etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Nov 06, 2017 4:57 pm

1
1
14%
X
0
No votes
2
6
86%
 
Total votes: 7
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by diegis37 »

Am pierdut doua puncte imense .
Pacat.
Asa este daca vrei sa pacalesti fotbalul 80 de minute.
La faza din min. 80 cand Abraw este singur cu portarul si ....
Ar fi fost 3 puncte usoare de luat in meciul asta.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by marci75 »

Astia nu mai au chef.Se vede de la o posta.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

La 0-7 ala nu am fost asa de suparat ca dupa meciul asta. Daca primaru gaseste un alt antrenor care sa vina in situatia asta la echipa, din partea mea poate sa-l schimbe pe Ionut Popa in seara asta. Prea multe meciuri in care singura "calitate" a echipei este miserupismul. Jucatori, antrenori isi bat joc de ei in primul rand si enerveaza suporterii care mai rezista la echipa asta.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by asu »

2 pct pierdute !

Curilrac fraier la faza golului

Nu se poate sa sa ratezi ca Abraw!
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

Mutalaii campionatului ... dar ne scapa partial de problema pusa de colegul "asu" , nu mai e vreo urgenta cu banii .
Rog colegii forumisti mai priceputi , eu fiind clar afon , in ale fotbalului sa ma lamureasca care-i faza cu Doman ? Este ceva contractual , are n-are rost trebuie sa intre meci de meci ? Ca in afara de 2 contraatacuri oferite gazdelor (vorba vine , am facut egal pe neutru) si un fault defensiv inutil n-am vazut chiar nimic de la el . Deasemenea unul cu vreun cuvant mai greu in fotbal poate il poate convinge pe cioban sa il ia pe Artean , e foarte bun , mifiric , mirobolant , galactic sau extraterestru la ....alegere . In continuare "solutia" Melinte fundas central se razbuna cu regularitate , practic meci de meci , indiferent de adversar sau coleg de linie . In sfarsit , nu ma pricep , recunosc , poate ca este un rezultat mai bun decat pare avand in vedere linia de clasament a adversarului 17 1 6 10 10:28 9 pct , din care acasa 9 1 4 4 7:13 7 pct . Raportat la play-out am reusit sa transformam 12 la 4 puncte in 11 la 5 , bravos echipa . Daca odrasla "legendarului" Fane Tara avea minte pe juma cat tatal lui era 2:1 pentru ei lejer .


le L-as pune pe Ciucur sa faca 1000 de centrari dupa fiecare antrenament si la fiecare ... scapare a mingii in aut , inca 100 . La varsta si experienta lui mi-ar fi rusine , pe bune . Pe langa asta Artean sa faca intrecere la sprint cu Tiger Mark I nr.131 , il imprumutam de la muzeul din Bovington , ca e sigurul functional . Impins de echipa de juniori 2 , sa aiba si el o sansa .... tancul :mrgreen:
le le Daca se insista cu Melinte fundas central , propun cu seriozitate revenirea la sistemul cu libero , poate ar mai reduce din cele "n" sanse oferite pe tava adversarilor prin greseli de plasament , interventii rudimentare si ... bagare de picioare . X(
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by marci75 »

Sper sa se întoarcă ,cu trenul au timp sa ajungă pana la următorul meci.Oricum chef de fotbal nu mai au.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Mutalaii campionatului ... dar ne scapa partial de problema pusa de colegul "asu" , nu mai e vreo urgenta cu banii .
Rog colegii forumisti mai priceputi , eu fiind clar afon , in ale fotbalului sa ma lamureasca care-i faza cu Doman ? Este ceva contractual , are n-are rost trebuie sa intre meci de meci ? Ca in afara de 2 contraatacuri oferite gazdelor (vorba vine , am facut egal pe neutru) si un fault defensiv inutil n-am vazut chiar nimic de la el . Deasemenea unul cu vreun cuvant mai greu in fotbal poate il poate convinge pe cioban sa il ia pe Artean , e foarte bun , mifiric , mirobolant , galactic sau extraterestru la ....alegere . In continuare "solutia" Melinte fundas central se razbuna cu regularitate , practic meci de meci , indiferent de adversar sau coleg de linie . In sfarsit , nu ma pricep , recunosc , poate ca este un rezultat mai bun decat pare avand in vedere linia de clasament a adversarului 17 1 6 10 10:28 9 pct , din care acasa 9 1 4 4 7:13 7 pct . Raportat la play-out am reusit sa transformam 12 la 4 puncte in 11 la 5 , bravos echipa . Daca odrasla "legendarului" Fane Tara avea minte pe juma cat tatal lui era 2:1 pentru ei lejer .


