Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Thu Nov 30, 2017 11:56 pm

Ne Calificam
8
80%
Parasim Cupa
2
20%
 
Total votes: 10
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by swedishbitter »

asu wrote:zice popica ca jucatorii numai vor sa intre in cantonament
Pai? Nu-i mai primesc nevestele acasa?
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by timisoreanul »

Eu nu ii critic pe jucatori dupa meciul asta. Poate de la TV s-a vazut altfel, dar au alergat si si-au creat ocazii. Ca nu a intrat mingea in poarta, e altceva. Munteanu de exemplu a fost total neinsipirat, dar in alte meciuri a fost cel mai bun jucator al nostru. Cat despre Soljic, tot el este cel care la meciul cu Botosani a pasat decisiv lasandu-l singur cu portarul pe Barnoi, sau cu UTA la fel pentru Pedro Henrique la primul gol. Asta ca sa amintesc niste reusite. Ca a jucat rau ca si fundas central, e alta poveste.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

Pai daca tot vin fara bani acasa cine-i mai crede ca au mers in cantonament si nu la ....? Cand ii vezi cum joaca concluzia e aceeasi.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

timisoreanul wrote:....Munteanu de exemplu a fost total neinsipirat, dar in alte meciuri a fost cel mai bun jucator al nostru. Cat despre Soljic....
Munteanu a fost bun pana cand primaru a spus ca nu da bani echipa, dupa aia si-a bagat picioarele si se mai impiedica de minge din cand in cand ... Cat despre Solic ma bazez pe el in meciul cu Mediasu, cum are pasiuni comune cu varful lor ar putea pune de o schema sa vina ala in aparare si sa mai joace macar odata volei in careul lor.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by diegis37 »

Nu stiu daca e chiar asa de usor sa aduci un antrenor.Popa mai are contract banuiesc deci trebe platit in continuare.Cine vine fara bani numai pe promisiuni (stai ca nici promisiuni nu mai sunt ) .
Cine iti vine ca jucator la o echipa unde nu sunt bani ?
Solutia este tot cu acest lot sa facem imposibilul si sa ramanem in prima liga ,la anul cine stie ce o mai fi .
Cu perseverenta cu care îl tot baga pe Doman ma scoate din sarite Popa.Daca era Doman in locul lui Ciucur la golul cu Viitorul ,Doman ar fi cazut deja la primul fundas (Ciucur a driblat 3 ). Doman pierde mai multe mingi in 15 min decat Bianconi in 5 meciuri si nici Bianconi nu este un talent.
Hai Poli !!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

...si Ciucur ar trebui folosit la mijloc sau in atac, nu fundas ...
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by ceasul13 »

Eu am vazut la echipa si aseara (ceea ce se vede deja de multe meciuri, de cand "patronul" a zis ca nu poate da bani) un dezinteres total, o lipsa de implicare, un miseirupism generalizat, o lipsa de mandrie si daruire la majoritatea. Asta e cel mai deranjant si cel mai grav. Poate fi o seara in care sa nu iti iasa nimic, in care sa gresesti; pot sa inteleg/accept asta, dar lipsa de daruire nu pot sa o accept. Sunt 1-2 care par sa vrea si pun osul, dar restul pur si simplu intra doar sa zica ca joaca. Daca iese ceva din intamplare si fara prea mult efort (ca si la Viitorul) bine daca nu ei nu se streseaza, nu simt nimic pentru echipa, se plimba si ei acolo pe teren si uneori mai mimeaza ca alearga.
Datorita atitudinii asteia (sau mai bine zis datorita lipsei atitudinii) eu sunt mai pesimist in privinta salvarii decat anul trecut. Anul trecut aveam echipa (chiar fara "mari" jucatori) si aveam atitudine, vedeai implicare si dorinta de lupta cu toti (arbitrii, adversari, carcotasi locali sau din studiourile miticilor, depunctari ...).
Acum nu vezi decat blazare, plangaciosi si scancete. Daca se continua cu aceasta atitudine, fara sa avem din nou barbati in echipa si fara daruire totala, eu cred ca avem sanse mici de salvare.
Nu inteleg de ce nu intra Croitoru care pune suflet si ar putea sa mobilizeze si pe altii si intra mereu mamaliga de Doman. De ce nu intra unii tineri care vor si pun osul chiar daca nu au momentan nu stiu ce nivel decat unii sictiriti si care oricum nu dau nimic in teren chiar daca teoretic ar putea mai mult.
Trebuie clarificat odata si cu primaria si CJT, tu nu dai bani de atata timp si atunci de ce esti "patron". In plus pare tot mai clar ca se cauta tot felul de motive posibile si imposibile sa nu se dea bani, nu asa cum vreau ei sa ne faca sa credem ca ei vor sa dea. Nu suntem nici noi orbi, vedem ce se intampla in jur, la altii e posibil ... Cred ca Popa trebuie sa astepte sa aiba oua nu doar jucatorii cat mai ales conducatorii.

HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by Pffv »

Pareti destul de amarati dupa meciul asta de cupa . In primul bas un parcurs prelungit in cupa ne lipseste noua acum (e drept ca , daca nu ma insel , cupa continua dupa vacanta de iarna si , conform parerii generale , 70% din jucatori pleaca pana atunci ) . Dpdv strategic decizia de a iesi din cupa este corecta si inteligibila dar .... :
- vine FCSB cu echipa a treia , baga si tu macar echipa a doua
- vrei sa iesi , nu-i nevoie sa o iei la scor
- nu mai pomeni de oua cand tu ai altceva in plan
Fiind "cronica unei morti anuntate" supararea este marunta cu mici exceptii , pe ici pe colo , prin punctele esentiale . Proaspat scouter fiind pentru Voluntari , Chiajna si Juventus , cred ca ma lasa astia fara pita :D . In afara de Artean care il recomand sa fie luat de ....Juventus (nu de alta , dar sa avem si noi note normale la "cronica" ) chiar nu vad mai nimic : Munteanu , capabil sa treaca de la sublim la ridicol in cateva zile (miscarea de dupa faza cu banii si Pinocchio, sa vedem daca invers iese , ca nu prea cred ) , Cretu a uitat si el brusc cum se centreaza si se muleaza tot mai mult pe colegul de banda (coleg vechi de la Medias) , Melinte a jucat cel mai bine ca ....fundas lateral , Bocsan (vezi sa nu fentezi pe cineva sa il ia) , Straton galagios si recalcitrant , Artean bese-n cizme , Soljic :-o , Curjuric :-o , Tiganasu e accidentat , Straut a mai miscat ceva dar i se termina contractul in iarna , Bianconi :-o :-s . Adaugam la asta Draghici nerefacut si iesit din orice forma , Ciucur practic niciodata pe postul lui , Barnoi deasemenea nu pe postul lui , Canu merge pe 37 , Croitoru are 37 si e folosit aleatoriu (nu-i o formula de stil , chiar aleator !) , Seroni accidentat , Mailat fugit , Abraw ....aici inca nu stiu ce sa zic , etc , si zic ca toate lucrurile se aseaza explicand evolutia capricioasa , uneori dezolanta echipei . Dar oricum , ca scouter al triunghiului Bermudelor din Ilfov , nu prea gasesc pe cine sa le recomand , lucru nefiresc fiind vorba si de Juventus printre "clienti" . Doar nu isi inchipuie cineva ca pot recomanda vreun component al unei echipe pe ia 10:0 cu FCSB in doua meciuri , in timp ce altii (Iasi , Astra) bat la oi ca la fasole , sau pierd pe muchie de "arbitru" (Chiajna) .
Drept e ca factotum-ul echipe fu ocupat cu deschideri mai mult sau mai putin festive de pasaje , strazi si targuri , mai putin str. Surorile Martir Caceu (aia gata in 30 noiembrie , nu-i asa .... X( ) , si astia au profitat de libertatea prost inteleasa , ca niste adolescenti imberbi . Astep cu nerabdare postarea corespunzatoare pe FB , pentru a pune la punct lucrurile . Nu de alta , dar dupa ce i-a dus pe toti cu zaharelul , macar acum sa ii puna la punct , asa cum numai EL stie . :mrgreen:
Ca o nota "pozitiva" remarcabila evolutia maretului arbitru international din Arad , cam in ton cu ce spuneau irlandezii . :evil:
Last edited by Pffv on Sat Dec 02, 2017 11:35 am, edited 1 time in total.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by banatean_violet »

La toate echipele romanesti s-a intamplat la fel, cand nu au mai fost bani. De aceea am reusit noi anu trecut sa ajungem cumva la baraj, pentru ca au fost doua echipe care au jucat atunci asa cum jucam noi acum.

Nu as acuza asa dur toti jucatorii, patronatul le-a promis ca pana la sfarsitul lunii noiembrie se vor plati anumite sume de bani si nu s-a intamplat nimic, nici macar promisiunea ca se promite ca banii vor fi dati dupa ce stabileste ziua in care se va promite ca urmeaza o promisune.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cupa Romaniei Poli - fcsb Joi 30 Noi 21:30

Post by impossible »

Promisiunile conducerii s-au bazat, probabil, pe afluenta de spectatori de la meciul cu baietii oierului. Frigul, ora tarzie si evolutia noastra din ultima vreme au tinut, insa, lumea acasa. Echipa este total debusolata si este nevoie de "ceva" care sa o scoata din aceasta stare. Acel "ceva" ar putea fi schimbarea antrenorului, dar nu vad eu fraierul sa vina, acum, la noi. Sigur, antrenorul "de la oras" sau cel "olandez" asteapta dupa colt. Fara rezolvarea problemelor financiare inchidem portile inainte de a incepe playout-ul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply