etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Tue Sep 19, 2017 5:08 pm

1
1
14%
X
3
43%
2
3
43%
 
Total votes: 7
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

Aia cu 5 luni restante erau cam alti jucatori decat majoritatea titularilor de azi si de ieri. Astia noi sunt mai greu de convins sa joace asa pe tromboane ca maine, ca poimaine.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by englezul »

banatean_violet wrote:Aia cu 5 luni restante erau cam alti jucatori decat majoritatea titularilor de azi si de ieri. Astia noi sunt mai greu de convins sa joace asa pe tromboane ca maine, ca poimaine.
Pai si cine-i obliga? Sa traga obloanele si sa se duca in plm toti, unde cred ei ca le este mai bine. Daca nu, sa taca si sa munceasca fara sa mai comenteze!
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by diegis37 »

Cred ca dupa cele doua meciuri bune cu cfr si dinamo ,noi am uitat cine si unde suntem.
Suntem o echipa mica atacata de peste tot.Fara bani de o deplasare decenta fara bani pentru un atacant,etc etc.
Despre meciul de azi - noi am mers pentru un egal si nu ne-a iesit.Asta este fara Draghici nu prea avem in fata pe nimeni care
sa creeze culoare care sa traga pe poarta.(unde am ajuns sa il plangem pe Draghici ;) )
Meciul urmator poate riscam mai mult.
:steag2: :steag2:
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by asu »

englezul wrote:Daca nu se pot deplasa cu autocarul eu zic sa retraga echipa din campionat. Ne plangem ca niste pisde tot timpul. Daca nu sunt conditii si suntem depasiti de evenimente hai sa punem lacatul si curmam suferinta. Daca totusi nu ne retragem, hai sa ne ducem crucea cu demnitate fara lamentari si lacrimi. Eu m-am saturat sa aud placa asta de cativa ani. Ne obliga cineva sa ne chinuim ? Nu cred.
Corect !
Totuși ,singurul subiect pe care se poate bate ciocanul este dece la Arad , Voluntari etc. se poate finanța si la Timișoara nema !

PS . sa nu veniți cu duma ca nu permite forma juridică a clubului , vecini sunt la indigo ca noi
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

englezul wrote:
banatean_violet wrote:Aia cu 5 luni restante erau cam alti jucatori decat majoritatea titularilor de azi si de ieri. Astia noi sunt mai greu de convins sa joace asa pe tromboane ca maine, ca poimaine.
Pai si cine-i obliga? Sa traga obloanele si sa se duca in plm toti, unde cred ei ca le este mai bine. Daca nu, sa taca si sa munceasca fara sa mai comenteze!
Au ales alta varianta, tac, nu comenteaza, nu muncesc.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

In mod normal, odata cu anuntul ca nu mai exista intentia de finanatare a clubului de catre primarie, trebuiau macar schitate planurile viabile pentru viitor.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by marci75 »

asu wrote:
marci75 wrote:Meci de cacat.
adică ?
Adică trebuiau sa se răzbune pe curvele de Voluntari ,ca din cauza lor au jucat barajul cu Muta.Așa s-au răzbunat, jucand fără vana la trecerea timpului.
Au mers cu autocarul,doar nu au condus ei.Și cu avionul pierzi timp,tot 3-5 ore făceai pana la Ploiești, așa a făcut 10.
În ultimele 2 meciuri au dat dovada ca sunt niște cacacioși.
Mă opresc aici ca sunt prea nervos.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by banatean_violet »

Din declaratia antrenorului "Dacă nu rezolvăm o problemă cu stadionul până la meciul cu Craiova, trebuie să jucăm la Cluj. E acea problemă legată de crainic și comentator, cabinele." Asta ce mai e?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:.....

Nu inteleg de ce tot este introdus Mailat.

...................
De ...geaba :mrgreen: .

PS Ideea asta cu jucator sub 21 e senzationala . Asa se pregatesc din timp rezervele pe cand depasesc pragul ... a se vedea cazul Barbut . :D
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: etapa XI, Voluntari - Poli, marti de la 18:30

Post by asu »

henț clar la gol !

dar ce sa așteptam de la Chivulete ! oricum mingea trebuia respinsă de vreo trei sau prinsă de Curileac înainte de a ajunge in mâna atacantului !

PS . comentatorul zici ca era șef de galerie la comuna
Post Reply