dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon Sep 11, 2017 8:33 pm

1
0
No votes
X
3
33%
2
6
67%
 
Total votes: 9
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by swedishbitter »

Si uite ca transferurile din minimercato au dat rezultat. In sensul ca s a creat o concurenta acerba in urma careia, de ex azi, Draghici e omul meciului in celebra, de pe acum, groapa de gunoi.
Ma bucura faptul ca nu suntem dependenti de un anumit jucator, de x, y sau Croitoru ci doar de domnul Popa, care sper sa nu faca uz de acea clauza din contract conform careia ar fi lasat sa plece gratis la nationala, dupa cum au inceput sa circule zvonuri. Cu inca trei victorii pe linie cred ca am lua o optiune serioasa pt play-af.
Nu in ultimul rand, a fost si o palma data marelui Contra, care ne-a refuzat la greu. Cand o sa revina si Enrique din binemeritatul concediu nu ne va mai opri nimeni.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by diegis37 »

swedishbitter wrote:Si uite ca transferurile din minimercato au dat rezultat. In sensul ca s a creat o concurenta acerba in urma careia, de ex azi, Draghici e omul meciului in celebra, de pe acum, groapa de gunoi.
Ma bucura faptul ca nu suntem dependenti de un anumit jucator, de x, y sau Croitoru ci doar de domnul Popa, care sper sa nu faca uz de acea clauza din contract conform careia ar fi lasat sa plece gratis la nationala, dupa cum au inceput sa circule zvonuri. Cu inca trei victorii pe linie cred ca am lua o optiune serioasa pt play-af.
Nu in ultimul rand, a fost si o palma data marelui Contra, care ne-a refuzat la greu. Cand o sa revina si Enrique din binemeritatul concediu nu ne va mai opri nimeni.
cred ca el nu mai vine
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by englezul »

Mi-as fi dorit sa-i batem cu doua goluri neregulamentare. Cum ar fi un hentz si un offside din ala de 5 m :anticaine: . Atunci sa vezi spectacol la dezbaterile de dupa meci. Facea toti banii... =)) =)) =))
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by bvgtm »

swedishbitter wrote:Si uite ca transferurile din minimercato au dat rezultat. In sensul ca s a creat o concurenta acerba in urma careia, de ex azi, Draghici e omul meciului in celebra, de pe acum, groapa de gunoi.
Ma bucura faptul ca nu suntem dependenti de un anumit jucator, de x, y sau Croitoru ci doar de domnul Popa, care sper sa nu faca uz de acea clauza din contract conform careia ar fi lasat sa plece gratis la nationala, dupa cum au inceput sa circule zvonuri. Cu inca trei victorii pe linie cred ca am lua o optiune serioasa pt play-af.
Nu in ultimul rand, a fost si o palma data marelui Contra, care ne-a refuzat la greu. Cand o sa revina si Enrique din binemeritatul concediu nu ne va mai opri nimeni.
Domnul Popa este un om raţional şi nu cred că ar accepta o numire a sa la naţională. O echipă de club e una,echipa naţională e cu totul altceva. Este genul de om cruia îi convine de minune să fie alături de echipă aproape în fiecare zi,nu ca la naţională când eşti cu jucătorii din " Pasti in Craciun" foarte rar,la intervale mari de timp .
Dar...mai şti ? :-??
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by englezul »

Haideti sa nu batem campii. Cum sa ajunga Popica la nationala, chiar daca ar merita? Acolo sunt interese, impresari, jocuri. Doar nu credeti ca cel ales o sa fie cel mai bun antrenor. Ce naiba suntem copii... ?
Plus ca nea Popica are treaba in toamna asta cu Poli, tre sa culeaga via. Adica treburi serioase nu labareli pe la bukale !
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by banatean_violet »

