etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Tue Sep 19, 2017 5:08 pm

1
1
14%
X
3
43%
2
3
43%
 
Total votes: 7
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by DP 2-6 »

Nu am pierdut nici din cauza autocarului, nici din cauza arbitrului. Jucătorii și antrenorul nostru, au probleme la „mansardă”. De câțiva ani batem echipe bune din campionat; CFR, Dinamo, Astra, Craiova, fcsb, Viitorul și apoi jucăm ca cizmele și pierdem cu ultimele ciurucuri! X(
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by AndreiVajnaII »

DP 2-6 wrote:Nu am pierdut nici din cauza autocarului, nici din cauza arbitrului. Jucătorii și antrenorul nostru, au probleme la „mansardă”. De câțiva ani batem echipe bune din campionat; CFR, Dinamo, Astra, Craiova, fcsb, Viitorul și apoi jucăm ca cizmele și pierdem cu ultimele ciurucuri! X(
Asa e.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by impossible »

banatean_violet wrote:Din declaratia antrenorului "Dacă nu rezolvăm o problemă cu stadionul până la meciul cu Craiova, trebuie să jucăm la Cluj. E acea problemă legată de crainic și comentator, cabinele." Asta ce mai e?
Eu spun sa jucam la Craiova. Asa poate ne platesc aia transportul, cazarea, masa si baremul pentru arbitri. Nici macar nu e nevoie de chirie pentru stadion. Ce mai conteaza rezultatele daca putem sa facem o mica economie.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by Amadeus »

mie inca nu mi-e clar daca toata chestia asta cu finantarea e ceva gen Robu vs toti sau PNL vs PSD sau o intelegere tacita intre ei "hai sa ne facem ca suntem in contra, cind venim noi la putere, sunteti voi impotriva si tot certindu-ne, organizam cadru de a cheltui cumva banii care ar ajunge la astia".

eu n-as da cu pietre in jucatori, e un haos la club. robu i-a mintit sa vina ca o sa curga lapte si miere, si acum is lasati in plata domnului, ca din 2015 incoace. is jucatori buni, la iarna isi vor gasi alt contract, dar au luat o teapa de 7-8 luni salarial.
sper sa facem cit mai multe puncte pina-n iarna, ca am neagra presimtire ca ce s-a intimplat cu tg jiu asta iarna, se va intimpla si la noi...
Amadeus
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

Seroni varf in meciul urmator. :gol:
Daca l-am avut suspendat pe Cretu de ce nu a jucat Harut? Improvizatia cu Ciucur nu a functionat deloc. Parca si Straut mai este in lot si anul trecut nu a jucat rau.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by AndreiVajnaII »

Harut e accidentat, pauza cateva saptamani. N-a fost Ciucur asa rau.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by marci75 »

Totuși după meciul asta mi-a rămas o întrebare în minte.
Oare de ce Popa nu are un pic de curaj sa bage un vârf dintre tineri,măcar ultimul sfert de ora.Voluntari dormea,meciul se îndrepta spre un o-o.Aveai impresia ca pot juca 1 săptămâna fără sa înscrie.
Era un moment oportun sa-l scoți pe Barnoi și sa-l bagi pe Pădurariu sau alt vf din ograda.Dacă nici acum nu-I încerci, când nu ai altul,atunci n-o sa o facă niciodată.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by PFA »

Pădurariu a părăsit ograda. Singurii atacanţi rămaşi sunt jucători care nici la Poli II nu evoluau anul trecut, adică juniori. Greu să-i arunci în Liga 1.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

"Din 4 puncte am reușit doar 1." Eu nu am inteles declaratia asta a antrenorului.
La scoala am invatat ca 3 plus 3 egal 6.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by impossible »

Poate asta era obiectivul in cele 2 meciuri.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply