Omeni rai si lucruri rele..

User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Omeni rai si lucruri rele..

Post by englezul »

La scurt timp (mai precis a doua zi) dupa ce am fost impresionat de profesionalismul unui echipaj SMURD, am gasit si normalitatea zilelor noastre. Aceasta normalitate se gasea unde altundeva daca nu intr-o farmacie, mai precis Farmacia Dona de pe Gh. Lazar.
NU MAI CUMPARATI NIMIC DE LA FARMACIILE DONA !!! :ymsick:
Am dus o reteta pentru prepararea unei alifii si cand m-am dus sa o ridic ce sa vezi? Nu mai exista nici reteta si evidenta ca nici alifia. Vena mea de la gat s-a umflat incredibil de tare (norocul meu este ca eram imbracat in tricou si nu in camasa ) si numai voia lui Alah a facut sa-mi pastrez cumpatul si sa nu sar peste tejghea si sa o strang de gat pe tanti farmacista cea tatoasa! Bine ca portul de arma letala nu este liber precum in Statele Unite, altfel astazi eram trecut deja la regim fix de calorii si program de somn de opt ore ! X(
Nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva si mai ales nu pot sa cred ca tanti cea tatoasa, poate foarte relaxata sa-mi spuna: veniti luni , poate colega mea stie unde-i reteta :bashhead: :bashhead: :bashhead:
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by Pffv »

Asa da . Bag sama ca s-a pogorat .... duhul nesfant si ti-a deschis ochii . Asta-i realitatea :evil: !

PS In general farmaciile de "lant" stau foarte slab la preparare . Recomand farmaciile vechi (in centru la pesti , Unirii , Remedia sau Cristian ; la Farmado numai ASU-istii :D )

le Remarcabil spirit de observatie in conditii de stres ... aia cu bustul generos =)) =)) !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by AndreiVajnaII »

La care ai fost? Prietena mea si-a luat o data ceva solutie de par de la cea din Balcescu. A revenit dupa vreo luna si vanzatoarea si-a amintit de ea si a intrebat-o daca a fost OK.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by englezul »

AndreiVajnaII wrote:La care ai fost? Prietena mea si-a luat o data ceva solutie de par de la cea din Balcescu. A revenit dupa vreo luna si vanzatoarea si-a amintit de ea si a intrebat-o daca a fost OK.
Pe Gh. Lazar.... :(
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by Pffv »

Hop si io : "muje" BCR desi "R"-ul trebuia sa fie un semn clar de avertizare :evil: ! Dar daca a fost musai sa-si faca card de salariu :bashhead2: .....
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by englezul »

Nu pot sa cred. M-a sunat tatoasa (presupun) de la farmacie sa ma duc sa-mi iau produsul, ca mi-au gasit reteta si l-au si preparat... =)) Te kaci pe dumneavoastra, cum se spune in bobor. :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by Pffv »

englezul wrote:Nu pot sa cred. M-a sunat tatoasa (presupun) de la farmacie sa ma duc sa-mi iau produsul, ca mi-au gasit reteta si l-au si preparat... =)) Te kaci pe dumneavoastra, cum se spune in bobor. :D
Ai soft de recunoastere .... mamelara =)) =)) ! Interesant ca ai lasat numarul , doamna stie , si mai ales ...cui :p ?
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by Kerosen »

englezul wrote:Nu pot sa cred. M-a sunat tatoasa (presupun) de la farmacie sa ma duc sa-mi iau produsul, ca mi-au gasit reteta si l-au si preparat... =)) Te kaci pe dumneavoastra, cum se spune in bobor. :D

Pot sa ma duc eu sa ridic reteta? :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by Pffv »

Kerosen wrote:
englezul wrote:Nu pot sa cred. M-a sunat tatoasa (presupun) de la farmacie sa ma duc sa-mi iau produsul, ca mi-au gasit reteta si l-au si preparat... =)) Te kaci pe dumneavoastra, cum se spune in bobor. :D

Pot sa ma duc eu sa ridic reteta? :D
=)) =))
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Omeni rai si lucruri rele..

Post by englezul »

Dezamagire maxima. am fost sa ridic reteta , ma astepta o tanara domnisoara cu platfus la piept :-o
Cand este sa-ti mearga rau, iti merge pana la capat... :(
Post Reply