Polimaidanul pefefevian

Scrie răspuns
DP 2-6

Re: Polimaidanul pefefevian

Mesaj de DP 2-6 » Mie Noi 08, 2017 9:59 pm

După numărul spectatorilor, e clar ce campioane-s astea! :(
Pffv

Mesaj de Pffv » Vin Noi 10, 2017 2:08 am

Ba , ce noroc avura americanii astia , ceva de speriat . Daca apicau ai nostrii sa castige licitatia pentru Empire State Building , erau acu pe la etajul 10 ....poate . 400 de metri de teava ingropata pe Surorile Martir Caceu , peste 20 de zile lucratoare . Astialalti , mai grei de cap , facula lucrarea in 13 luni cu urmatoarele caracteristici : "Empire State Building se ridică 381m, la etajul 102 și incluzând vârful de 62m înǎlțimea ajunge la 443.09m. Acesta are o punte de observație în aer liber și în interior la etajul 86. Restul de 16 etaje reprezintă turnul, care este acoperit de un observator la etajul 102. Vârful turnului este 62m. O mare parte din el este acoperit de antenele de difuzare, cu un paratrăsnet în partea de sus.
Empire State Building a fost prima clădire care avea mai mult de 100 de etaje. Acesta are 6500 de ferestre și 73 de lifturi și are o suprafață totală de 257.211 m2. Construcția are inclusiv propriul său cod poștal. Începând din 2007, aproximativ 21.000 de angajați lucrează în clădire în fiecare zi, făcând Empire State Building al doilea cel mai mare complex de birouri unice în America, după Pentagon." - Wikipedia
Asta in 1930-1931 , nu in secolul 21 , intr-o tara membra a UE , Nato si intr-un oras viitoare Cap. Culturala Europeana si intr-o stare permenenta de dezvoltare in ....forta ! :mrgreen:

le Basca "fruncea" :D
Ultima oară modificat Lun Noi 13, 2017 7:11 pm de către Pffv, modificat 1 dată în total.
orangetm

Mesaj de orangetm » Sâm Noi 11, 2017 7:45 am

Da, Boss, dar tu crezi ca e usor sa montezi 400 ml de teava pe verticala si apoi sa o ingropi pe orizontala? Mai ales ca este vorba si de doua surori acolo, martire fara voie cel mai probabil, si le mai ia vreo trei zile sa aduca un sobor de popi sa sfinteasca locul. Ce naiba ne tot compari cu amerlocii aia atei, ca iei nu ie ortodocsi ca noi si deveme acasa la amante... :D
Imagine
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Pffv

Mesaj de Pffv » Dum Noi 12, 2017 10:16 am

orangetm scrie:Da, Boss, dar tu crezi ca e usor sa montezi 400 ml de teava pe verticala si apoi sa o ingropi pe orizontala? Mai ales ca este vorba si de doua surori acolo, martire fara voie cel mai probabil, si le mai ia vreo trei zile sa aduca un sobor de popi sa sfinteasca locul. Ce naiba ne tot compari cu amerlocii aia atei, ca iei nu ie ortodocsi ca noi si deveme acasa la amante... :D

Am inteles Boss ^:)^ :ymblushing:
Scrie răspuns