etapa XVIII Poli - Botosani

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Nov 17, 2017 5:13 pm

1
4
57%
X
2
29%
2
1
14%
 
Total votes: 7
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by asu »

diegis37 wrote:
asu wrote:pacat !

din nou se putea 2-0 ! astazi puteam avea 27 pct ,si ne durea in banana !
Asa se intampla daca nu lupti pentru 2-0.
Pacat, astazi am avut un adversar accesibil.
chiar si asa inca mai avem sanse la locul 6 ! 1 victorie cu Gazul , urmat de meciul de 6 pct cu :anticaine: obligatoriu victorie ,apoi sepsi,voluntari si iasi acasa si daca este nevoie ceva de la prazari in ultima etapa !

dar baieti oare stiu asta , cineva din conducere le poate explica ca in situatia noastra din bani de pe locul 6 ne mai si ramane dupa achitarea restantelor !
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by cristian »

pentru mine este un mister; DECE DOMAN ??????????! !!!
ce a realizat el , sa speri ca poate schimba un rezultat;
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by marci75 »

Sunt multi in echipa care nu joaca la adevarata valoare,Muntean,Doman,Artean....
Au momente in joc,cand parca se ascund de minge.
Curileac deasemenea parca nu da siguranta in poarta.
Atmosfera desolanta pe DP,cred ca numai un stadion nou ar readuce lumea la meciuri.
Dan Paltinisanu da senzatia de intoarcere in timp....
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by bvgtm »

Lumea ar veni la meci şi acum pe Dan Păltinişanu dacă ar avea ce să vadă.Să vadă că echipa are atitudine timp de 90 de minute,că se înscrie cel puţin două goluri măcar la meciurile de acasă.
Acum,ce să vadă? Suntem atât de previzibili,că ştim cum vor decurge "ostilităţile" şi dacă stai acasă sau în cafenea.
Adică dăm cu greu un gol şi apoi potopul..."luminile" se sting şi mergem la plesneală ! Dacă iese,iese dacă nu,asta este !
Chiar şi schimbările le intuieşti înainte de a începe jocul,iar adversarul trebuie să fie foarte slab să nu te "ciupească" în atare situaţie.
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by Pffv »

marci75 wrote:Sunt multi in echipa care nu joaca la adevarata valoare,Muntean,Doman,Artean....
Au momente in joc,cand parca se ascund de minge.
Curileac deasemenea parca nu da siguranta in poarta.
Atmosfera desolanta pe DP,cred ca numai un stadion nou ar readuce lumea la meciuri.
Dan Paltinisanu da senzatia de intoarcere in timp....
Daca reusesti sa aduci aici sa joace pe DP hm .... hai nu Barca sau Real , da o Valencia sau Tottenham , se umple urgent :D :ymhug: .
Altfel insa ramanem sa ne facem iluzii ca stadionul , vremea , Papa Francisc(o) sunt vinovati de neatractivitatea activitatii fotbalistice locale . Si uite asa ajungem sa ne urecheze un oarecare pe youtube spunand ca la Ripensia cu ASU e treaba mai kosher decat la Poli . Uitand strategic de divizia unde joaca , de stadiounul cu 300 de locuri (numai rudele de vin toate se umple) si de nivelul uluitor de scazut al competitiei . Am vazut niste meciuri din 2 Bundesliga ..... si am ramas masca , aia joaca frate fotbal nu ....turca . :mrgreen:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVIII Poli - Botosani

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
marci75 wrote:Sunt multi in echipa care nu joaca la adevarata valoare,Muntean,Doman,Artean....
Au momente in joc,cand parca se ascund de minge.
Curileac deasemenea parca nu da siguranta in poarta.
Atmosfera desolanta pe DP,cred ca numai un stadion nou ar readuce lumea la meciuri.
Dan Paltinisanu da senzatia de intoarcere in timp....
Daca reusesti sa aduci aici sa joace pe DP hm .... hai nu Barca sau Real , da o Valencia sau Tottenham , se umple urgent :D :ymhug: .
Altfel insa ramanem sa ne facem iluzii ca stadionul , vremea , Papa Francisc(o) sunt vinovati de neatractivitatea activitatii fotbalistice locale . Si uite asa ajungem sa ne urecheze un oarecare pe youtube spunand ca la Ripensia cu ASU e treaba mai kosher decat la Poli . Uitand strategic de divizia unde joaca , de stadiounul cu 300 de locuri (numai rudele de vin toate se umple) si de nivelul uluitor de scazut al competitiei . Am vazut niste meciuri din 2 Bundesliga ..... si am ramas masca , aia joaca frate fotbal nu ....turca . :mrgreen:
:-bd :-bd
Toti spectatorii meciurilor din etapele 16 + 17 nici nu ar umple stadionul nostru .
Post Reply