dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Sep 11, 2017 8:33 pm

1
0
No votes
X
3
33%
2
6
67%
 
Total votes: 9
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by banatean_violet »

Care dintre tinerii plecati asa hotzeste de la Poli a reusit ceva in fotbal? Dupa 2-3 meciuri la prima echipa deja se cred mari vedete, sunt prostiti de samsari si asa prostiti raman.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by englezul »

banatean_violet wrote:Care dintre tinerii plecati asa hotzeste de la Poli a reusit ceva in fotbal? Dupa 2-3 meciuri la prima echipa deja se cred mari vedete, sunt prostiti de samsari si asa prostiti raman.
Nu imi aduc aminte de niciunul care sa fi ajuns sa joace la prima echipa acolo unde au plecat "liberi". Poate ma insel eu dar mai mult de "primavera" nu au prea servit.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by impossible »

englezul wrote:Toti is scule atat timp cat indeplinesc conditia de under 21. Dupa ce nu vor mai fi eligibili abia atunci vom vedea care-s fotbalisti. Lucru valabil atat la L1 cat si la L2. Sunt cativa fotbalisti care trebuiau sa faca orice numai sa fie titulari cat le permite varsta la L1 unde au oarece vizibilitate si sperante de transfer in viitor. Si ma gandeam aici la Mailat, Birnoi poate Sorescu si chiar Motreanu. Treaba lor, viata lor. Sa fie sanatosi ca dpdv sportiv nici unul nu cred ca tine cu Poli, se umezesc toti cand aud de :antisteaua:
Sorescu am inteles ca ar vrea inapoi. Insa nu este lasat de ... doi druckeri. Atatia au ramas, ca n-am mai urmarit? Pai cat a fost el de atent sa speculeze regulamentul pe vremea cand era la noi, pe atat nu s-a uitat acum peste ce a semnat? Il vom pierde si pe Mailat, nu-mi fac iluzii ca va fi altfel. Mi-e teama insa ca si el va avea soarta lui Sorescu. Pe Motreanu nu l-as baga in aceeasi oala. El e jucatorul nostru si nu stiu sa-si fi depus memoriu sa plece.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by PFA »

Problema e ca jucatorii astia puteau aduce, cel putin, niste bani care ar fi fost atat de importanti clubului. Cum era, juca Mailat tot turul si il dadeai la iarna pe 700k sau ceva de genul, adica echivalentul unei transe TV si necesarul pentru supravietuire pana la vara?

Cam asta este singura noastra scapare in conditiile date, sa avem ce vinde.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by marci75 »

Trebuia vândut dacă tot au bănuit ca nu pot primi bani de la CL,Primarie.
Poate au altceva pe teava și nu știm noi.
Altfel cum sa-l dai pe Popescu ,cu 200000 și sa refuzi 300000 pe Mailat.Jucatori tineri văd ca tot iasă în evidenta.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by Amadeus »

ce n-am intele eu este, daca tot refuzi o oferta, de ce nu platesti jucatorul? spre deosebire de ceilalti, el are acum o motivatie in plus sa-si depuna memoriu...
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by PFA »

Pe cine? Mailat a fost platit la zi, ba chiar primise un salariu in plus. Dar asta numai in ziua in care s-a depus memoriul.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by impossible »

Au mai amanat o data cazul Mailat. Se judeca peste o saptamana. Problema cred ca e acel fax trimis duminica si inregistrat luni.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by AndreiVajnaII »

Ar trebui sa fie destul de simplu. Daca instiintarea de la LPF a ajuns la club dupa ce acesta a facut plata, atunci nu exista caz. Si mi-e greu sa cred ca aia de la LPF au trimis la ora 8 dimineata si clubul s-a mobilizat sa trimita fix in ziua aia.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by Amadeus »

0-0 credeam ca Gaman e recuzat la meciurile noastre...nikolic era sa ne-ntzepe.
Amadeus
Post Reply