Eduard Pap

Actualii jucatori ai echipei noastre
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Eduard Pap

Post by ultraviola »

Image

Data nasterii: 01.07.1994
Locul nasterii: Jimbolia
Inaltime: 1,86 m
Post: Portar

Bun venit si mult succes la Poli! %%-
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Eduard Pap

Post by swedishbitter »

O fi fost vreo denivelare in zona careului mic dar mie nu mi s-a parut atat de inalt insa e ok, e mai bun decat Kirev.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Eduard Pap

Post by duranviola »

mingea sutata a lovit pamantul, altfel era pe minge si o scotea
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Eduard Pap

Post by swedishbitter »

duranviola wrote:mingea sutata a lovit pamantul, altfel era pe minge si o scotea
Ma refeream la faptul ca mi s a parut mai scund decat 1,86, explicandu mi aceasta aparenta prin faptul ca o fi fost mai la vale zona unde era el, decat restul terenului.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Eduard Pap

Post by duranviola »

fiind vorba de zona centrala a careului mic, e clar ca acolo e o mica gropita, fiind zona in care de obicei iarba lipseste, umpluta apoi cu nisip sau alte cele
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Eduard Pap

Post by AndreiVajnaII »

Eduard Pap, a debutat in Liga a II-a, la partida UTA-ACS Poli. Vei ce spune portarul despre debutul sau si infrangerea de la Arad!
http://www.opiniatimisoarei.ro/fortavio ... 09/03/2013

Transferat la ACS Poli in aceasta iarna, dupa ce a cochetat cu mai multe echipe, inclusiv, FC Vaslui, portarul format la Jimbolia, la Scoala Marcel Baban a bifat primul joc pentru Timisoara o data cu derby-ul cu UTA, din prima etapa a returului.

-Eduard, cum a fost primul meci in Liga a II-a?
-Am debutat, din pacate cu o infrangere, dar nu este nimic, trebuie sa fim tari, sa ramanem un grup unit, sa trecem peste. Si sunt sigur ca vom trece si ne vom indeplini obiectivul, adica promovarea.

-Ai debutat tocmai cu UTA. Au fost emotii inainte de joc?
-Sunt emotiile acealea dinainte de meci, traiesti momentul, dar cand a fluierat arbitrul, din primul minut, nu am mai avut nici o emotie, pentru ca aveam inceredere in mine si am in continuare si sper sa evoluez tot mai bine de la meci la meci. Imi pare rau ca nu am putut sa fac mai multe la gol, chiar daca am fost pe minge, am atins-o…Eu cred ca puteam sa fac mai multe, dar, din pacate asta e fotbalul, joci bine si se intampla sa iei gol in minutul 80 dintr-o faza care nu anunta nimic.

-Ce a facut diferenta in favoarea celor de la UTA?
-UTA nu a fost mai buna cu aboslut nimic, noi am fost cu mult mai buni ca UTA, dar diferenta s-a facut ca noi am ratat si ei au dat gol.

-Cat de mult v-a afectat eliminarea lui Nohai?
-Ne-a motivat mai tare cand am ramas in zece, poate s-a si vazut, parca am jucat mai bine, am avut ocazii monumentale, puteam sa dam gol, sa intoarcem meciul, chiar si in zece oameni…Dar fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii.

-Atmosfera din tribune cum ai resimtit-o?
-Este in continuare o rivalitate foarte mare, dar, din contra, pe mine m-a motivat presiunea care a fost din tribuna, galeria lor si atmosfera. Vreau sa le multumesc suporterilor care au venit de la Timisoara sa ne sustina, cati au fost ei, in numar mai mic, dar ne-au sustinut si sper ca la meciurile de acasa sa fie mai multi.

-Ce ti-au transmis cei din echipa si cei din staff dupa joc?
-Colegii au fost alaturi de mine inca de la inceput si vreau sa le multumesc, am gasit un grup foarte unit aici. Staff-ul, la fel, m-a sustinut si le multmesc si domnului antrenor si antrenorului cu portarii ca m-au vrut in echipa. Vreau sa-mi fac treaba cat mai bine si sa confirm increderea primita, sa le multmesc la finalul sezonului cand vom promova in Liga I, pentru ca eu am mare incredere ca vom promova.

-Kirev va reveni dupa suspendarea din prima etapa. Cum crezi ca te vei descurca cu concurenta?
-Eu, bineinteles ca imi doresc sa apar meci de meci si o sa incerc sa ma pregatesc cat mai bine, dar va apara cine va decide antrenorul. Fiecare isi doreste sa joace, eu imi doresc sa fac meciuri cat mai bune, de la meci la meci si sa fiu titular, pentru ca de asta am venit, sa apar.

-Ti s-a confirmat ca ai facut cea mai buna alegere in aceasta iarna?
-Sunt convins ca am facut cea mai buna alegere. Nu am ramas la Vaslui, pentru ca mi-am dorit sa vin la Timisoara, sa joc si cred ca am inceput destul de bine. Daca era si o victorie, era si mai bine, dar o sa vina si victoriile.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Eduard Pap

Post by Amadeus »

Daca nu-si revine Nuno, Sper sa joci tu meciul urmator!
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Eduard Pap

Post by swedishbitter »

Multa bafta si tupeu deseara! Si concentreaza-te tr rog la degajari. Mersi.
Later edit: na' ca n-a fost sa fie.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Eduard Pap

Post by englezul »

Incurajator :ymapplause: !
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Eduard Pap

Post by marci75 »

Bravo,meci bun,tine-o tot asa.
Sarbatori fericite!!!!!!!
Post Reply