Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Thu Nov 30, 2017 11:56 pm

Ne Calificam
8
80%
Parasim Cupa
2
20%
 
Total votes: 10
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by timisoreanul »

Tot aud de schimbarea antrenorului. Dar intreb si eu, pe cine propuneti in schimb? Cineva cu nume si prenume, care sa si vrea sa vina si sa obtina rezultate mai bune decat Popa. Eu nu prea ii gasesc lui Popa motive de inlocuire, oricat m-as stradui. Problema in acest club nu este antrenorul, ci lipsa finantarii. Acum aveam un lot relativ bun, daca era liniste financiara aveam sanse reale la play-off si aveam un punct de plecare pentru un progres ulterior. Iar cauzele sunt multiple si le stie toate lumea: Curtea de Conturi, Consiliul Concurentei, prudenta excesiva a autoritatilor locale, care toate au facut ca doar la Timisoara sa nu se poata aloca bani de la bugetul local. Nici nu mai conteaza cauzele, important e sa se gaseasca o rezolvare concreta. Pacat ca nu se implica una sau mai multe firme puternice din oras, cred ca acest club nu ar avea nevoie, in afara drepturilor TV de mai multe de 1-2 milioane de euro pe an. Daca nu se gaseste o solutie, sfarsitul este inevitabil, spre bucuria unora si altora. Ar fi pacat de eforturile depuse in toti acesti ani.
Cat despre Hategan, l-am vazut si pe stelistul Falemi declarând dupa meci ca nu a fost penalti la Bocsan, dar ca FCSB ar fi castigat oricum. Sunt de acord doar cu prima afirmatie.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by DP 2-6 »

timisoreanul wrote:Eu nu ii critic pe jucatori dupa meciul asta. Poate de la TV s-a vazut altfel, dar au alergat si si-au creat ocazii. Ca nu a intrat mingea in poarta, e altceva. Munteanu de exemplu a fost total neinsipirat, dar in alte meciuri a fost cel mai bun jucator al nostru. Cat despre Soljic, tot el este cel care la meciul cu Botosani a pasat decisiv lasandu-l singur cu portarul pe Barnoi, sau cu UTA la fel pentru Pedro Henrique la primul gol. Asta ca sa amintesc niste reusite. Ca a jucat rau ca si fundas central, e alta poveste.
Nu mai puneți vina pe biata loptă, pentru indolența și impotența purtătorilor de tricouri violete! X(
Post Reply