le L-as pune pe Ciucur sa faca 1000 de centrari dupa fiecare antrenament si la fiecare ... scapare a mingii in aut , inca 100 . La varsta si experienta lui mi-ar fi rusine , pe bune . Pe langa asta Artean sa faca intrecere la sprint cu Tiger Mark I nr.131 , il imprumutam de la muzeul din Bovington , ca e sigurul functional . Impins de echipa de juniori 2 , sa aiba si el o sansa .... tancul :mrgreen:
le le Daca se insista cu Melinte fundas central , propun cu seriozitate revenirea la sistemul cu libero , poate ar mai reduce din cele "n" sanse oferite pe tava adversarilor prin greseli de plasament , interventii rudimentare si ... bagare de picioare . X(
Cred ca nu am inteles noi tactica antrenorului ,noi de fapt am mers pentru 1 punct asa ca am facut totul posibil sa ne reuseasca rezultatul. ;)
In tot meciul am avut doua suturi pe directia portii ale lui Artean (unul deviat si gol Abraw)o ratare monumentala Abraw si un sut bun Mailat.In 90 de min 4 suturi pe poarta contra unei echipe slabe ce denota ?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by Pffv »

diegis37 wrote:
Pffv wrote:Mutalaii campionatului ... dar ne scapa partial de problema pusa de colegul "asu" , nu mai e vreo urgenta cu banii .
Rog colegii forumisti mai priceputi , eu fiind clar afon , in ale fotbalului sa ma lamureasca care-i faza cu Doman ? Este ceva contractual , are n-are rost trebuie sa intre meci de meci ? Ca in afara de 2 contraatacuri oferite gazdelor (vorba vine , am facut egal pe neutru) si un fault defensiv inutil n-am vazut chiar nimic de la el . Deasemenea unul cu vreun cuvant mai greu in fotbal poate il poate convinge pe cioban sa il ia pe Artean , e foarte bun , mifiric , mirobolant , galactic sau extraterestru la ....alegere . In continuare "solutia" Melinte fundas central se razbuna cu regularitate , practic meci de meci , indiferent de adversar sau coleg de linie . In sfarsit , nu ma pricep , recunosc , poate ca este un rezultat mai bun decat pare avand in vedere linia de clasament a adversarului 17 1 6 10 10:28 9 pct , din care acasa 9 1 4 4 7:13 7 pct . Raportat la play-out am reusit sa transformam 12 la 4 puncte in 11 la 5 , bravos echipa . Daca odrasla "legendarului" Fane Tara avea minte pe juma cat tatal lui era 2:1 pentru ei lejer .


le L-as pune pe Ciucur sa faca 1000 de centrari dupa fiecare antrenament si la fiecare ... scapare a mingii in aut , inca 100 . La varsta si experienta lui mi-ar fi rusine , pe bune . Pe langa asta Artean sa faca intrecere la sprint cu Tiger Mark I nr.131 , il imprumutam de la muzeul din Bovington , ca e sigurul functional . Impins de echipa de juniori 2 , sa aiba si el o sansa .... tancul :mrgreen:
le le Daca se insista cu Melinte fundas central , propun cu seriozitate revenirea la sistemul cu libero , poate ar mai reduce din cele "n" sanse oferite pe tava adversarilor prin greseli de plasament , interventii rudimentare si ... bagare de picioare . X(
Cred ca nu am inteles noi tactica antrenorului ,noi de fapt am mers pentru 1 punct asa ca am facut totul posibil sa ne reuseasca rezultatul. ;)
In tot meciul am avut doua suturi pe directia portii ale lui Artean (unul deviat si gol Abraw)o ratare monumentala Abraw si un sut bun Mailat.In 90 de min 4 suturi pe poarta contra unei echipe slabe ce denota ?
S-ar putea sa se inteleaga / potriveasca mai multe variante : abordare tactica gresita , mirsenrupism cvasigeneralizat , anumite titularizari de drept cam nejustificabile , lipsa de calitate a lotului , samd . In plus mai denota ca ii doare fix in plua de suporteri si parca vad ca inainte de meciul cu Botosani o gramda de apeluri patetice , veniti la meci ca de bataia de ...joc ne ocupam noi :D . Ei bine nu . Am fost unde imensa majoritate a suporterilor nu au fost (cred ca eram 20 in total) in "B" cu Tarlugeniul , vinerea la 11 , 1-0 gol Canu minutul 23 parca . Atunci nu prea aveau putirinta , dar aveau ceva vointa . Pentru niste vedete plictisite , sictirite si un Pinocchio absolut prolix , nu am de gand sa mai fac gesturi din astea . Cui ii place ce vede si mai are sperante de ceva bun , nu pot decat sa ii urez vizionare placuta si , de ce nu , un dram de noroc . Dar tare nu prea cred in vreo rabufnire de bun simt sau orgoliu , ca de professionalism n-avem de ce vorbi . :D :( X(
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by diegis37 »

Eu cred ca abordarea tactica a fost una gresita .Dupa gol am crezut ca am castigat meciul si nu mai trebe sa facem nimic.
Aceasta schimbare a lui Doman nu o pot intelege oricat ma chinui.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVII Colentina - Poli Luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

Bocsan era pe margine pregatit sa intre, dar (e)involutia jocului l-a trimis pe Doman in teren. Antrenoru vrea sa-i duca pe jucatori in Columbia la impuscat ca nu are din ce bani sa le dea amenda...pe antrenor cine il amendeaza? Cum naiba sa te gandesti sa mai bagi un fundas cu slabanii aia?
Post Reply