englezul wrote:Mi-as fi dorit sa-i batem cu doua goluri neregulamentare. Cum ar fi un hentz si un offside din ala de 5 m :anticaine: . Atunci sa vezi spectacol la dezbaterile de dupa meci. Facea toti banii... =)) =)) =))
Sau macar sa fi fost hentz la Draghici cand flendareau cateii labele prin careu:) Dupa vreo 7 reluari la aia de le tevelock nu le era clar daca Draghici a lovit mingea cu capul, iar la 11m, cu juma de gura ziceau ca pare sa fi fost ceva contact si se cam mirau ca portarul lor nu protesteaza. Totusi spre final si-au revenit si au spus ca si cu si fara 11m alea, Poli a fost mai buna si a castigat meritat. Mi-a placut ca dupa 2-1 in ultimele 30 de minute nu am mai avut nici o emotie.
Pe langa faptul ca este antrenor, de apreciat ca Ionut Popa este si purtatorul de cuvant al clubului, interesanta declaratia aia cu reclamatia lui Mailat depusa duminica atunci cand normal nu ar fi avut cine sa o inregistreze. Totusi nu inteleg de ce nu i-au platit salariile restante vineri, sambata in loc de luni, daca duminica era inchis la banca. Si in loc sa mearga Poli la Kovesi, mai bine ar trimite-o pe Kovesi la celelalte cluburi finantate din bani publici. Daca exista legea Bosman, de ce nu ar exista si legea Robu privind nefinantarea cluburilor de fotbal?
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by bvgtm »

banatean_violet wrote:
englezul wrote:Mi-as fi dorit sa-i batem cu doua goluri neregulamentare. Cum ar fi un hentz si un offside din ala de 5 m :anticaine: . Atunci sa vezi spectacol la dezbaterile de dupa meci. Facea toti banii... =)) =)) =))
Sau macar sa fi fost hentz la Draghici cand flendareau cateii labele prin careu:) Dupa vreo 7 reluari la aia de le tevelock nu le era clar daca Draghici a lovit mingea cu capul, iar la 11m, cu juma de gura ziceau ca pare sa fi fost ceva contact si se cam mirau ca portarul lor nu protesteaza. Totusi spre final si-au revenit si au spus ca si cu si fara 11m alea, Poli a fost mai buna si a castigat meritat. Mi-a placut ca dupa 2-1 in ultimele 30 de minute nu am mai avut nici o emotie.
Pe langa faptul ca este antrenor, de apreciat ca Ionut Popa este si purtatorul de cuvant al clubului, interesanta declaratia aia cu reclamatia lui Mailat depusa duminica atunci cand normal nu ar fi avut cine sa o inregistreze. Totusi nu inteleg de ce nu i-au platit salariile restante vineri, sambata in loc de luni, daca duminica era inchis la banca. Si in loc sa mearga Poli la Kovesi, mai bine ar trimite-o pe Kovesi la celelalte cluburi finantate din bani publici. Daca exista legea Bosman, de ce nu ar exista si legea Robu privind nefinantarea cluburilor de fotbal?



Bună asta ! :ymhug: :))
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by Amadeus »

victorie de moral, dar tinind cont ca aia nu mai joaca fotbal demult, era de asteptat un rezultat pozitiv in groapa. ne indreptam incet spre playoff, mi-e frica doar de zaChing si blaturile ce le poate face.
rusinos ce face mailat, dar si noi am intins coarda prosteste pina-n ultima secunda. mi-s curios cine ii clubul care-l vrea gratis.
Amadeus
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by AndreiVajnaII »

Orice club l-ar vrea gratis. Eu sunt curios ce e în capul lui, ce crede că poate să obțină.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: dinamo - Poli, Luni 11 Sep 20:30 etapa IX

Post by englezul »

Toti is scule atat timp cat indeplinesc conditia de under 21. Dupa ce nu vor mai fi eligibili abia atunci vom vedea care-s fotbalisti. Lucru valabil atat la L1 cat si la L2. Sunt cativa fotbalisti care trebuiau sa faca orice numai sa fie titulari cat le permite varsta la L1 unde au oarece vizibilitate si sperante de transfer in viitor. Si ma gandeam aici la Mailat, Birnoi poate Sorescu si chiar Motreanu. Treaba lor, viata lor. Sa fie sanatosi ca dpdv sportiv nici unul nu cred ca tine cu Poli, se umezesc toti cand aud de :antisteaua:
Post Reply