Religie în general

User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Religie în general

Post by orangetm »

Edgar Cayce considera ca boala ajunge in corp prin otravurile secretate in centrii glandulari de catre atitudinile negative. Invers, am putea provoca vindecarea – orice vindecare – actionand intr-un sens pozitiv asupra acestor centri glandulari. Trebuie sa actionam asupra lor, sa-i reanimam, sa le repunem energiile in miscare, sa-i trezim.

Cayce ne recomanda in acest sens rugaciunea “Tatal Nostru” si explica corespondenta dintre fiecare verset al rugaciunii si acesti centri glandulari. Recitarea meditativa a acestei rugaciuni poate avea un efect dinamizator asupra glandelor bolnave.

“Tatal Nostru” este de altfel mult mai veche decat iudaismul, pentru ca o regasim in rugaciunile lui Akhenaton la Tell-El-Amarna.

******************************************************************

Tatăl nostru, Care eşti în ceruri ……………….deschide pituitara (glanda suverană a corpului)

sfinţească-se numele Tău……………………….. deschide glanda pineală

vie împărăţia Ta …………………………………….. deschide tiroida

facă-se voia Ta, (…) şi pe pămînt ……………. deschide timusul

precum în cer. ………………………………………… deschide tiroida

Pîinea noastră cea spre fiinţă dă-ne-o astăzi……… deschide gonadele (glande sexuale masculine şi feminine)

Şi ne iartă nouă greşelile noastre, precum şi noi iertăm greşiţilor noştri………………… deschide suprarenalele

Şi nu ne duce pe noi în ispită …………………………………… deschide celulele lui Lyden (sau Leydig, care nu sînt chiar o glandă, ci un ansamblu de celule secretoare de hormoni localizate sub ombilic şi deasupra gonadelor.)

ci ne izbăveşte de cel rău …………………………… deschide timusul

căci a Ta este împărăţia ……………………………… deschide tiroida

şi puterea …………………………………………………… deschide glanda pineală

şi mărirea……………………………………………………. deschide pituitara

Amin.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Religie în general

Post by AndreiVajnaII »

Nu deschide si al treilea ochi? =)) Leac pentru constipatie. :D
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Religie în general

Post by orangetm »

De chestii de astea radeam si eu candva.
Acum ma scarpin mai indelung cand dau de asemenea articole.
Daca totusi?
:-\
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Religie în general

Post by AndreiVajnaII »

Eu sunt de acord ca o rugaciune poate fi terapeutica, da sa vii cu explicatii aberante ca deschide nu stiu ce glanda pentru ca.... ALIENS! .... :))
Post Reply