscarea trebuia facuta din iarna, dar nici acum nu-i prea tarziu. Ne lipseste in teren atitudinea si determinarea ptr ca ceva fotbalisti ar fi in lot. O sa vedem daca noul antrenor poate sa-i bage in priza. Daca vine Grozavu, ala-i si bate daca nu mananca jar pe teren. Fara schimbare de antrenor, noi nu mai bateam pe nimeni... :(
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Lotul de anul asta este clar peste cel din sezonul trecut. De ce lipsesc rezultatele? Habar nu am...
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Eu cred ca Popa a pierdut vestiarul.Trebuie un soc mai sunt 3 meciuri și apoi nebunia.Juventus e gata ,mai sunt celelalte.Când mă gândesc câte puncte pierdute aiurea,la Juventus,Voluntari în ultima secunda,acum la Sepsi....
Eu cred ca nici Popa nu mai vrea sa trăiască stresul de anul trecut,are totuși 64 de ani .
Oricum mulțumim ptr tot ce a făcut la Poli ,a scris istorie ptr acest club.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

bine ca n-a luat dinamu bataie azi, ca era competitie pe piata la gasit nou antrenor...
personal, as incerca sa il aduc pe Multescu.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

"Am fost sunat de cei de la Timișoara, sunt în contact cu ei, dar le-am spus că în acest moment echipa are un antrenor, iar eu nu vreau să mă bag peste el. Sunt deschis să accept orice colaborare, dar le-am spus că voi face asta doar când echipa va rămâne fără antrenor", a declarat Leo Grozavu pentru GSP.ro.

"Domnul Popa ne-a anunțat că nu vrea să mai rămână la echipă, am decis că vom purta o discuție lămuritoare zilele acestea. Din punctul meu de vedere, Ionuț Popa e un antrenor care merită să rămână, a avut rezultate pentru Timișoara, dar e doar decizia dânsului dacă vrea să rămână sau nu. Eu nu pot confirma că am avut o discuție cu alt antrenor", a spus Radu Birlică, președintele formației de pe Bega, pentru GSP.ro.

Sursa: gsp.ro
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

corect. sa asteptam confirmarea.
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by swedishbitter »

Daca e aa fie altul, am mai zis-o, Grozavu pare cel mai ok. Ma bucur ca e primul pe lista.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Sergio »

Poli Timişoara negociază ACUM cu Grozavu după ce s-a despărţit de Ionuţ Popa
05.02.2018, 10:35

UPDATE 10:35 Ionuţ Popa s-a despărţit amiabil de ACS Poli Timişoara. Antrenorul s-a întâlnit cu membrii Consiliului Director şi au stabilit întreruperea contractului. Clubul negociază cu Leo Grozavu, fost antrenor la FC Botoşani.

Digisport.ro
Locked