Timișoara - știri și comentarii

User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by DP 2-6 »

Ce să fie de rău, că inaugurăm câte o stradă asfaltată, sau o parcare în fiecare lună? :-\ Aaa...o fi de rău, dar pentru alţii! :D

Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by orangetm »

:D
Da, dar pomii? Odoiul? Stii povestea...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

orangetm wrote::D
Da, dar pomii? Odoiul? Stii povestea...
odoiul ca odoiul , da' sa vezi codoiul dupa ce stai in trafic ca bulangiul ca doar nu era sa sparga in vara , concedii , Ibiza , chestii socoteli . Asa o sa legam prietenii pe drum , timp berechet :D .
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:„Ne-am propus să promovăm realizările Elenei Udrea în judeţul Timiş, pentru că s-au promovat mai mult genţile şi pantofii şi mai puţin realizările ei din perioada ministeriatului. (…) În municipiul Timișoara eu aș puncta amenajarea complexului rutier din zona Michelangelo, de asemenea reamenajarea centrului istoric. Sunt două realizări importante. Inclusiv Parcul Rozelor. Ce vă pot spune este faptul că cetățenii acestui oraș cred, trăiesc cu impresia, că primarul Robu este cel care a demarat toate aceste proiecte. Din păcate majoritatea sunt proiecte demarate de vechiul primar, domnul Ciuhandu și de doamna Udrea.”, a declarat Roxana Iliescu, noul preşedinte al PMP Timiş.


WTF?!!!
WTF ca bine zici :p . Eu stiam ca realizarile sunt .... realizari cand sunt gata . Ca asa , gata , ma apuc sa fac primul miliard de Euro . Am demarat proiectul ...acum . Se cheama ca-i realizat , da ? Atunci .... "care mi-ai sutit miliardu' ?" :mrgreen: .
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by DP 2-6 »

orangetm wrote::D
Da, dar pomii? Odoiul? Stii povestea...
Vom avea odoi cu parfum de flori de tei!

S-au creat 250 de locuri de parcare, iar pe o suprafaţă de 1100 metri pătraţi a fost transformată în spaţiu verde, iar aici vor fi plantaţi 300 de tei.
http://www.digi24.ro/Stiri/Regional/Dig ... +Timisoara
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by duranviola »

este off topic, dar merita postat aici :

Deschidere cu muzică pop » S-au terminat lucrările la cea mai mare Sală Polivalentă din România

Primul eveniment găzduit de arena din Cluj, care a costat 20 de milioane de euro, va fi concertul lui James Blunt.

După 4 ani de lucrări şi tergiversări, cea mai modernă sală de sport multifuncţională din România, care poate găzdui competiţii sportive indoor, dar şi concerte sau evenimente, este gata.

Momentul a fost marcat de edilul clujean Emil Boc, care a declarat că "avem de-a face cu o adevărată bijuterie a sportului şi a divertismentului. Noua Sală Polivalentă corespunde standardelor şi cred că va fi, pentru mulţi ani de aici înainte, cea mai frumoasă şi modernă din România, dacă nu cumva şi din centrul şi estul Europei".

Construcţia, amplasată perfect lîngă stadionul Cluj Arena, a costat aproximativ 90 de milioane de lei (20 de milioane de euro), de trei ori mai puţin în comparaţie cu proiectul Sălii din Bucureşti, care se ridică la 65 de milioane de euro.

Primele meciuri, în noiembrie
După încheierea procedurilor de recepţie, Polivalenta din Cluj va fi funcţională pe 15 octombrie, cînd este programată şi deschiderea oficială. Primul eveniment găzduit de noua arenă nu va fi însă unul sportiv, ci unul muzical: concertul lui James Blunt din 31 octombrie.

Primele meciuri care ar putea avea loc în noua sală sînt cele din cupele europene ale echipei de baschet masculin U-BT Cluj şi ale formaţiei de handbal feminin U Alexandrion. Băieţii de la U-BT joacă în EuroChallenge cu TS Medical Park, pe 11 noiembrie, iar handbalistele în 15/16 noiembrie, în Cupa Cupelor, cu Radnicki Kragujevac.

Sala dispune de o pardoseală demontabilă care ajută la practicarea mai multor sporturi, de un cub video unic în România, pe care se pot difuza imagini HD din timpul competiţiilor sportive, de tribune retractabile, ce permit montarea unei scene pentru concerte sau spectacole, şi de o parcare subterană de 450 de locuri. Există şi o sală de încălzire pentru sportivi, comparabilă cu o sală de sport, care va permite efectuarea de antrenamente.

