Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Popovici este cea mai buna achizitie a noastra din aceasta iarna. Si poate singura. Mai mult nu ne permitem. Si chiar daca ne-am permite, jucatorii nu mai au incredere in capacitatea noastra de a respecta contractele.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

se aude ca alesi au modificat din nou legea sportului .....

sa eliminat pragul maxim de 5% din buget dedicat sportului si chiar acel amendament legat de "ajutor social" invocat de CC

stie cineva ceva
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Eventual al treilea aspect al legii, cum ca se pot oferi gratuit baze sportive oricaror entitati sportive, sa ne ajute. Daca n-o sa duca, in schimb, la o canibalizare politica a stadionului.

Pragul nu conta, iar ajutorul de stat l-au scos de acolo, dar el exista in continuare in legislatiile nationale si europene.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Astia vor da bani numai daca se specifica-n lege ca primaria e obligata sa dea bani lui ACS.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

De unde sa mai fie bani si pentru Poli cand la toate cluburile ce tin de primarie (din cadrul SCM) sunt restante financiare. Ce se spune despre ajutorul de stat jos sunt povesti. In liga a 2-a, spre exemplu, echipele din prima jumatate sunt toate finantate din fonduri publice.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Faptul ca se doreste promovarea tinerilor nu mi se pare gresit. Ar fi bine sa avem si noi in sfarsit o strategie, o politica a clubului, iar Timisoara a produs mereu fotbalisti de valoare, dar de cei mai multi nu a stiut sa profite, ultimul caz fiind cel al lui Mailat, pierdut pe gratis. Totusi, mi se pare ca prea usor s-a renunțat la anumiti fotbalisti, cum ar fi Soljic, Abraw sau Cretu. Daca in privinta ultimului si eu cred ca trebuie fortat Harut, care e titular de nationala U19, iar atunci când a fost introdus la Poli a dat satisfactie, fiind un fundas dreapta de mare perspectiva, iar Straut e un jucator serios pe care te poti baza si care nu prea greseste decisiv, in atac cred ca suntem subtitrei, doar Draghici si Popovici nu sunt suficienti, iar Abraw parea un jucator bun.
Problema e ca daca acesti tineri nu confirma, in conditiile in care Sepsi si Mediasul se intaresc in aceasta perioada, fiind active pe piata transferurilor, iar punctele se injumatatesc in play-out, trebuie sa facem multe puncte in primavara ca sa ramanem in Liga 1. Iar pentru noi o retrogradare inseamna sa punem cruce, din moment ce primaria nu mai finanteaza, dar nici nu cedeaza clubul, care traieste in special din drepturile TV si din niste sponsorizari.
Am mai patit o data asa, dupa prima promovare, cand am terminat turul pe un loc caldut, iar in retur ne-am dus pe tobogan.
Sincer, eu tot astept ca Timisoara, care este in prezent al treilea oras al tarii, cu mari sanse ca in cativa ani sa ajunga al doilea, chiar daca nu a avut nici 10% din sprijinul Clujului de la centru, sa aiba o echipa de fotbal care an de an sa se bata la primele locuri si sa depaseasca mediocritatea in care se scalda de dupa epoca de aur a lui Marian Iancu. Nu e normal ca in fiecare an sa tremuram ca sa ne salvam, eu vreau sa avem ambitii mult mai mari de atat.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

timisoreanul wrote: Am mai patit o data asa, dupa prima promovare, cand am terminat turul pe un loc caldut, iar in retur ne-am dus pe tobogan.
Anul asta viitorul scornicesti nu se va bate la retrogradare, avem sanse mult mai mari sa ne salvam!
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Forum nou, jucatori noi? :D
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by bvgtm »

Măi să fie...Avem ţoale noi ! :valuri:
Fain.
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

...toale noi de play off ... la anu :)

Daca tot nu se merge in cantonament la mare, de ce tocmai la poiana brasov? Poli avea rezultate bune cand alergau pe la Coronini, plus ca dupa refacerea cu apa termala parca nici nu erau atatia accidentati.
Locked