Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by diegis37 »

Pai nici eu nu imi doresc sa plece Popa,am crezut ca el renunta dupa acest meci.
Ce pot intelege este ca defensiva a fost una peticita rau de tot ,accidentati/suspendati.
Singurul nostru atacat este accidentat asa ca si in ofensiva suntem 0.
Ce nu pot intelege cum am luat atatea goluri pe contraatac? cum am fost asa naivi si ne-am lasat
fraieriti.La asa un meci trebuia sa ne aparam cu 10 oameni si doar unul in fata la ciupeala.
Sper ca antrenorul poate sa redreseze situatia in urmatoarele meciuri.
Hai Poli!!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by englezul »

diegis37 wrote:Pai nici eu nu imi doresc sa plece Popa,am crezut ca el renunta dupa acest meci.
Ce pot intelege este ca defensiva a fost una peticita rau de tot ,accidentati/suspendati.
Singurul nostru atacat este accidentat asa ca si in ofensiva suntem 0.
Ce nu pot intelege cum am luat atatea goluri pe contraatac? cum am fost asa naivi si ne-am lasat
fraieriti.La asa un meci trebuia sa ne aparam cu 10 oameni si doar unul in fata la ciupeala.
Sper ca antrenorul poate sa redreseze situatia in urmatoarele meciuri.
Hai Poli!!
Simplu ! Din cauza antrenorului care in loc sa inchida jocul si sa opreasca cat se mai putea opri din rusine, a jucat deschis ca un incepator.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by timisoreanul »

Sa nu rada prea mult fecesebistii de noi, sa isi aminteasca ispravile lor prin Champions League (preliminarii, evident).
Am citit si niste glume simpatice pe seama lor.
- Dica, trezeste-te, e 6!
- Ne-au mai dat unul?
sau
Munceste, fii serios, persevereaza si vei culege roadele.
2016 - FCSB-Manchester City 0-5
2017 - FCSB-Sporting 1-5.

Cat despre Jijilica, cel care ia cei mai buni jucatori din campionat pe 2 lei (noua ni l-a luat pe Ovidiu Popescu cu 10000 euro si pe Mailat vrea sa-l ia gratis), dupa care ii vinde pe milioane, ce sa mai spui? Doar Hagi si Niculae de la Astra au stiut sa isi negocieze transferurile, sa se aleaga cu ceva, ba sa il mai si fraiereasca. Si cu toate astea, FCSB e mereu pe locul 2, iar anul asta sunt sanse mari sa se intample acelasi lucru, pentru ca CFR Cluj si Craiova arata foarte bine.
Pe Jiji eu il suspectez de fariseism. Da mereu lectii de morala si de religie, dar are cateva condamnari si un sejur la mititica.
S-a vazut si azi la alegerile LPF ce mafie este in fotbal. S-au simtit datori sa intervina Dragnea si Jijilica, sa se asigure ca nu se schimba nimic.
Pacat ca suntem dezbinati. Uniti toti cei din Timisoara, am fi o amenintare pentru ei. Dar, din pacate niciodata nu am fost cu adevarat uniti, nici pe vremea lui Marian Iancu, când ne luptam la titlu. Mereu ne puneam singuri bete in roate.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Amadeus »

cred ca Popica ii sapat de jucatori. prea multi accidentati peste noapte si miserupism pe teren. nici ASU sau mUTA nu luau 7 la stina...
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by englezul »

Amadeus wrote:cred ca Popica ii sapat de jucatori. prea multi accidentati peste noapte si miserupism pe teren. nici ASU sau mUTA nu luau 7 la stina...
Rezolvarea nu poate fi decat una singura in cazul asta. Si trebuia pusa in practica la conferinta de presa de dupa "performanta" istorica !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Pffv »

englezul wrote:
Amadeus wrote:cred ca Popica ii sapat de jucatori. prea multi accidentati peste noapte si miserupism pe teren. nici ASU sau mUTA nu luau 7 la stina...
Rezolvarea nu poate fi decat una singura in cazul asta. Si trebuia pusa in practica la conferinta de presa de dupa "performanta" istorica !
Mai e o varianta Boss , sa le pomeneasca de Leo Grozav in timp ce pe monitoare e batuta luata de ....Golofca :D !
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by Kerosen »

Pffv wrote: Mai e o varianta Boss , sa le pomeneasca de Leo Grozav in timp ce pe monitoare e batuta luata de ....Golofca :D !

Un spot de genul "Cind iti da una Leo ajungi la FCSB " =))

P.S cred ca ar sta jucatorii la coada sa primeasca bataie de la Leo :D
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Etapa XV fcsb - POLI Duminica de la 20:45

Post by marci75 »

timisoreanul wrote:Sa nu rada prea mult fecesebistii de noi, sa isi aminteasca ispravile lor prin Champions League (preliminarii, evident).
Am citit si niste glume simpatice pe seama lor.
- Dica, trezeste-te, e 6!
- Ne-au mai dat unul?
sau
Munceste, fii serios, persevereaza si vei culege roadele.
2016 - FCSB-Manchester City 0-5
2017 - FCSB-Sporting 1-5.

Cat despre Jijilica, cel care ia cei mai buni jucatori din campionat pe 2 lei (noua ni l-a luat pe Ovidiu Popescu cu 10000 euro si pe Mailat vrea sa-l ia gratis), dupa care ii vinde pe milioane, ce sa mai spui? Doar Hagi si Niculae de la Astra au stiut sa isi negocieze transferurile, sa se aleaga cu ceva, ba sa il mai si fraiereasca. Si cu toate astea, FCSB e mereu pe locul 2, iar anul asta sunt sanse mari sa se intample acelasi lucru, pentru ca CFR Cluj si Craiova arata foarte bine.
Pe Jiji eu il suspectez de fariseism. Da mereu lectii de morala si de religie, dar are cateva condamnari si un sejur la mititica.
S-a vazut si azi la alegerile LPF ce mafie este in fotbal. S-au simtit datori sa intervina Dragnea si Jijilica, sa se asigure ca nu se schimba nimic.
Pacat ca suntem dezbinati. Uniti toti cei din Timisoara, am fi o amenintare pentru ei. Dar, din pacate niciodata nu am fost cu adevarat uniti, nici pe vremea lui Marian Iancu, când ne luptam la titlu. Mereu ne puneam singuri bete in roate.

Corect,i-mi amintesc si acum meciurile pentru titlu ,terminate la egalitate acasa cu ASA,Pandurii....in care nu am reusit sa ne strangem mai mult de 5000 de oameni in tribune.Mereu se gasea ceva....
Post Reply