7.200 locuri pe scaune şi 10.000 la concerte este capacitatea Sălii Polivalente din Cluj

Top săli din România
1. Sala Polivalentă din Cluj: 7.200 de locuri
2. Sala Polivalentă din Bucureşti: 4.500 de locuri
3-4. Sala Polivalentă din Craiova şi Sala Polivalentă din Piatra-Neamţ: 4.000 de locuri


https://ro.stiri.yahoo.com/deschidere-c ... --spt.html



pe cand un prim ministru din Timisoara ? :(( :(( :((
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by englezul »

duranviola wrote:este off topic, dar merita postat aici :

Deschidere cu muzică pop » S-au terminat lucrările la cea mai mare Sală Polivalentă din România

Primul eveniment găzduit de arena din Cluj, care a costat 20 de milioane de euro, va fi concertul lui James Blunt.

După 4 ani de lucrări şi tergiversări, cea mai modernă sală de sport multifuncţională din România, care poate găzdui competiţii sportive indoor, dar şi concerte sau evenimente, este gata.

Momentul a fost marcat de edilul clujean Emil Boc, care a declarat că "avem de-a face cu o adevărată bijuterie a sportului şi a divertismentului. Noua Sală Polivalentă corespunde standardelor şi cred că va fi, pentru mulţi ani de aici înainte, cea mai frumoasă şi modernă din România, dacă nu cumva şi din centrul şi estul Europei".

Construcţia, amplasată perfect lîngă stadionul Cluj Arena, a costat aproximativ 90 de milioane de lei (20 de milioane de euro), de trei ori mai puţin în comparaţie cu proiectul Sălii din Bucureşti, care se ridică la 65 de milioane de euro.

Primele meciuri, în noiembrie
După încheierea procedurilor de recepţie, Polivalenta din Cluj va fi funcţională pe 15 octombrie, cînd este programată şi deschiderea oficială. Primul eveniment găzduit de noua arenă nu va fi însă unul sportiv, ci unul muzical: concertul lui James Blunt din 31 octombrie.

Primele meciuri care ar putea avea loc în noua sală sînt cele din cupele europene ale echipei de baschet masculin U-BT Cluj şi ale formaţiei de handbal feminin U Alexandrion. Băieţii de la U-BT joacă în EuroChallenge cu TS Medical Park, pe 11 noiembrie, iar handbalistele în 15/16 noiembrie, în Cupa Cupelor, cu Radnicki Kragujevac.

Sala dispune de o pardoseală demontabilă care ajută la practicarea mai multor sporturi, de un cub video unic în România, pe care se pot difuza imagini HD din timpul competiţiilor sportive, de tribune retractabile, ce permit montarea unei scene pentru concerte sau spectacole, şi de o parcare subterană de 450 de locuri. Există şi o sală de încălzire pentru sportivi, comparabilă cu o sală de sport, care va permite efectuarea de antrenamente.

7.200 locuri pe scaune şi 10.000 la concerte este capacitatea Sălii Polivalente din Cluj

Top săli din România
1. Sala Polivalentă din Cluj: 7.200 de locuri
2. Sala Polivalentă din Bucureşti: 4.500 de locuri
3-4. Sala Polivalentă din Craiova şi Sala Polivalentă din Piatra-Neamţ: 4.000 de locuri


https://ro.stiri.yahoo.com/deschidere-c ... --spt.html



pe cand un prim ministru din Timisoara ? :(( :(( :((
Ai nostrii care ajung la bukale sunt atat de ingamfati si de nemernici incat nu fac nimic ptr comunitatea lor ci fac totul doar ptr ei ca persoane, eventual clanurile lor. Asa ca stai linistit, nu s-ar intampla absolut nimic ptr oras daca am avea un prim ministru din Timisora. De fapt in plm avem deja un socru si o sotie de prim ministru, se vede ceva ? :ymsick: :ymsick: :ymsick:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by Pffv »

englezul wrote: Ai nostrii care ajung la bukale sunt atat de ingamfati si de nemernici incat nu fac nimic ptr comunitatea lor ci fac totul doar ptr ei ca persoane, eventual clanurile lor. Asa ca stai linistit, nu s-ar intampla absolut nimic ptr oras daca am avea un prim ministru din Timisora. De fapt in plm avem deja un socru si o sotie de prim ministru, se vede ceva ? :ymsick: :ymsick: :ymsick:
Englezule , Caras nu e Timisoara :D . (eventual daca esti bizon(e) ... poate )
Nu se vede ceva , dar se simte si nu prea .... bine :mrgreen: .
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by duranviola »

ok, complet de acord cu cele de mai sus enuntate de @englezul, dar atunci intreb si eu ca prostul in targ : ce este nevoie ca Timisoara sa aibe stadion si sala ” ca-n Germania ” ??????
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Timișoara - știri și comentarii

Post by AndreiVajnaII »

Am vazut ca si resitenii au de gand sa-si faca stadion, de vreo 15 mii de locuri.
Post Reply