Cristian Scutaru

Actualii jucatori ai echipei noastre
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Cristian Scutaru

Post by PSC »

Decât pe brațul unui stelist mai bine pe al unui câine, nu? :mrgreen:
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cristian Scutaru

Post by englezul »

PSC wrote:Decât pe brațul unui stelist mai bine pe al unui câine, nu? :mrgreen:
Aici chiar ai fost rau... ;)
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Cristian Scutaru

Post by PSC »

De ce? Mie mi-s mai antipatici steliștii, pe scara mizerabilității oile sunt în față. :mrgreen:
Cum zicea un amic în glumă, dacă ne nășteam în București probabil mare parte din ăștia care suntem poliști țineam fie cu Dinamo fie cu Sportul.
Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Cristian Scutaru

Post by Ivanhoe »

PSC wrote:De ce? Mie mi-s mai antipatici steliștii, pe scara mizerabilității oile sunt în față. :mrgreen:
Cum zicea un amic în glumă, dacă ne nășteam în București probabil mare parte din ăștia care suntem poliști țineam fie cu Dinamo fie cu Sportul.
Cu Dinamo nu, hai cu Sportul sau cu FC National, fost Progresul, pe cand activa.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Cristian Scutaru

Post by PSC »

Fanii bancari, la fel ca și cei a Sportului de altfel care nu știu de ce i-am băgat acolo, există dar lipsesc cu desăvârșire.
Îți spun eu, câine până la moarte scria pe noi. Am efectuat studii amănunțite pe tema asta. :mrgreen:
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cristian Scutaru

Post by englezul »

Azi ai fost un pic :dizzy:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cristian Scutaru

Post by orangetm »

Impuscati-l!
:))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cristian Scutaru

Post by englezul »

Te autodepasesti de la meci la meci. Nici nu stiu daca sa ma bucur ptr ca se termina anul/campionatul sau nu !
PS
Golul a fost imparabil, ti-a iesit din prima, nu te-ai fortat deloc ! X(
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Cristian Scutaru

Post by Ivanhoe »

Scutarule revino-ti!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cristian Scutaru

Post by englezul »

Un articol din partea nesuferitului Buzarin. Este ceva ca un ziarist din buCUResti sa se gandeasca la tine....

Un scut: Scutaru

L-am compătimit pe Scutaru la acel autogol din minutul 10, o lovitură de cap imparabilă, după o plutire aproape ireală, aşa cum stadionul Dinamo n-a mai văzut demult, poate de la Dudu şi Dumitrache. Se mai întâmplă ca fundaşii să-şi dea autogoluri, deşi acest autogol a schimbat totul, aşa cum e la modă să se spună. Şi tactică, şi abordare din partea Timişoarei, totul!

Îl bănuiam mai copt pe Scutaru, dar întrebându-l pe Google, acesta mi-a răspuns că n-are decât 26 de ani. Credeam că l-am văzut în naţionala de tineret acum vreo zece ani, dar m-am înşelat. Trecuseră doar şase ani de-atunci! Probabil că senzaţia de maturitate o lasă de la şoldurile rotunjite, de la tricoul care-i cam plesneşte pe abdomen şi de la şortul care îi cuprinde tot mai greu coapsele. Probabil că Şunda, la 56 de ani, dezbrăcat în echipament, arată mai a fotbalist de Divizia A!

Nu, Scutaru nu e bătrân, deşi în meciul trecut, de la Chiajna, a arătat şi mai bătrân. Sau poate că a fost Wellington prea tânăr! Şi trebuie înţeles când greşeşte în lanţ, când pierde toate starturile în faţa lui Ţucudean şi Rotariu şi când, pe lângă autogol, mai are pe conştiinţă măcar încă un gol al lui Dinamo. Oricine, deci şi Scutaru, are dreptul la o seară neagră, deşi în dreptul său ar fi a doua Friday Night Fever consecutivă.

Dacă nu l-aş fi văzut aşa pufos, m-aş fi gândit că se cunoaşte din copilărie, de la Reşiţa, cu Cristi Bobar. Dar l-am văzut transportându-şi cu greu tva-ul de kilograme, aşa că lentoarea sa e de înţeles, nu trebuie căutată în altă parte.

Altceva n-am înţeles din seara groaznică a lui Scutariu. De ce zbiera la colegii din defensivă, când el greşea, fază cu fază, infinit mai mult decât toţi ceilalţi. De ce s-a repezit să-l înjure pe Boubacar, care l-a lovit involuntar în pomete şi a venit imediat să-şi ceară scuze. În fine, în momentul schimbării lui Nuno Claro, de ce s-a dus atât de hotărât să-şi pună banderola pe braţ. Într-o asemenea seară, orice onoruri sunt de prisos, ba goana după ele mai dă şi prost. Nu spune nimeni că Scutaru s-a acoperit de ridicol, pentru că e prea dur. Dar e clar că omul nostru, când a plecat de-acasă, nu şi-a luat cu el în bagaj simţul ridicolului!

http://blog.prosport.ro/alin-buzarin/un ... u-11768480
Post Reply