etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Sat Oct 28, 2017 11:20 pm

1
5
71%
X
0
No votes
2
2
29%
 
Total votes: 7
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by Pffv »

marci75 wrote:1-0 la pauza,azi batem ca nu m-am dus eu....
Sa faci bine sa nu te duci in continuare ..... ;) :p !
Daca etapa viitoare batem la Juventus ne-am scos si ii bagam practic in "B" . B-)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by marci75 »

Pffv wrote:
marci75 wrote:1-0 la pauza,azi batem ca nu m-am dus eu....
Sa faci bine sa nu te duci in continuare ..... ;) :p !
Daca etapa viitoare batem la Juventus ne-am scos si ii bagam practic in "B" . B-)

Nici anul trecut n-am fost cu Astra și a bătut ,tot Poli.Clar cu Astra stau acasă. ...
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by swedishbitter »

cristy2005ro wrote:pana la pauza a arbitrat OK
Sa zicem ca nu a gresit decisiv, asta pt ca nici nu a avut mult de lucru insa faptul ca l a injurat pe antrenorul oaspetilor mi se pare foarte grav. Nu am inteles de ce a fost eliminat fiul lui father chicken. Se stie ca la orice meci, sinucigasul tine sa iasa in evidenta. E clar inapt dpdv psihic pentru a imparti dreptatea pe terenul de fotbal.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by impossible »

Chicken Jr. a fost trimis in tribune pentru ca a tipat, ca din gura de sarpe, sa fie dat afara Cretu la un banal fault de joc. Probabil i-a adresat arbitrului si niste cuvinte "dulci". Si eu spun ca in prima repriza Coltescu a gresit si anume atunci cand nu i-a dat rosu direct jucatorului Astrei la o intrare "criminala" la Croitoru. Ba mai mult, a asteptat minute bune pana sa-i dea al doilea galben. A asteptat sa ce? Sa vada daca-si revine Croitoru? Apropo de Chicken Jr., el a facut scandal si etapa trecuta la adresa arbitrajului. Zicea de un penalty, dar nici atunci nu a avut dreptate. E frustrant sa ai la dispozitie jucatori de valoarea celor de la Astra si sa nu mai bati pe nimeni de sase etape.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by swedishbitter »

Am revazut acum ambele faulturi iar cel facut de Cretu mi se pare mai clar si mai intentionat decat cel al giurgiuvenului caruia i se poate imputa mai degraba neglijenta la cele doua incidente. Nu contest faptul ca Father Chicken's son e oarecum frustrat, asta e alta poveste, insa nu-l scuteste pe Coltescu care se poate lua re mana cu Gaman... Revenind la noi, eu cred ca odata cu revenirea lui Canu, lucrurile ar putea merge mai bine. E nevoie de autoritatea lui pe teren si in vestiar.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by Amadeus »

bine c-am iesit din pasa aia proasta
interesant ca Popica a jucat cu Mailat, liber de contract.
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by banatean_violet »

S-au finalizat toate recursurile la recursuri, etc si Mailat a devenit oficial liber de contract?
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by cristy2005ro »

Amadeus wrote:bine c-am iesit din pasa aia proasta
interesant ca Popica a jucat cu Mailat, liber de contract.
inca se judeca recursul la decizia prin care a fost declarat liber......pana la declararea recursului e jucatorul lui Poli!
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by ceasul13 »

Am jucat slabut, mai ales ca am avut om in plus si i-am lasat sa aiba mingea si sa vina peste noi. Am gestionat foarte prost multe situatii in care puteam sa ajungem la poarta lor si sa mai marcam. Bine insa ca am luat cele 3 puncte.
Coltescu nu are ce cauta in arbitraj, asta trebuia sa se intample de mult cel putin de cand a avut acel incident ....
Totusi de aici si pana a face comparatie intre faultul lui Cretu si cel al aluia e cale lunga ... Ala a reusit sa accidenteze grav un oponent fie ca a vrut fie ca nu, tot fara intentie de a lovi (probabil) a facut si foarfeca dar lovind a luat galben la fel ca si Abraw in meciul cu ASU. Deci s-a pedepsit rezultatul nu intentia. Cretu a facut un fault de joc deci de ce ar fi luat galben, de urmarit cate astfel de faulturi a facut Belu sau altii in acest joc si nu a luat galben. Deci in sensul asta Coltescu a fost cat de cat consecvent. Cate lovituri le-a dat si alora la niste mici atingeri, de cate ori a fost impins Abraw fara sa primeasca fault ... deci clar nu a avut nimic cu ei cum se plangeau.
Nu a fost un arbitraj bun si maniera lui de arbitraj enerveaza ca si la Tudor si altii la fel ca ei, dar nici nu poate zice nimeni decat daca e rau intentionat ca ne-a avantajat pe noi sau pe Astra in meciul de aseara.
Cu injuratul daca se dovedeste e grav, dar totusi fara proba de ce l-ai crede pe golanasul de Ionita? Repet Coltescu nu ar avea ce cauta in arbitraj (si nu am de ce sa-i iau apararea), dar ca a zis ala inseamna automat ca e si adevarat? Poate da poate nu, ramane de vazut. Totusi cum au auzit in vacarmul acela, cand striga Iordanescu langa ei, strigam noi in tribuna (cateva sute, foarte putin pentru un oras ca Timisoara, cati am fost), vorbele in casca aluia? Chiar asa auz dezvoltat au :) Daca se dovedeste macar acum sa-l excluda din arbitraj.
Sper sa venim cu un rezultat bun de la Juventus sa ne mai revenim moral, ca din cauza asta parca nu mai prea putem nici alerga. Cu un moral bun cred ca ar reveni si puterea de a lupta si alerga (parca prea brusc am pierdut forma fizica ca sa nu aiba si moralul un rol).
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XVI Poli - Astra Simbata de la 20:45

Post by impossible »

Cine a "inventat" acest comunicat se poate lua de mana cu Seby C., dar si cu Brad Pitt si sa mearga incolonati acolo unde le este locul. Ei pleaca de la premiza ca toti suntem niste idioti, doar ei sunt destepti. N-am mai ras atat de multa vreme. =)) =)) =))

"Punct de vedere AFC Astra Giurgiu

Referitor la evenimentele din partida cu ACS Poli, clubul nostru ține să facă următoarele precizări:

1. Antrenorul Edward Iordanescu nu a ajuns la declarații, după joc, pentru că, la final, când a încercat să vină la vestiare, a fost oprit de oamenii de ordine. Nu avea rost să inflameze spiritele și a plecat apoi spre hotelul unde era cazatâ echipa, aflat la câteva sute de metri.
2. Nu s-a intenționat să se scoată echipa din teren! Fiind eliminat antrenorul, acesta a dorit să transmita ultimele indicații, înainte de a părăsi banca. Unul dintre jucători a venit să spună că a fost înjurat și s-a întârziat câteva zeci de secunde.
3. Gestul de a arăta mâinile încrucișate a venit în completarea discuției cu arbitrul de centru, căruia i-a spus că nu a părăsit suprafața marcată, nu a jignit si de ce se vrea "să se stea ca la închisoare"?
4. Clubul nostru face aceste precizări necesare si, speram ca decizia Comisiei de Disciplină pentru acest meci, în privința celor eliminati, să respecte... cronologia și să vină după cea care trebuia luată la meciul cu Sepsi."

Sursa: http://www.afcastragiurgiu.ro/stiri/sti ... urgiu.html
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply