Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Tue Aug 08, 2017 4:57 pm

1
2
33%
X
2
33%
2
2
33%
 
Total votes: 6
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by Pffv »

Oare nu putem sa-l transferam pe varful ala al adversarilor din ultímele 4 meciuri , Melinte , sau asa ceva . Ne arde fara gres , meci de meci . Varianta : e solidar cu cei care nu au primit banii si joaca ....mai slab ca oricare . :mrgreen:
Altfel ... asteptam omogenizarea , de preferinta inaintea desfintarii .


le Scuze , am postat gresit la alt meci !
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by Amadeus »

min 72, inca 1-0, dar echipa si-a revenit un pic, domina in Moldova. fara mari ocazii, o singura ratare a lui Mailat.
Amadeus
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by LILIaKu- »

Meci pierdut cu ghinion. Arbitraj de-a dreptu horror. Inteleg sa lasi mai liber, dar nici sa nu flueri faulturi grosolane de la spate de galben, sau trageri clare... asta nu a fost fotbal.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by banatean_violet »

Pacat, era un meci de 0-0, dar cand ai in echipa un handicap numit melinte, asta e, adversarii au cel putin un gol asigurat.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by Pffv »

Pana la urma un meci incheiat asa cum se cuvenea (sa nu uitam ca acum cateva saptamani Botosaniul isi putea pune traista-n bat cu Pandurii si eram la dracu acum) .
Foarte lent ne miscam in posesie , chiar ca trebuie omogenizare (si Popica mi-a tras-o iar , dupa sfarsitul lui august vine ...pauza pentru meciuri de echipe nationale ) . Plus de rezolvat ditamai gaura din aparare ....Melinte .
Inca odata , jos palaria pentru Botosani , care a facut ce noi nu am putut .
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by marci75 »

Joc bun,a doua repriza,dar din păcate pierdem pe o eroare a lui Melinte,foarte ezitant.
Ca și concluzii după câteva etape:
BuD nu joaca nimic,Cretu nu este peste Straut,Ciucur zero barat,Vașvari slab .
De remarcat Canu,Mailat și efortul lui Croitoru.
De neinteles cum de Cretu și Munteanu,care au jucat la Mediaș, nu reusesC sa construiască nimic pe dreapta.
Pacat ,azi puteam scoate un egal.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by LILIaKu- »

marci75 wrote:Joc bun,a doua repriza,dar din păcate pierdem pe o eroare a lui Melinte,foarte ezitant.
Ca și concluzii după câteva etape:
BuD nu joaca nimic,Cretu nu este peste Straut,Ciucur zero barat,Vașvari slab .
De remarcat Canu,Mailat și efortul lui Croitoru.
De neinteles cum de Cretu și Munteanu,care au jucat la Mediaș, nu reusesC sa construiască nimic pe dreapta.
Pacat ,azi puteam scoate un egal.
Indiferent de meciul de lupte grecoromane acceptat de arbitru azi, cretu, munteanu si tiganasu sunt un castig. Melinte e slab, stiam asta. Vasvari cu Bud sper sa isi revina... ca au demonstrat ca pot mai mult. Ciucur e la numar adus...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by Amadeus »

n-am remarcat decit pasele date cu precise la adversar. mi-e dor de Seroni si Henrique. daca pierdem cu echipa lui zaChing si (probabil) urmatoarea deplasarene ducem in subsolul clasamentului.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by Pffv »

LILIaKu- wrote:
marci75 wrote:Joc bun,a doua repriza,dar din păcate pierdem pe o eroare a lui Melinte,foarte ezitant.
Ca și concluzii după câteva etape:
BuD nu joaca nimic,Cretu nu este peste Straut,Ciucur zero barat,Vașvari slab .
De remarcat Canu,Mailat și efortul lui Croitoru.
De neinteles cum de Cretu și Munteanu,care au jucat la Mediaș, nu reusesC sa construiască nimic pe dreapta.
Pacat ,azi puteam scoate un egal.
Indiferent de meciul de lupte grecoromane acceptat de arbitru azi, cretu, munteanu si tiganasu sunt un castig. Melinte e slab, stiam asta. Vasvari cu Bud sper sa isi revina... ca au demonstrat ca pot mai mult. Ciucur e la numar adus...
Aici ai dreptate Bat . Vasvari e inca oarecum strain , neadaptat si mult mai slab decat era la ...Botosani . Adaugand asta la limitare stiute ale lui Artean , nu avem cu ce surprinde la mijloc . Trebuie sa fi vazut ce am vazut cam mai toti , miscarea cu obiectul muncii e nasoala rau , incet , impiedicat si sablonard . Cred ca au fost in prima repriza cel putin 5 deschideri "pe stanga" spre Mailat si totusi cu alta adresa . Intentia era buna , momentul potrivit , dar executia ....aiurea . Si chiar asa , Munteanu si Cretu par a fi cunostinte proaspete nu hoaste batrane rodate si rasjucate . Cam cum m-as preface ca nu-l stiu pe Unchias :-o :-s . Bud cred ca e un pic si jucator de moral , daca ii intra prima vin apoi gramada ...numai sa nu il apuce chiar in ultimul meci dinainte de intreruperea campionatului . Cu Ciucur sunt pe deplin ...nelamurit , pare ca poate si totusi nu !?
Cinstit vorbind , cu toti cei pomeniti adaptati si "omogenizati" am putea fi o echipa de locul 1 sau 2 in play-out . De mai sus nu prea poate fi vorba , avem echipele sistemului (FCSB, Dinamo , Viitorul) si echipele mai bune . :D
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Botosani - Poli etapa 5a 8 Aug de la 16:45

Post by diegis37 »

Am vazut numai repriza doua.Nu au fost peste noi cei de la Botosani fiind totusi echipa de pe primul loc.
Fara atatea pase date direct la adversar sau fara atatea centrari ratate ,am fi putut scoate lejer un egal.
Sa castigam noi meciurile de acasa si este bine ,deocamdata :D
Post Reply