etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Feb 02, 2018 10:52 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by englezul »

Pffv wrote:
Sat Feb 03, 2018 9:46 am
englezul wrote:
Fri Feb 02, 2018 10:10 pm
Nu avem antrenor. Popica cu tot respectul ptr ce a facut ptr noi in trecut, nu ne mai poate ajuta sezonul asta Sper sa nu-l schimbe prea tarziu :(
Partial de acord Boss , dar sa nu imi spui ca din cauze lui Popica nu mai stiu sa paseze , sa suteze , sa centreze , sa sara la cap etc . Oricum o dai de sentimentul de nesimtire crasa nu poti scapa . Si nici de ....Doman .
Tocmai ca un antrenor nou poate ar mai scoate ceva din ei. Cel putin sa-i scoata din 'starea asta de laba' ca sa-l citez pe Tavi Stancioiu... :dizzy:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

Tocmai am ascultat interviul cu Cristea Opria la radio Timisoara . Cei care nu au ascultat sa fie linistiti zero informatii utile .
Am jucat slab (am vazut cu totii) , nu am avut ocazii (idem) , lipsa de disponibilitate la efort (iarasi vazut in direct) . Ca membru al consiliului director al Poli NU STIE ce a stabilit I.Popa cu jucatorii sau ce au discutat in pauza sau dupa meci . Stie maretul impresar ca TREBUIE sa facem 6 puncte in urmatoarele 3 meciuri , spre deosebire de noi , prostii , care nu am fi foat in stare sa ne gandim la asta . :mrgreen:
Ceva masuri , penalizari , modificare in urma meciului de liga V prestat ....? Nici vorba , nu stie , nu se baga etc . In schimb ne interesa maxim de ce Torje a mers la Dinamo :bashhead2: .
Halal consiliu director , rezultate pe masura . X(
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by impossible »

Ionuț Popa: ”Conducerea şi preşedintele clubului aproape că au rezolvat problemele financiare. Jucătorii trebuie să fie satisfăcuţi, au primit banii pe care îi meritau ... Gazdele şi-au dorit mai mult victoria şi au meritat să câştige."

Ce i-a facut pe ai nostri sa-si doreasca mai putin victoria? Se pare ca plata restantelor financiare nu i-a "satisfacut". De ce i-am mai adus pe Kayondo, Popovici, Zaluschi? Sa intarim banca de rezerve sau galeria? De ce nu intra Croitoru, unul dintre cei (foarte) putini care vor sa joace fotbal? Intrebari retorice, desigur. Nu ma astept la vreo masura din partea clubului.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by englezul »

Logic ! Daca au primit banii au bagat la mat. Cum plm sa alergi cu burta plina, nu mai spun ca ti se incetoseaza vederea daca ai bagat si o bere ca sa poti sa ragai. Ca astia sunt fotbalisti, doar nu va asteptati sa bea un pahar cu vin. Bere frate, direct la pet ca-i mai lesnea ...
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Pffv »

Un under 19 de la Betis ingroapa Villareal , 2 goluri la meciul de debut in La Liga :ymapplause: . Nu-i bai ca (si) noi il avem pe Doman . :mrgreen:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by impossible »

englezul wrote:
Sat Feb 03, 2018 5:23 pm
Logic ! Daca au primit banii au bagat la mat. Cum plm sa alergi cu burta plina, nu mai spun ca ti se incetoseaza vederea daca ai bagat si o bere ca sa poti sa ragai. Ca astia sunt fotbalisti, doar nu va asteptati sa bea un pahar cu vin. Bere frate, direct la pet ca-i mai lesnea ...
:))
Spunea cineva ca daca la jucatori le dai prea putini bani atunci ei nu joaca nimic. Motivul? Ar fi culmea sa se oboseasca doar pentru niste firimituri. Daca le dai prea multi bani ei tot nu alearga. Pai cum sa alerge?! La ce bani primesc sunt adevarate "vedete". :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by Amadeus »

Mike Tyson zicea ca fiecare are un plan pina ia un pumn in gura. la noi a mers conform planului pina-n minutul 87.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XXIII, Sepsi - Poli, vineri de la 18:00

Post by impossible »

Pai daca asta a fost planul nostru atunci nu mai e nimic de zis. Chiar imi doream sa vad ce mai face portarul advers, daca fumeaza o tigara sau bea o bere, dar astia de la gigi ne aratau numai si numai jumatatea noastra de teren. Sa mai spuneti ca nu ne au la inima.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply